IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Мамопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 1st January 2009, 19:07
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране Как се разбира, че имплантът се е спукал?

Първо да кажа Честита Нова Година, пожелавам много здраве и щастие на всички колежки във форума!
За съжаление първият ден на новата година започна с неприятна изненада за мен. Като влязох в банята сутринта, видях че на лявата ми гърда на 1 см. до аролата от външната страна имам розово-лилаво петно, с големината горе-долу на стотинка. Не е подуто, не ме боли при пипане, не изглежда като пъпка, не е по-топло от околната тъкан, не съм се наранявала. Дали е възможно да е пробив в импланта ми? Имам импланти от три години, кръгли, надмускулно поставени, на Mentor? Страхът ми идва от това, че преди 12 дена правих фотоепилация PTF под мишниците, и въпреки че бях със сутиен, потник отгоре, и завита с още една дреха, нещо ме гложди, дали не съм си повредила силикона? Какви са симптомите при пробив или спукване в импланта? Чакам с нетърпение някой да ме успокои, моля ви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st January 2009, 19:11
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Извинявам се за грешката - писала съм аролата, вместо ареолата, за което съжалявам!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st January 2009, 21:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Glesanka, както го описваш, повече ми прилича на кръвонасядане (синина). Ако се спука импланта, няма ли да се промени формата Е, най-доброто решение е да отидеш на лекар!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd January 2009, 03:12
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Това, което описваш прилича повече на хематом.
Симптомите на спукания имплант, според това, което намерих в нета са:
чувствителност и болезненост в гърдата, поява на бучка/и, намаляване размера или деформация на гърдата.
В повечето случаи, дори няма симптоми, може да отнеме време докато организма реагира на контакта със силиконовия гел.
Моето мнение е, че не си го спукала , но при всички случаи трябва да отидеш на лекар.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th January 2009, 18:56
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Имам подобен проблем и аз и моля,ако някой е имал такива оплаквания да ми отговори.Оперирана съм преди почти 2 години.До преди 20 дена нямах никакви оплаквания,но изведнъж дясната гърда започна да ме боли.След няколко дена ми се стори,че е леко подута и по-твърда.Започнах да правя масажи и нещата леко се пооправиха.Отидох на мамолог,който ме видя ехографски и ми каза,че всичко е наред, но...точно на тази гърда между имплантанта и мускула има течност.Не е около целия имплант,а на три места.Общото количество на течността било около 50-60 мл.Консултирах се с лекаря,поставил имплантантите,но тя каза,че няма проблем.Въпроса е,че гърдата още ме боли,макар вече да не е твърда.
__________________
Ако искаш да видиш пеперуда,трябва да изтърпиш много гъсеници!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th January 2009, 21:49
Аватара на yoli
yoli yoli не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 1 012
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kukli4ka
Имам подобен проблем и аз и моля,ако някой е имал такива оплаквания да ми отговори.Оперирана съм преди почти 2 години.До преди 20 дена нямах никакви оплаквания,но изведнъж дясната гърда започна да ме боли.След няколко дена ми се стори,че е леко подута и по-твърда.Започнах да правя масажи и нещата леко се пооправиха.Отидох на мамолог,който ме видя ехографски и ми каза,че всичко е наред, но...точно на тази гърда между имплантанта и мускула има течност.Не е около целия имплант,а на три места.Общото количество на течността било около 50-60 мл.Консултирах се с лекаря,поставил имплантантите,но тя каза,че няма проблем.Въпроса е,че гърдата още ме боли,макар вече да не е твърда.
А обясниха ли ти каква е тази течност и от къде се е появила?Явно има нещо нередно щом се е появила,а и тези болки
__________________
395cc PIP
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th January 2009, 21:52
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Обади се на хирурга отново след 3 дни, особено ако болките или втвърдяването се увеличат. Ако можеш, иди на консултация, за да те види.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th January 2009, 21:59
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Идете на лекар, даже на няколко за да сте сигурни какво става с ВАС, не си губете времето тук като разпитвате нас, колкото и желание да имаме да ви помогнем, не сме така компетентни както хирурзите ви.
Остра съм в изказването си , защото това е сериозно нещо и със здравето шега небива...не чакайте, дори и ако тревогата се окаже фалшива.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th January 2009, 21:59
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Ами не ми каза каква е течността,щото за да се разбере трябва да я изтегли, а това създава риск от спукване на импланта.Независимо,че ми каза,че ще го направи под ехографско наблюдение.Аз го споделих с моята лекарка,но тя каза,че това е абсурд и да не го правя.Чудех се такова нещо възможно ли е да се дължи на някакъв хормонален дисбаланс,щото да си призная
не съм в първа младост и хормоните ми май почват да се бъгват.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th January 2009, 22:04
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Ами аз вече ходих при хирурга,който ми постави имплантите и тя каза /след като ги опипа/,че всичко било наред.Аз просто питах дали на някой се е случвало подобно нещо и се радвам ако не сте имали такива проблеми.
__________________
Ако искаш да видиш пеперуда,трябва да изтърпиш много гъсеници!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каксеразбирачеимплантътсеспукал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:15.