IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 7th April 2013, 20:30
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Лил,какво значение има цикъла за прегледа?Много съм невежа в това отношение...,признавам си...
Отговори с цитат
  #322  
Стар 7th April 2013, 21:58
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Лил,какво значение има цикъла за прегледа?Много съм невежа в това отношение...,признавам си...
Пак във връзка с цикъла - понеже имам дата за операция - 9 май и не съм съвсем сигурна дали няма да имам проблем точно по това време с цикъла. От нерви ли от какво, но нещо се обърках още от март месец /не ми протече както трябва, сравнително слабо даже/ и се тревожа, да ни би да ми започне този месец по-рано и съответно да изместя цикъла за по-ранна дата и за май месец (уж преценихме операцията да е 10-тина дни преди цикъла за май месец, но за лош късмет....)И в тази връзка се вълнувам дали ако за операцията съм в цикъл - в началото или в края на цикъла ще има проблем за провеждането й??
Отговори с цитат
  #323  
Стар 8th April 2013, 08:11
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Лил,какво значение има цикъла за прегледа?Много съм невежа в това отношение...,признавам си...
Деска, гърдите са най-спокойни точно след цикъл или поне би трябвало да е така (щото винаги има и изключения).
Отговори с цитат
  #324  
Стар 8th April 2013, 08:17
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от de_ni_ Виж мнението
Пак във връзка с цикъла - понеже имам дата за операция - 9 май и не съм съвсем сигурна дали няма да имам проблем точно по това време с цикъла. От нерви ли от какво, но нещо се обърках още от март месец /не ми протече както трябва, сравнително слабо даже/ и се тревожа, да ни би да ми започне този месец по-рано и съответно да изместя цикъла за по-ранна дата и за май месец (уж преценихме операцията да е 10-тина дни преди цикъла за май месец, но за лош късмет....)И в тази връзка се вълнувам дали ако за операцията съм в цикъл - в началото или в края на цикъла ще има проблем за провеждането й??
Обади се и питай (макар, че ти е рано още), но поне да знаеш как процедира твоя док. И не се притеснявай ... това с цикъла ... никога не знаеш кога и как ще се обърка (и то най-вече от притеснения).
Отговори с цитат
  #325  
Стар 8th April 2013, 10:09
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от de_ni_ Виж мнението
Пак във връзка с цикъла - понеже имам дата за операция - 9 май и не съм съвсем сигурна дали няма да имам проблем точно по това време с цикъла. От нерви ли от какво, но нещо се обърках още от март месец /не ми протече както трябва, сравнително слабо даже/ и се тревожа, да ни би да ми започне този месец по-рано и съответно да изместя цикъла за по-ранна дата и за май месец (уж преценихме операцията да е 10-тина дни преди цикъла за май месец, но за лош късмет....)И в тази връзка се вълнувам дали ако за операцията съм в цикъл - в началото или в края на цикъла ще има проблем за провеждането й??
Дени и аз съм със същият проблем ...
на 11.04 ми е операцията , в четвъртък ... бях сметнала , че цикълът ми ще бъде 10 дни след операцията , но уви нещо ми се объркаха сметките , напрегнати са ми гърдите започна да ме боли корема ниско долу
Много се притеснявам , че ще ми дойде , чакам си дата от 2 месеца и съм вече толкова нетърпелива , за капак що пък да не вземе да ми дойде
Отговори с цитат
  #326  
Стар 8th April 2013, 10:13
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Лил,какво значение има цикъла за прегледа?Много съм невежа в това отношение...,признавам си...
Както и Инчето ти е написала... преди и по време на цикъл гърдите са напрегнати. 2-3 дни след цикъл е най-доброто време за преглед при мамолог
Отговори с цитат
  #327  
Стар 8th April 2013, 10:22
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

По повод на операциите по време на цикъл. Хирурзите избягват да оперират жени в цикъл заради хормоналните промени, които настъпват в този период от месеца. По отношение на анестезията може да се наложи да се вливат повече медикаменти, както седиращи, така и болкоуспокояващи (заради по-ниския праг на болка в този период). Другият момент е кръвосъсирването... при менстуация настъпват промени в системата на кръвосъсирването, което повишава риска от по-обилно кървене в следоперативния период.
Отговори с цитат
  #328  
Стар 8th April 2013, 10:44
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
По повод на операциите по време на цикъл. Хирурзите избягват да оперират жени в цикъл заради хормоналните промени, които настъпват в този период от месеца. По отношение на анестезията може да се наложи да се вливат повече медикаменти, както седиращи, така и болкоуспокояващи (заради по-ниския праг на болка в този период). Другият момент е кръвосъсирването... при менстуация настъпват промени в системата на кръвосъсирването, което повишава риска от по-обилно кървене в следоперативния период.
Благодаря за иnфото lily.ana
Отговори с цитат
  #329  
Стар 8th April 2013, 10:53
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Както и Инчето ти е написала... преди и по време на цикъл гърдите са напрегнати. 2-3 дни след цикъл е най-доброто време за преглед при мамолог
Инче,Лил,благодаря за инфото!Аз след мамопластиката не усещам предменструални симптоми в гърдите,което ми е странно...
Отговори с цитат
  #330  
Стар 8th April 2013, 11:22
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

И аз първите няколко месеца не усещах, но после се завърнаха с пълна сила
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималимомичета450сс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:12.