IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 7th August 2009, 12:13
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
+ тва много ме е яд на пенсионерите, които живеят в центъра, на практика са милионери с тристайните си апартаменти там, а нямат пари за хляб. И естествено не могат да отделят 200 лв за ремонт на фасада, стълбище и т.н. и центровете на градовете ни изглеждат като бунища.
не ми четеш постовете майна и ше береш ядове

аз (лично) съм си говорил с 3ма - две баби и един дядо, дето са имали апартамент на бул. витоша, алабин и по графа, решили са да го продадат / идва предприемача / подпиши тук подпиши там и накрая нито апартамент нито $. Ревали са докато са могли, оплаквали са се, ама и за да се оплачеш с ефект се искат пари така че в един момент всичко свършва.
Едва ли са единствените, и тва със сигурност е имало лавинообразен ефект върху всички останали самотни дядовци и баби по центъра. Пиша самотни, щото като са си двама е друго..
Сеа
най-лесно е да му кажеш - ми като си тъп и не си си прочел договорите, ама кво от тва? Нито шсе нахрани, нито ше му се върне апартамента.. супер много се дразня на е такива след дъжд качулка забележки, дето за нищо не служат, едва ли не си е взел поука за да го поучавам, а и малко тъпо звучи, но... няма за кога

За принципно оплакващите се бедни без възможности хора донякъде съм съгласен, макар че малко или много семейството и социалната среда винаги дърпат в някаква посока, дали напред / дали назад.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #42  
Стар 7th August 2009, 12:23
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moneymoney
БЕДНОСТТА Е ПОРОК!!!Тя е за мързеливите,некадърните,ст рахливите!!!Колкото до това дали бедните не са имали достатъчно късмет в живота...то КЪСМЕТА Е НА СТРАНАТА НА СИЛНИТЕ!!!Другото което мога да кажа е че в България мисленето е такова че всеки реве че е беден...ама защо реве като никой не полага съответния труд за да получи това което иска!!!Повечето от мойте приятели не работят-те са повече от добре материално осигурени,де!!А другите почват работа от 25-27 годишни и после чакат ''развитие'' и ''богатства''!!!
П.П. Истината е че едно обикновено 16-годишно дете в чужбина работи два пъти повече от един средностатистически български работник,баща,глава на семейство-и изкарва три пъти повече пари от него!!УДИВИТЕЛНО Е,УНИЗИТЕЛНО Е!!!
Защо се нахвърлихте така върху човека?!
Има пълно право и евала, че един млад човек разсъждава по този начин. Ако има повече такива, може и ние някога да се оправим.
И недейте да бъркате пенсионерите, децата и болните в тая сметка. Говорим за трудоспосоната част от населението!
А за тези, които са изпаднали в криза заради някакви временни икомически сътресения, не се съмнявайте, че ако са силни, находчиви и умни рано или малко по-късно пак ще изплуват.
Тук също така изобщо не трябва да бъдат коментирани мутри, престъпници, корумпирани политици....
Мисля, че всеки би трябвало да преследва мечтите си, а това колко от тях ще сбъдне, зависи единствено и само от това колко силно го иска!
И да не забравяме, че БОГАТСТВОТО не е само материалното!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 7th August 2009, 15:26
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pogo
Не е истина колко безумни мнения прочетох дотук!
В момента никак не е трудно човек да се окаже на дъното дори и да не е нито мързелив нито тъп. Огледайте се бе хора! В голяма час от семействата има поне един безработен, много хора са или на намалено работно време или в неплатен отпуск, в много сфери просто няма работа в момента. Обявите за работа стават все по-шокиращи като баланс между изисквания и заплащане. За хората над 35-40 години особенно за жените да намерят работа в момента е направо абсурдно. Какво се случва със семейство в което единия е безработен и същата участ сполетява и другия? А семейство от един или двама възрастни пенсионери на които лекарствата им струват повече от пенсиите и единственото им дете остава без работа? Имам познато семейство което се съгласи на строеж на тяхното място още преди кризата, сега са под наем, плащат и кредит, а фирмата която им строи закъса финансово заради кризата и спря да им изплаща наема, та се получи при двама работещи парите пак не стигат за елементарни нужди.
В момента нещата са до голяма степен непредвидими и никой не е застрахован от фалит или мизерия, така, че бъдете благодарни, че не сте сред изпадналите и бъдете ЧОВЕЦИ, помагайте на който с каквото можете, не се знае утре на вас какво може да ви се случи.
Твоето мнение пък беше едно от малкото мнения според мен, отличаващи се с горе долу обективен поглед върху ситуацията в момента.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 7th August 2009, 15:47
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Цитирай:
Първоначално написано от moneymoney
Повечето от мойте приятели не работят-те са повече от добре материално осигурени,де!!
евала, че един млад човек разсъждава по този начин. Ако има повече такива, може и ние някога да се оправим.
Я, Я, дас ис фантастиш!

