IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #311  
Стар 6th April 2013, 17:14
Аватара на Valenta
Valenta Valenta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 378
Изпратете съобщение чрез ICQ до Valenta
По подразбиране

Разбрах от една приятелка,че щом имаш инпланти,трябвало да се ходи на специален мамограф който го имало само в София.Вие знаете ли нещо?На обикновен не може ли?
__________________
Едни говорят за да скрият какво мислят,а други за да скрият,че не мислят нищо!
Отговори с цитат
  #312  
Стар 6th April 2013, 19:30
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valenta Виж мнението
Разбрах от една приятелка,че щом имаш инпланти,трябвало да се ходи на специален мамограф който го имало само в София.Вие знаете ли нещо?На обикновен не може ли?
Valenta,какво разбираш под специален мамограф?
Аз мисля да се прегледам при Л.Дойчева.При нея се прегледах и преди операцията...
Отговори с цитат
  #313  
Стар 6th April 2013, 20:00
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

И аз незнам дали има специален мамограф, въпреки че съм чула и аз такова нещо. Може би става въпрос за лекари, които имат богат опит с жени с импланти и си разбират нещата. От форума се препоръчват Дилова и Дойчева. Аз съм се спряла на Дилова.
Отговори с цитат
  #314  
Стар 6th April 2013, 20:09
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valenta Виж мнението
Разбрах от една приятелка,че щом имаш инпланти,трябвало да се ходи на специален мамограф който го имало само в София.Вие знаете ли нещо?На обикновен не може ли?
До колкото знам сега има нови мамографи, които щадят гърдите и не те стискат така, както старите от епохата на великата инквизиция
Отговори с цитат
  #315  
Стар 6th April 2013, 22:01
Аватара на Бижу
Бижу Бижу не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 616
По подразбиране

Валента, мамографът изобщо не е препоръчителен за жени с импланти. Ходи си на ехограф.
Отговори с цитат
  #316  
Стар 6th April 2013, 22:37
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Аз съм при Стоянов. След процедурите смяна на превръзки и конци, които да, може и друг лекар да го направи, на контролен се ходи при него на месец и половина след операцията и след това на шестия месец. На шестия месец минаваш на мамолог и след това при Стоянов. Аз съм на повече от година и шестмесечния преглед го пропуснах и мамолога даже. Хубаво е да се отиде на мамолог и трябва да отида, но Стоянов ще го пропусна.
Шоки, защо се ходи на месец и половина - какво прави и задължително ли е или препоръчително (питам така, защото не съм от Сф и не ми е много удобно да се разхождам напред-назад из страната) също и за 6-ти месец?
Отговори с цитат
  #317  
Стар 6th April 2013, 22:43
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiki37 Виж мнението
Ами той Стоянов и без това не ги маха лично конците, а неговите асистент-лекари (едни младички) и сестрите . Иначе аз след операцията вече 5 пъти ходя - 1-во за махане на дренажите, после 3 пъти на превръзка и накрая за махане на конците и само бегло го мяркам по коридорите
Всъщност ще се видим на контролния преглед, 40 дни след операцията, за който се записва час. Предполагам и ти така ...
Защо е този преглед след 40дни? И още - дренажите не ги ли махат преди напускане на клиниката (при изписването)
Отговори с цитат
  #318  
Стар 7th April 2013, 00:52
kiki37 kiki37 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от de_ni_ Виж мнението
Защо е този преглед след 40дни? И още - дренажите не ги ли махат преди напускане на клиниката (при изписването)

Ами това си се води основният следоперативен контролен преглед, не ти ли казаха?
При мен се наложи дренажите да останат още 1 ден, иначе на всички ги махат на изписването, да....
Отговори с цитат
  #319  
Стар 7th April 2013, 08:31
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Да , на контролните прегледи е желателно да се ходи. И е хубаво на шестия месец да се посети мамолог. И да, трябва да ви се направи ехография на гърдите, не да ви стискат с оназ машина. На жени с импланти се прави вече само ехография на гърдите.Но и аз като Валента бях чула, че имало специални ехографи за жени с импланти.

Последно редактирано от Шоки : 7th April 2013 на 08:34
Отговори с цитат
  #320  
Стар 7th April 2013, 12:21
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

При предния преглед мамологът каза, че в Токуда имат ново поколение мамограф, който не притиска гърдите и няма проблем да се направи мамографско изследване след като чукна 40.

Този месец, след като ми свърши цикъла съм там и ще питам изрично за мамографа. Такова животно като специален ехограф нЕма.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималимомичета450сс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:01.