IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd March 2006, 20:49
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране ЛАЗЕРНА ЕПИЛАЦИЯ

Здравейте!Искам да се обърна към всички компетентни по темата.Решиа съм да си направя лазерна епилация на триъгълника и под мишниците.Има ли някой,който го е правил и може ли да ми каже дали има някакви последствия и наистина ли обезкосмяването е трайно?Ако може да ми опишете по-обстойно.Благодаря на всички.А ако някой иска да се свърже с мен-ще оставя e-mail: nattty@abv.bg
Благодаря на всички!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th March 2006, 12:38
Аватара на top_secret_girl
top_secret_girl top_secret_girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 50
По подразбиране

Ами аз не съм се епилирала чрез лазерна или фотоепилация но доколкото знам си има и добра и лоша страна.Днес даваха в "Искрено и лично" за епилацията.Доста хвалиха този метод.Доколкото знам се усеща болка което е неприятна страна.Разбрах че наистина трайно обезкосмяване се постига след няколко процедури, честотата на които се определят от лекаря който прави епилацията.За последствия точно в тези зони незнам, но не е хубаво да се прави точно преди лятото защото могат да се получат странични ефекти като нежелана пигментация и разни други.По принцип знам че е препоръчително след такава епилация да се маже често мястото със специален крем, но за твоя случай незнам.Като отидеш да си правиш процедурата ще ти обяснят всичко или поне така трябва да направят.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th March 2006, 08:12
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

Лазерна епилация се прави предимно през студените месеци, защото е опасно епилираните места да се излагат на слънце. В твоя случай мисля, че няма да има проблеми и през лятото да си направиш. Процедурите са между 6 и 8 през 1-2 месеца всяка, защото трябва да се "улови" всеки един косъм във фаза на разтеж. Това е така, защото лазера не "вижда" самия косъм, а пигментното вещество. По същата причина лазерна и фотоепилация се правят само на тъмно окосмяване. /Друг е въпроса, че в много салони обещават резултати и взимат парите на светлокоси дами, дори твърдят, че могат да премахнат и мъх/.
Болката е като убождане, но леко. Доста по-незначителна спрямо болката от кола маска или електрически епилатор.
Лазера премахва напълно косъма и това е най-трайния метод за обезкосмяване. На практика, би трябвало да е вечно, но не е така, защото всяка една промяна на нивото на хормоните може да предизвика окосмяване. /не се възстановяват старите косми, а израстват съвсем нови/. За това и няма 100% сигурен метод.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th March 2006, 16:03
bravo bravo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 1
По подразбиране

Това си е най-трайния от всички методи за премахване на нежеланото окосмяване. Ако си от София мога да ти препоръчам студио "Пикасо". Ето им сайта http://www.cosmelas.com/. Там можеш да прочетеш повечко за процедурите и продължителността на ефекта от епилацията. Както и да видиш цените, разбира се...
Те правят и 10% отстъпка за студенти.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th June 2007, 08:45
sachito_88 sachito_88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Аз съм си правила лазерна епилация вече няколко пъти, посещавам студио Борекс www.borex-medical.com Там също правят отстъпки, но според импулсите.
__________________
За да видиш пеперудата, трябва да изтърпиш гъсеницата!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th June 2007, 20:26
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Няма нищо траино за съжаление
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th June 2007, 18:08
sachito_88 sachito_88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 4
По подразбиране

На мен ми е интересно за лазерната епилация през лятото. Има ли някой, на който да са му станали такива петънца? Знам, че трябва постоянно да си намазан със слънцезащитен крем и то най-малко 50-ти фактор
__________________
За да видиш пеперудата, трябва да изтърпиш гъсеницата!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th June 2007, 08:45
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Ходих на лазерна епилация преди 4 дни и сега продължавам да имам точно толкова косъмчета,колкото и преди това?!Напра'о Ш'а умрЪ...
,а ходих на хубаво място?!Лазерът настройва ли се от доктора,който работи с него,спрямо типа кожа и косъмчета?Май само си давам парите...
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th June 2007, 09:13
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
Ходих на лазерна епилация преди 4 дни и сега продължавам да имам точно толкова косъмчета,колкото и преди това?!Напра'о Ш'а умрЪ...
,а ходих на хубаво място?!Лазерът настройва ли се от доктора,който работи с него,спрямо типа кожа и косъмчета?Май само си давам парите...
споко мацко. още ден-два най-много, и като ги дръпнеш ще падат като изгорени. аз се изтърках с една грапава гъба и изпадаха абсолютно всички
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th June 2007, 09:53
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Бомболинка,това с подръпването го пробвах веднага,след като се прибрах,ама разлика в "захвата" нямаше.Изпързаляха ме нещо...
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЛАЗЕРНАЕПИЛАЦИЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:17.