IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th March 2013, 23:24
asencs asencs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 2
По подразбиране Чистене на мазнини и евентуално покачване на ММ

Здравейте! Тренирам по-сериозно в залата от 5-6 месеца,а иначе от 10-11месеца-година.Започнах от 62кг,ръце-29,крака-50,гръдна-105,ханш-94, талия-84.За тези месеци качих 17-18кг маса,не чиста,храня се (и все още) с сложни въглехидрати(ориз,картофи, асти) ,овесени ядки;белтъчини: мляко(по 1 кофичка дневно) ,месо(почти само пилешки гърди)-по 400-500грама дневно,извара-300-350грама и яйца 3-4 белтъка + 2-3 жълтъка и от време на време ядки(бадеми и орехи и по-рядко фастъци).Салатите и печените неща си ги правя с Олио и не знам дали е много добре,но..ям също плодове,най-вече банани ,но ям и други плодове,макар и по-рядко(ябълки,портокали и др.,спрямо сезона)..горе-долу това е за храната.Тренирам 3 пъти седмично,в момента правя гърди и гръб в понеделник; ръце в сряда ; петък-крака и рамо... Правя 3-4 серии по 6-12 повторения,спрямо килограмите..забравих да спомена постигнатото през това време: Гръдна-113,крака-58,ръце-37см,ханш-103, талия-93-4 и в момента от 62 съм 79-80кг,също така съм висок 1.75-6см + това забравих и да спомена,че съм на почти 18г.(в края на Юни ги правя). Мисля,че в рамената не съм достатъчно развит,леко паднали са ми(криви),ама може и така само да ми се струва от качването и на мазно,също мисля,че ръцете не ми вървят много,но не знам.. Та така,сега да премина към това,което мисля да направя сега,а то е да поизчистя мазнините и ако има начин да покачвам и чиста мускулна маса,значи мисля да взема или Л-карнитин или Фат бърнер + БЦАА(Nitron)-течни,ще направя ниско въглехидратна диета,като ще оставя само сутрин овесените ядки-50-100грама + някакви стафиди или ориз-картофи(100-150грама) след тренировка.. Ще си взема зехтин вместо олио,въпреки че мразя,но все някак ще го ям със салати -50-60грама мисля,че стига,защото 100 ми изглеждат малко доста..ще ям по 50грама ядки,но се колебая сутрин или вечер с изварата..вие кажете + повече белтъчини,мисля да кача изварата на 500грама дневно,месото на 500-600 + 5-6 белтъка и 2-3 жълтъка и ще пия по 3-3.5литра вода дневно.Това е ,значи кажете,какво да подобря,в тренировка(серии,повторени я-по колко да правя),храненето и добавките. Това е ,както казах целта ми е да спадна на подкожна мазнина(%) и ако има как да покачвам макар и по-малко ММ.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd March 2013, 10:10
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Вземи си Craze и протеин и ще стане.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd March 2013, 13:03
asencs asencs не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Какво имаш предвид под " Craze" ,за какъв тип добавка става дума ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th March 2013, 11:31
kocett kocett не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 4
По подразбиране

И аз искам да разбера!
_______________
Врати Цени Метални Врати Врати Vrati
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th July 2013, 14:03
georgizm georgizm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Мисля, че протеини ще ти свършат работа.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th October 2013, 17:30
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Покачването на ММ идва от макроелементите, които получаваш от храната или от добавките. В случая този Крейз няма да ти даде нищо такова. Само сила и енергия по време на тренировка. Ако искаш ММ се насочи към протеин или гейнър. Аз бих ти препоръчал Mex Size max.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2013, 12:03
Аватара на Murder
Murder Murder не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 87
По подразбиране

