IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2381  
Стар 19th March 2011, 11:21
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Не бе спокойно, просто ще си кажа мнението. Но за 10,30 си прав, добре ме познаваш. Беше случайно влизането ми, обърках се дали да ходя на работа или не
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Следиш някакви медии, които само говорят (при сегашното ниво на техниката) - няма снимки на боеве, няма видео, няма трупове, цялата информация на медиите в 21 век е "по думи на гражданите" и използват информацията като автентична и се използват думи като "тотално изравни града със земята" - ако това е причина за позицията ти, че някой трябва да заеме позиция по несъществуващия въпрос и то с военна сила и то в държава, богата на петрол, просто си един нормален манипулиран гражданин, но в твоя случай явно заслепен от идеологиите си постигане на демокрация, без значение от начина или шанса за успех
Наистина си смешен, ако мислиш , че го правя... и си смешен ако мислиш, че това съм го прочела от невероятно любопитния пост на раптор. С такива неща е пълно в интернет и ако си мислиш, че нета не е манипулирана медия не знам на кой свят живееш (не пиша конкретно за този случай). А този случай е такава евтина манипулация, че няма повече накъде, първо ествествено че при една гражданска война има места достъпни и "безопасни" за журналисти и такива които не са, и 2-ро какво нередно има в човек който си е взел един стол, пие вода и държи автомат (да вметна само, че противно на очакванията те спят и ядат също така). И не знам колко аз съм заслепена от идеологиите и до колко ти нямаш въобще идеология ( и не ги познаваш явно извъобще), но явно ти имаш по-точни решения в такива ситуации (или в тези 5 снимки на раптор намери само нередни критики и нищо градивно), ако знаеш някаква тайна кажи я и на нас, и ако си мислиш, че сме напреднали поличитески и идеолгически, кой знае колко, в последните 80г. не е така, все още света няма отговори на въпроси на които явно ти имаш.
И знам повече за всяка една от тези теории от колкото можеш да си предстанвиш, още много мнения на раптор има да изчетеш. Така че ни си позволявай да отправяш такива "обвинения", понеже аз може би съм най-големия "фен" на конспирациите тук (и не използвам думата конспирация като мръсна дума, каквато повечето хора си мислят че е). Нито съм манипулирани, нито имам само 1 допускане, какво и защо се прави това в Либия. Очевидно обаме ти си човека с отворените очи на прогледнал слепец , който знае как стоят нещата в тези държави и който се усведомява от много "тайни" източници.
И ако ще си даваме смешни примери, както ти правиш и аз мога да ти дам куп неподходящи примери. Ми ако например преди 140г . Русия и Европа не бяха сметнали за нужно да "освобождават" народ, който се намира в една суверенна държава и съставлява 5% от нея, нямаше да ни има като държава и нямаше да имаме само 1 Баташко клане (друг е въпросът, че доста спечелиха всички от това). Естесвено този пример е смешен и крайно идиотски, но се опитвам да те конкурирам с такива примери в 1 пост, което повярвай ми не лесно.
Изчела съм повече теории и съм гледала повече версии за манипулациите на Америка в Ирак, на Европа, на България , така че не се прави на интересен и не ми казвай , че мнението ми е неинформирано, защото аз не съм го направила за твоето (поне до сега).
Не защитавам сляпо едни държави, които се борят за пари , петрол, идеология (колкото и да подценяваш това), дори и религия. И много добре знам, че ако случайно се стигне до война (което за сега не е толкова възможно) най-печеливши ще са тези 10 държави, и ще излязат на бързо от икономическата криза, както амириканците го напривха с Ирак. Много добре ми е ясно и как самите американци са манипулирали обществено мнение, за да започне въобще тази война, но също ми е добре познат и сценария по който са манипулирани, същото това мнение, в 2-те световни война век по-рано, и слава богу, че са го направили. Преди няколко случки да се случат, общественото мнение в Америка е било такова, като твоето, не ни е работа, те са друг континет и бла бла. Тези прийоми не са само лоши, заради такива неща Рузвелт влиза във войната и ако не беше, сега ти щеше да маршируваш под някой стълб в продължение на 50г.. Не казвам, че е правилно, казвам само, че в момента се намираме на такова еволюционно ниво, че трябва някой да манипулира някакви хора. Едва ли си мислиш, че всичките 7 млрд. човеци на планетата могат нещата, които ти можеш и понеже ги можеш, понякога и се объркваме... но това е друга тема. Ако отвориш една социологическа извадка, можеш и да се отчаяш в кой век стаитистически точно се намираме. И ако имаше 7 млрдно гласуване по някакъв проблем, който е защитаван от целия свят, не искам да живея на тази Земя... ще емигрирам.
И понеже претендираш, че тези методи на ЕС са неправилни, и че те не са довели никога до нищо добро (в което съм съгласна), кажи твоя скапан метод. Все още Европа няма отговор на всички въпроси, няма най-правилните решения, има само по-малко грешни, а ти си мислиш, че в политиката са открили всичко и че има верен начин на действие, това са толкова сложни въпроси, че си нямаш и на идея явно.
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
И за Франция - каква история, какви позиции, те първи признаха Кадафи, те му продаваха корабите си, каква държава Един човек е роден във Франция и се казва Наполеон и явно е било грешка да се роди там, иначе освен да прави глупости (и да не прави нищо поради немощта си) като държава Франция винаги е била жалка и ще си остане такава. И със сигурност Франция спечели от освобождаването на медиците ни, не знам кой си мисли обратното.
И мога да ти кажа още нещо да твърдиш, че на цял един народ или на ЕС (като сбор от народи) не му пука е пълен смях. За определени хора в политиката ( защитаващи по-големи интереси), може и да е така, но хората в тези държави са хора.. не го забравяй.
А това горе е най-смешното изказване което някога съм чела. Франция е държавата в която на този континет( от най-малко 1000 г.) първо са се случвали нещата, това е държавата с най-будните студенти (ако искаш справка, щото ако добре познаваше историята ще видиш колко трудно е да прогледнеш в тъмнина, всъщност ти може и да знаеш), с най- великите и мислещи писатели, музиканти, култура (ако искаш и за това справка), във Франция винаги са се раждали принципи (за разлика от тук примерно), а дори и в Наполеон е ненадмината
Не случайно всеки млад американец си мечтае да отиде във Франция, не някъде другаде, това е държавата създаваща принципите в Европа от векове. Това е държавата... в която цял един народ е обучаван така, в учебниците му по история го пише, че именно заради тях Европа е това което е сега и как искаш после те да не са първите с мнение в Европа... "вие сте първинет направили това и това следвайте предците си"
Познай в нашите учебници кво пише
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2382  
Стар 19th March 2011, 11:29
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

