IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 26th February 2012, 14:13
MynS MynS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 14
По подразбиране

Мацката всъщност не е мацка
Извинявам се, че се намесвам в тема за гърди просто дискусията беше тръгнала в тази посока а и мисля, че ще бъде полезно за всички да има тема, в която се обсъжда като цяло пластичната хирургия в Турция. Коментиращите във форума са твърде малко за да се пръскат мненията в много теми. Надявам се didonidsk няма нещо против.
Принципно съм съгласен, че за гърди нашите хирурзи са натрупали доста опит и едва ли Турция може да даде нещо повече освен ако проблема не е по-специфичен. Тук не искам да се меся и да давам мнения.
Мисълта ми беше, че не може човек да се довери на нашите специалисти за други интервенции защото просто нямат опит. Хората си правят 90% гърди и това е. Изключвам 2-3 области, в които има тесни специалисти правещи друго.
Развитието на медицината е държавна политика на Турция. Независимо какво ни е мнението за турците, това е държава бореща се за лидерски позиции в много отношения. Докато тук всичко е оставено на самотек.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26th February 2012, 14:20
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

О ако става въпрос за общата медицина, не пластичната, просто в БГ тя е пълна трагедия. Но това е друга тема вече, просто тук темата е друга.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 26th February 2012, 14:29
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Шоки не знам как да ти го обясня аз веднъж рискувах да си направя операция в Бг (уж при специалист) за което до ден днешен съжалявам Отделно че като ви чета някой път как ви разкарват за разни изследвания и как ви искат пари за какво ли не ,повярвай ми че гледам с ей такива очи Трудно би ме разбрала тъй като имаш опит само с Бг системата и ти е трудно да си представиш че има и други ,които дори функционират много по добре В Англия когато даваш толкова много пари за операция , всички изследвания и лекарства са ти включени в цената , и никой уважаващ себе си специалист няма да си позволи да те разкарва насам натам и недай си боже се случи нещо имаш гаранция или в най лошия случай можеш да ги осъдиш за доста солена сума! На скоро тук се коментираше за скандала с имплантите и по всяка вероятност реоперациите на засегнатите пациентки ще се поеме от здравната каса! Ето това като се случи в БГ тогава може да си продължим разговора с тебе
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26th February 2012, 14:38
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Susan , като цяло съм доста съгласна с теб. Но - първо и тук има специалисти , които са отговорни и не са забравили човешкото в себе си. Второ - специално за пип скандала ,от който и аз съм/бях засегната , нямам информация нито една държава да е поела смяната. За изваждането на имплантите е друг въпроса - в някои страни това се обяви като безплатна за пациента процедура , което не е малко пак ... но са единици жените,които ще се оставят без импланти.
Иначе, пак да кажа, че подкрепям мнението ти ,че за повечето неща България е на светлинни години от някои страни ...
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26th February 2012, 14:41
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

