IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1751  
Стар 21st February 2011, 10:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=785049 е тва е, нЕмат спиране, мамка им
Няма спиране наивността на нацията
И по повод, че циганите обичали думата "дискриминация" - кога някой от вас е видял истински протест от страна на цигани, кога циганите са се вдигали против нещо реално, кога е ставало като в Тунис? Всички "протести", т.е. 20 умрели роми са излизали на улицата единствено подготвени и платени от бели Българи. Циганите са доста важен инструмент в ръцете на политици, в ръцете на опозиция и винаги се използват. Винаги се поддържа етническо напрежение от страна на политици (а не от страна на циганите) именно, за да бъдат използвани и това се повтаря 21 години наред.
24 часа написали една статия с една снимка на къща и циганка, отдолу свободно съчинение и е жалко как се палят и манипулират уж нормални и образовани хора. Медията за това е създадена, за да манипулира. За да отвлича вниманието от реални проблеми, докато реалните престъпници си вършат "работата". През изминалите 21 години белите Българи са откраднали над 100 милиарда от ВАС, говорейки ви лицемерно, гледайки ви в очите, а циганите са откраднали по 5 лв и 10 кг желязо (т.е. още 3 лв) - кой е престъпника, кой е крадеца, кой е измет? Лично за мен нещата са еднозначни и не ми пука, че 1 циганин краде 5 лв - в Ню Йорк джепчиите са и черни, и бели - и навсякъде ги има. Но просто циганите са прекалено важен инструмент, с огромно влияние, както виждаме и тук, за да има интерес някой от решаването на проблемите им (очевидно и техните партии добре се спонсорират (от нашите партии) и си мълчат).

Не че ги защитавам циганите и не искам да се реши въпроса с тях и да не ни се пречкат повече, само че мен повече ме боли от наивните Българи, които очевидно никога няма да си отворят очите - и като гледам това важи за всички възрасти. Хората не могат да си поставят приоритети, още разсъждават на ниво "племе" и живеят векове назад.

И по повод "запазването на нацията" - в страни като Англия, Франция, Холандия (сериозни държави, сериозни нации и сериозна история) негрите са нормална част от обществата, никой не се стряска като види негър на улицата, нито пък децата го сочат. В България все още негрите са атракция, а като видим циганин, ако ще да е изкъпан, с костюм и куфарче, първата ни реакция е едва ли не погнуса и "е тоя очевидно много е крал" - тоя факт ясно говори, че онези 3 държави живеят в 21 век, а ние се губим някъде в средовековието най-вероятно и там ще си останем. И честно казано така е редно, след като не можем да се интегрираме в условията на 21 век.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #1752  
Стар 21st February 2011, 11:37
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

как не те мързи да ги пишеш теа точно в говорилня

точно както приемаш напредъка на западно-европейските държави и го категоризираш като век трябва да съобразиш и разликите в потенциала и състоянието на средностатистическия негър в англия и средностатистическия циганин в българия. Има много свестни и образовани цигани, но болшинството не може да пише, смята, говори и естествено е по-трудно да бъде организирано. Имам предвид мащабно организирано, понеже е виден факт, че ромите в страданието си са в пъти по-организирани от белия българин, който във фейсбук се джойнва в групата за протеста и тя е с 30000 "фена", а на самия протест пристигат софия запад и още 5 човека
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #1753  
Стар 21st February 2011, 12:22
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
как не те мързи да ги пишеш теа точно в говорилня
Верно си е ... няма да остане за бъдните поколения
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1754  
Стар 21st February 2011, 12:29
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Те и в Тунис могат единствено да смятат тва дето крадат от туристите ама нещо ги организира Иначе за нивото на грамотност опитваме да догоним циганите последно време. Идеята беше именно, че българина протестира във фейсбук, по новините казват "30 000 се джойнаха във фейса" и го смятат за новина и резултат естествено няма, а на края всичко "ескалира", когато покажат по телевизията 1 циганин с 1 пръчка и средностатистическия българин се залива с ракия и псува срещу тоя 1 циганин, докато не заспи. На другата сутрин чете, че Цветанов присвоил примерно 50 милиона и със заплата от 500 лв има 8 апартамента - и няма ескалация. Е тоя момент е интересния, как се получи така, че от снимката на 1 циганин си готов да избиеш всички от племето му, а останалите неща (реалните причини да живееш мизерно) не те интересуват.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #1755  
Стар 21st February 2011, 13:10
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Има логика в това което описа. Много ясно че се опитват да ни отвлекат вниманието. Но аз като българка се чувствам обидена от действията на циганите, защото те в чужбина казват че са българи. И аз съм българка, но не джебчийствам, не проституирам, не прося по улиците на Хелзинки (виждала съм български цигани просяци там, говориха си на български помежду си 2 циганки които бяха седнали да просят... а просенето е официално забранено). Мен държанието им ме дразни, това че създават лошо име на нацията, а че има и по-големи злини от тях ами има естествено. Защото когато подадат молба за убежище под предлог че са бежанци ги пишат че са българи, и пак сме под един знаменател. Най лошото е че чужденците си знаят че щом са от БГ значи са БГ, въпреки че им се обяснява че са цигани. Та така, има българи като мен които учат в университет и работят, плащат данъци в държавата в която учат и работят; има българи програмисти, лекари, хора на изкуството, готвачи които работят в чужбина; има и "българи" като тях които просят, крадат, проституират и се опитват да измъкнат нещо от където им попадне. Лошото е че за чужденците е все българи.
Отговори с цитат
  #1756  
Стар 21st February 2011, 13:38
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не че политиците не създават лошо име на България с тази корупция, с която не че не могат, а не искат да се преборят.
Отговори с цитат
  #1757  
Стар 21st February 2011, 13:48
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Има логика в това което описа. Много ясно че се опитват да ни отвлекат вниманието. Но аз като българка се чувствам обидена от действията на циганите, защото те в чужбина казват че са българи. И аз съм българка, но не джебчийствам, не проституирам...
И аз съм българка, но не съм изобретила компютъра, нито пък съм талантлив математик, нито съм Бербатов, но навсякъде където можем (в чужбина) повтаряме, че те са българи
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1758  
Стар 21st February 2011, 13:53
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Имам позната която е циганка, но се облича добре, има магистърска степен и говори английски, немски и руски, работи в банка във Варна. Тя се срамува от това че е циганка и крие произхода си. Самото и самосъзнание не е циганско. Но колко са такива образовани и интегрирани цигани? 1 на няколко хиляди...
Нея аз не мога да я нарека циганка, това означава да я поставя под един знаменател с тези полу-хора.
Отговори с цитат
  #1759  
Стар 21st February 2011, 14:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е и аз не мога да нарека MILI българка, щото това означава да я поставя под 1 знаменател с тези полу-богове, изобретили компютъра, изобретили Бербатов, изобретили шопската салата, но нямам избор, както виждаш приемаме дори хора без принос в обществото
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #1760  
Стар 21st February 2011, 14:57
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
изобретили Бербатов
in a lab
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:12.