Баре, навих ръкавите
Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
супер много се дразня на е такива след дъжд качулка забележки, дето за нищо не служат
Мда, и аз То накъде отиде темата, чак зациклих.. Та казах аз в предното мнение, каквото мисля, иначе ми е ясно, че има много излъгани хорица.. Ужасно е, да не говорим, че мошениците използват най-вече факта, че с напредването на годинките, мозъка отслабва.. аз нали виждам и баба ми, как дала на някви цигани 20 лв да й изхвърлят матрака, те го стоварили долу до входната врата.. Та наистина тези примери не са много по темата, което е: "С какво сме заслужили парите си? Защо не сме бедни?" Предлагам всеки да каже, защо не е беден и може да се направи едно заключение.
Най-интересни ще са отговорите на приятелчетата на МъниМъни
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th August 2009, 20:57
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
Порок е и да си дотам тъп, че да пишеш подобни неща.
Ем_Джи е права, че не се раждаме с еднакви възможности. Едни се раждат тъпи, а други се раждат безкрайно тъпи... Шанс.

Сори за резкия тон, ама то не се търпи вече. Наказания и бан понасям всякакви.
НЯМА ЗА КАКВО ДА ТИ СЕ СЪРДЯ ПИПИ!!!Такива сте!!!Чуждо мнение не търпите,успелите-не понасяте,тези който нещо малко повече от вас давате всичко от себе си,за да го бутнете!!За морал и честност в България на всеки ъгъл се говори-а иначе всеки под мустак си казва:''То и аз да съм-и аз ще крада!!" То затова ще се блъскате по цял ден из дупките,затова ще ви стигат боклуците чак до входните врати...затова!!!И още ПОРОК Е БЕДНОСТТА,ПОРОК Е МЪРЗЕЛА НА БЪЛГАРИНА!!!И още НЕДОРАЗВИТО ОБЩЕСТВО СТЕ!!И още как!!!!И още НЯМАТЕ ШАНС скоро да се оправите,и още как!!
P.S.Хайде сега почвайте да ме псувате,днес съм свободен да чета!!
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th August 2009, 21:03
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

За какъв мързел става дума.Само ще кажа,че тук в Рим магазините не работят от 13.00 до 16.00.Изключение са само големите търговски улици,моловете и хранителните магазини.Но кварталния Бенетон,както магазина за козметика,както и всички други си изчезват в 13.00.....
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #47  
Стар 7th August 2009, 21:05
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

[quote="ледено_sЪrце"]
Цитирай:
Първоначално написано от moneymoney
Продължавай и ти да чакаш всичко на готово, а пък да видим няма ли да се сдобиеш и ти с тоя "порок" някой ден...
Незнам само как си преценила че чакам всичко на готово!!Ама щом искаш така да е-ОК,нека е така!!НЯМА ДА СПОРЯ
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #48  
Стар 7th August 2009, 23:11
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moneymoney
Такива сте!!!Чуждо мнение не търпите,успелите-не понасяте,тези който нещо малко повече от вас давате всичко от себе си,за да го бутнете!!
Как реши, че спадам в графата на неуспелите и недоказалите се?
Как реши, че съм нетолерантна?
Как изобщо реши, че ме интересува дали се сърдиш задето смятам мнението ти за глупаво?
Днес едната колежка заяви категорично, че ще умре богата и това е целта в живота й - да е много богата.
За какво? Да си ги носи с нея в гроба ли? Да прелисти лентата назад на смъртния си одър и на нея да има отпечатани само мигове на тежък труд и безсмислен харч за материални неща с цел показно?! Да можеш да оставиш на децата си същото празно сърце и огромна банкова сметка, вместо топла прегръдка и нормално психическо здраве?
Дълъг и безмсислен е спора, все едно атеист да убеждава вярващ.
А на този въпрос "С какво сме заслужили парите си? Защо не сме бедни?" мога само да кажа, че каквото притежавам е дело на много безсънни нощи и къртовски труд, както и благодарение на милите ми родители.
Само дето за разлика от други не желая да трупам богатство и да забравям коя съм, от къде съм дошла и да поставям въпроси от сорта "не можах да си намеря моя номер фон дьо тен в целия град" и "няма един тон по-тъмен бански от този модел" на първо място в дневните ми грижи.
Златната среда е най-прекрасна стига да съумеем да я задържим.

А грижите ни са маловажни пред световните мизерства, нещастия, злополуки, огромните човешки мъки, съсипването на цялата ни платена от глупост и мания към същите тия пари и власт.
Ние сме някакви микроскопични точици в тая вселена, как изобщо имаме наглостта да поставяме противните си проблемчета на първи ред, как изобщо смеем да проявяваме подобен егоцентризъм и себелюбие на фона на огромните човешки трагедии?

От всички живи същества на Земята човека е най-ужасното създание.
Ние вече нямаме нищо общо с произхода си, без значение какъв е той. Дори Господ да съществуваше той не би могъл да създаде нещо толкова зло, покварено и алчно. Майката Природа също. По чия вина и как сме стигнали до тук...
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 7th August 2009, 23:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Най ме кефи българин кат земе да говори за българите във второ лице множествено число
Отговори с цитат
  #50  
Стар 7th August 2009, 23:40
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Не ми харесва как българите се самоиронизираме и не се ценим!Според мен сме уникално красива и умна раса,но...всички знаем
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бедността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:59.