IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #281  
Стар 25th February 2011, 10:57
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Незнам въпроса ми дали е за тук , но имам сериозен проблем с моята булонка , на 4 годинки е и от 3 месеца ми прави големиии бели/пишка на едно място в стаята всеки ден / Разхождам го по 3 пъти на ден , научен е на навици , това стана от както си взех малко персийче , дали е от него ? И как да науча този калпазанин , всеки път едно и също карам му се , плаче със сълзи като човек и на другия ден - същата работа ... Моля , помагайте давайте идей мажа с оцет , парфюм , препарати - нулев ефект !
Отговори с цитат
  #282  
Стар 25th February 2011, 11:11
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

я се изпишкай ти там и ще и стане ясно на булонката кой е шефа,няма да посмее да пикне там вече
__________________
През 2012 се очаква края на света,ако искаш да оцелееш ела в България,тук сме с 50г назад))
Отговори с цитат
  #283  
Стар 25th February 2011, 15:30
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

ей, сериозна нужда от помощ имам, че ми писна всеки ден миене , каране
Отговори с цитат
  #284  
Стар 25th February 2011, 16:43
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

Кастрация???? Ако е мъжки явно маркира. Не съм много запозната с булонките,но правя предположения.
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #285  
Стар 25th February 2011, 18:22
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Внимавайте с кастацията на каквото и да е животинче.
Аз кастрирах сиамеца ми и от тогава всеки ден съжелявам. Противоестествено е да те правят еФнух - това е привилегия само за хората
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #286  
Стар 25th February 2011, 22:53
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jovanna93114
.................................................. .....................................А той се разгонва толкова често,че вече си мисля за кастрация.Наистина ще е много жалко да се стигне до там, но той става направо един лош и пакостлив котарак като се разгони.
.................................................. .................................................. .....
Не разбирам нещо , Jovanna , защо не му доведете друга котка , не бенгалска , за да се успокои , а мислиш за толкова брутална мярка като кастриране ?
Отговори с цитат
  #287  
Стар 25th February 2011, 23:12
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Jovanna,и аз щях да предложа същото, като diadora.Много ще се успокои,ако му доведете котка, пък била тя и не бенгалска (мен лично ме съмнява да прави разлика според породата,ама знае ли човек ).Котенцата пак може да се получат много интересни като кръстоска,да не говорим,че може и въобще да няма котенца от първия опит,но той все пак да се успокои.
На нашия котарак (персиец) сме му водили 3 пъти женска,като първата изобщо не го допусна да я доближи.За съжаление,котенца така и не се получиха,но той всеки път се успокояваше след срещите.

Маус,а ти защо си против кастрацията, по принцип?Твоят котьо променили се след това като характер?Ние засега си го търпим така нашия,но взех да се замислям,не е ли по-хуманното да го кастрираме,за да не се мъчи...
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #288  
Стар 25th February 2011, 23:19
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

Не си позволявам улична котка,защото е прекалено скъп котарака за да му рискувам здравето с разни други неваксинирани и необезпаризитени котачки.Скъп за джоба и за сърцето ми.Домашна така и не успях да открия в нашият квартал.Пък и не искам да развалям породата - с един породист родител само, нямат реализация!Губи се гена!А при Бенгалите гена е важен и впечатляващ(украска,поведе ние,характер,вода) имат доста разлики от обикновенните котараци
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #289  
Стар 25th February 2011, 23:35
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А и в котешките среди се смята за безотговорно и не е прието да се правят такива работи само, за да се успокои котарака Гените им са толкова неустойчиви доколкото знам, че дори и с бенгалска котка да се секса, пак не се знае дали всички котенца ще имат всички характеристики на бенгал.
Мауз, домашна котка, която не се разпложда, е желтелно да се кастрира. Не заради прищявки на стопанина, а заради здравето на животното. Може и да не е естествено, ама то не е и естествено да живее в апартамент.
Ангелче, има спрейове, но най- вероятно на теб няма да ти помогне. Ще спре да прави белята на това място като напръскаш, ама ще почне на друго. Довела си му съперник на територията, при това котка, какво очакваш
Отговори с цитат
  #290  
Стар 25th February 2011, 23:36
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Да,разбирам те за гена,ама нали идеята е само да се поуспокои писанчо...Пък и не е нужно да е улична котка,може да е някоя симпатична домашна писанка.А котенцата няма да са за водене по конкурси,а само за любимци,ако се получат котенца изобщо.А междувременно той ще се е успокоил, докато се появи подходяща породиста писана :P
Бтв,понякога толкова не съм издържала на разгонването на моя котан, че наистина ми е идвало да сляза и да му доведа някоя от улицата, колкото да се укроти малко... Това в кръга на шегата,разбира се,досега съм му намирала приятелки само по обява.И пак е трудно,въпреки че персийските са едни от най-популярните котки.

По въпроса за смесването на гените, аз съм чела,че така се получава много здраво поколение понякога,устойчиво на болести.Не знам до колко е вярно като твърдение,не съм до там запозната с котешката генетика.Но за мен лично е най-важно домашния ми любимец да е здрав и да живее максимално дълго,предполагам и за всички,които гледат животни.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домашнилюбимци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:42.