wtf?
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2383  
Стар 19th March 2011, 11:39
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

и аз бих възкликнала тва, но откакто реших, че работният ден приключи
нали няма да го четеш.. освен солвър.. др няма смисъл да го прави
пък и за солвър не съм много сигурна, може би кат си свърши контролното
... такова ми е настроението днес... откачено
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2384  
Стар 19th March 2011, 11:47
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

тва пък с теа отработвания не знам, може аз да съм сбъркан, обаче не съм чувал да го има другаде по света затова почивам, когато се почива и после не отработвам нищо.

изненада ме с теа разсъждения, аре за него си знаеме, че периодично изпада в криза и почва да пише..
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2385  
Стар 19th March 2011, 12:49
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

требва и ти да пробваш некой път кат имаш свободно време, наиш как разпуска
или поне докато не осъзнаеш кви глупости си писал
а тва с отработването, някой твърдеше, че такъв глагол съществувал само в бг езика... мнооо ни е богат за тва
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2386  
Стар 19th March 2011, 13:07
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Тоя спор..т не е за всеки.

Не искам да се правя на много разбиращ от езика ни ама
Цитирай:
Първоначално написано от MILI
... такова ми е настроението днес... откачено
докато аз учех "днес" не беше синоним на "винаги", кога са го вкарали
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2387  
Стар 19th March 2011, 14:28
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

1) Не е за всеки да, най-вече за мен, но кво да се прави
2) Не знам, но ми се стори, че ме нарече откачена
3) Ти не учиш ли все още
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2388  
Стар 19th March 2011, 17:25
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
нали няма да го четеш.. освен солвър.. др няма смисъл да го прави
пък и за солвър не съм много сигурна, може би кат си свърши контролното
... такова ми е настроението днес... откачено
аз прочетооох твоя пост, признавам малко ме заболяха очите,но нищо друго- в см че правилно според мен си описала всичките неща.
Аз като един виден наследник на един отдавна управлявал монарх,считам за нужно да се информирам от всякакви източници.И не само от ютуб.
После си правя обобщения и всякакви изводи.Понякога се намахвам в теми ни в клин ни в ръкав..ще ме извините за което...
Ха хубава вечер или уйкенд,който както може!
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #2389  
Стар 20th March 2011, 19:33
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
Question

Аааа, егаси ... кво е станало с готиния стар фейс на форума ... и къде са емотките

и аватара ми няма ..... и статуса ми под ника .... пфффффф
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #2390  
Стар 20th March 2011, 19:36
Аватара на Целувчица
Целувчица Целувчица не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: в мечтите ти
Мнения: 12 059
По подразбиране

вале и на мен не ми харесва този облик на форума.
__________________
Добрите момичета правят вечерята, а лошите питат какво ще има за закуска
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:15.