О абсолютно съм убедена, че има много по-добри хирурзи и условия в другите страни. В никакъв случай не казвам че в БГ са най-добрите. Просто лично за мен предпочитам, ако е възможно, да се оперирам възможно най-близо. Просто самия факт, че ако усетя някакво притеснение се качвам в колата и след малко съм вече при хирурга ме успокоява. Защото определено ако нещо ме притеснява, но съм се оперирала в чужбина, няма да ми е толкова лесно да скоча в самолета по всяко време. От тази гледна точка гледам на нещата.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th February 2012, 14:52
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от princesavm Виж мнението
Susan , като цяло съм доста съгласна с теб. Но - първо и тук има специалисти , които са отговорни и не са забравили човешкото в себе си. Второ - специално за пип скандала ,от който и аз съм/бях засегната , нямам информация нито една държава да е поела смяната. За изваждането на имплантите е друг въпроса - в някои страни това се обяви като безплатна за пациента процедура , което не е малко пак ... но са единици жените,които ще се оставят без импланти.
Иначе, пак да кажа, че подкрепям мнението ти ,че за повечето неща България е на светлинни години от някои страни ...
За нещастие имам съвсем друго впечатление от докторите в БГ единствения път когато получих обслужване на такова на което съм свикнала в Лондон е от един очен лекар ...който е завършил медицина в Турция Както и да е специалисти има но им липсва морал и професионализъм.
Последните 2 месеца имах късмета да работя в една Лондонска болница и честно казано съм очарована. Преди 6-7 години си правих ринопластика в същата болница и тогава впечатленията ми като пациент бяха чудесни, имаме книга за похвали и оплаквания и повярвай ми вътре няма нито едно оплакване Обслужването и качеството е нещо което трудно би видяла в БГ, и преди да се изпише пациента му се дават лекарствата а не както е в Бг да ти връчат рецепта и от там нататък да се чудиш къде да ги търсиш тези лекарства или с какво да ги платиш
Както и да е , отплеснахме се много за мен в БГ става само за слагане на цици, ринопластика ако не си сложен случай и зъболекар за всичко останало предпочитам друга държава.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 26th February 2012, 15:03
MynS MynS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
О ако става въпрос за общата медицина, не пластичната, просто в БГ тя е пълна трагедия. Но това е друга тема вече, просто тук темата е друга.
Говоря за пластичната хирургия различна от мамопластика.
Българските пластични хирурзи си умират да сравняват цените си с тези на колеги в елитни клиники в западна Европа но пропускат факта, че граничим с държава, в която има по-опитни специалисти от тях и се работи на по-ниски цени.
Положението с пластичната хирургия у нас е доста извратено. Да това са скъпи процедури навсякъде по света но съизмерими с други хирургични интервенции там.
Не може едни пластични хирурзи тук да оценяват труда си в пъти по-скъпо от този на кардиохирурзи или неврохирурзи. И тук говорим само за касапски труд, не е нужно високотехнологично оборудване или медикаменти необходимо за една сърдечна или мозъчна операция.
Оказва се, че българските пластични хирурзи оценяват труда си на минимум 1000-1500 лв/час.

Последно редактирано от MynS : 26th February 2012 на 15:05
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26th February 2012, 15:24
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Е все пак тук става въпрос за естетична хирургия, не животоспасяваща. Никой не ни кара насила да лягаме под ножовете и не зависи живота ни от това. То като пушенето. Колкото и скъпи да стават цигарите хората продължават да си пушат - хляб няма да си купи но цигари ще пуши. И както има една приказка - не е луд този, който яде баницата а този който му я дава. Щом все още има доста пациенти, които се оперират на тези цени защо да свалят цените.
А и аз изказвам мнение специално за мамопластиката. За другите интервенции не съм се интересувала, защото не ме засягат. В БГ има добри хирурзи за цици и има перфектни резултати.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26th February 2012, 16:43
MynS MynS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 14
По подразбиране

Ако за големи цици или опъване на бръчки се гледа като за разкрасяване то за много други операции в естетичната хирургия не е така.
Аз нямам нищо против да искат много пари но поне да са на ниво и да поемат отговороност някаква. Яд ме е, че се гледа на кръв всеки осмелил се да работи на по-ниски цени, дебнат се един друг и гледат да го очернят.
За мен най-нормалното нещо е, когато се говори за труд заплащането на една услуга да е съизмерима до някаква степен със стандарта на живот в държавата. Естествено, че заради ниското заплащане у нас не може да искаме ниски цена на горива, автомобили, техника и вскякави протести в тази посока са безсмислени. Цените в Турция може да изглеждат ниски, аз ги намирам за нормални.
Според мен само конкуренцията може да регулира цените. Турция е реалната и може би единствена възможност това да се случи у нас. Затова ми се иска дискусията да тръгне в правилната посока преди да е прераснала в спор и да се напълни с празни разсъждения.
Предлагам да се пише само по темата с конкретни данни за специалисти, клиники и цени, мнения от пациенти претърпяли операция в Турция. Турски форуми където се обсъждат техни специалисти също ще бъдат от полза.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26th February 2012, 17:21
Аватара на Rabiosa
Rabiosa Rabiosa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2011
Град: Sofia
Мнения: 338
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MynS Виж мнението
Предлагам да се пише само по темата с конкретни данни за специалисти, клиники и цени, мнения от пациенти претърпяли операция в Турция. Турски форуми където се обсъждат техни специалисти също ще бъдат от полза.
Надявах се на такава тема от много време, ама честно казано ми беше неудобно да я пусна, не знам защо. Ето това е най-разпространения им форум, където има всичко- http://www.kadinlarkulubu.com/forum.php
Лично аз нищо не разбирам, с Гугъл също не става. Единствения вариант е да нахалствате на някой, който знае езика, както правя аз.
За съжаление аз се отказах да си правя мамопластика и спрях с търсенето, така че тази област не ми е най-силна вече.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УвеличаваненабюстаТурция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:09.