Мускулна маса се качва с редовни тренировки и хранене. Евентуално може да добавиш протеин, витамини и креатин.
Протеинът да бъде суроватъчен изолат, защото е максимално изчистен от мазнини и лактоза.
Витамините може да са дейли формула на този етап.
Креатинът да е кре-алкалин или този новият креатин хидрохлорид.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd November 2013, 18:11
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Аз лично съм много доволен от монохидрата, но наскоро пробвах хидрохлорида на Бълк паудърс, както са ти споменали. Неприятен е на вкус, но определено работи.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th July 2014, 23:11
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Първо - поздравления за това, с което се храниш. Леки корекции бих ти препоръчал
- олио изобщо не слгай, дори и зехтин недей. Яж си без подправки.
- яйцата са ти малко, т.е. поне 5-6 на ден.
- изварата... ако ти понася я остави, но ти препоръчвам да я забравиш, ако искаш да си здрав (дълга тема е, не искам да се впускам в подробности)
- ядките са всекидневие и то само и единствено сурови. Овесените такива само сутрин и то когато си в основен период. Ако чистиш ги спираш.
- плодовете - ако си в основен период банана е добър, но ако искаш да стоиш под 15% мазнини не го яж. Вместо това - ябълки, грейпфрут, портокал по 1 на ден.
- водата ти е малко - 4-4,5 литра на ден!

Забележка - много хора не знаят, че повишения прием на протеин също може да доведе до омазняване. Организма по принцп го изхвърля чрез урината, но ако се привиши дори и тази дозировка - превръщането му в мазнини и отлагнето им в масните депа е неизбежно.

Относно тренировките - гърди и гръб в един ден лично според мен не е добре. 2 основни групи са и като се има предвид, че тренировката при тях трябва да е тежка... не знам. Не знам как се възстановява тялото ти, но за мен това е утрепия. Бих комбинирал гърба с труцепса и гърдите с бицепса, ако тренирам само 3 пъти в седмицата. По начина ти на трениране и комбинацията рамо и крака също за мен не е добре. Раздели ги. Прави рамо и трапец в един ден, а краката в друг.
Ако искаш да чистиш прави "интервално кардио" поне веднъж в седмицата.

За хранителните добавки - фетбърнърите никаква работа не вършат. За мен самия им прием изкуствено мотивира приемащия ги да си спазва хранителния режим. Оттам и идват плацебо ефекта им.
Достатъчни са суроватъчен протеин, БЦАА и една комбинация от Бета-аланин + креатин, за която също много трениращи така и все още нищо не знаят.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th July 2014, 12:29
Аватара на Murder
Murder Murder не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 87
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason Виж мнението
Първо - поздравления за това, с което се храниш. Леки корекции бих ти препоръчал
- олио изобщо не слгай, дори и зехтин недей. Яж си без подправки.
- яйцата са ти малко, т.е. поне 5-6 на ден.
- изварата... ако ти понася я остави, но ти препоръчвам да я забравиш, ако искаш да си здрав (дълга тема е, не искам да се впускам в подробности)
- ядките са всекидневие и то само и единствено сурови. Овесените такива само сутрин и то когато си в основен период. Ако чистиш ги спираш.
- плодовете - ако си в основен период банана е добър, но ако искаш да стоиш под 15% мазнини не го яж. Вместо това - ябълки, грейпфрут, портокал по 1 на ден.
- водата ти е малко - 4-4,5 литра на ден!

Забележка - много хора не знаят, че повишения прием на протеин също може да доведе до омазняване. Организма по принцп го изхвърля чрез урината, но ако се привиши дори и тази дозировка - превръщането му в мазнини и отлагнето им в масните депа е неизбежно.

Относно тренировките - гърди и гръб в един ден лично според мен не е добре. 2 основни групи са и като се има предвид, че тренировката при тях трябва да е тежка... не знам. Не знам как се възстановява тялото ти, но за мен това е утрепия. Бих комбинирал гърба с труцепса и гърдите с бицепса, ако тренирам само 3 пъти в седмицата. По начина ти на трениране и комбинацията рамо и крака също за мен не е добре. Раздели ги. Прави рамо и трапец в един ден, а краката в друг.
Ако искаш да чистиш прави "интервално кардио" поне веднъж в седмицата.

За хранителните добавки - фетбърнърите никаква работа не вършат. За мен самия им прием изкуствено мотивира приемащия ги да си спазва хранителния режим. Оттам и идват плацебо ефекта им.
Достатъчни са суроватъчен протеин, БЦАА и една комбинация от Бета-аланин + креатин, за която също много трениращи така и все още нищо не знаят.
Относно добавките има някой които доказано горят повече мазнини и забързват метаболизма - кофеин, зелен чай, зелено кафе, синефрин и т.н. Лично аз съм си правил стак на Бълк паудърс с подобни съставки и определено имаше сериозен ефект.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЧистененамазниниевентуалнопокачваненаММ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:06.