IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th May 2015, 17:44
Sunny_stz Sunny_stz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Стара Загора/София
Мнения: 4
По подразбиране Помощ - отслабване и поддържане.

Здравейте! Имам около 10,15 излишни кг. и искам да ги сваля. Въпроса е, че след всеки мой опит да отслабна ,започва да се получава и после се появяват някакви ангажименти и нямам време и спирам и даже качвам още.... Скоро се притеглих и направо се ужасих.... Не съм дебела, но имам да чистя доста, да кажем че съм ендоморфен тип - всичко по-мазно и калорично, което хапна ми се лепи.Та като се притеглих даже бях качила, даже 1 месец да спра да тренирам качвам.... Преди 2 години бях в много добра форма , защото спортувах, но тогава бях студентка и не работих нищо, след като завърших, започнах работа и започна и да ме мързи да тренирам и си върнах килограмите (даже сега са повече) и след всеки мой опит като спра да тренирам и хоп , качвам още...Какво да направя, че да мога да отслабна и след това да си поддържам теглото и да не напълнявам отново??? Ще ми кажете да не спирам да тренирам ,да това ще се опитам да постигна, но може би трябва да се допитам до някой да ми направи някакъв хранителен режим , защото аз много не обичам да се ограничавам и не мога да празя диети. Другото лошо нещо е , че работата ми е сравнително застояла и с не особено физическо натоварване, по-скоро психическо и когато ходя на тренировка много се измрявам и се чувствам изнемощяло 2 дни след това..... как да променя това? Как тренировките да са ми удоволствие след като много ме изморяват и след това не ми се прави нищо 2 дни??? Гледам да не се пренатоварвам като за начало правя по 10,15 мин. на пътечката или колелото, но съм в много лоша форма и се изморявам много даже от това.....Знам че като вляза във форма няма да се чувствам така, но до тогава как да се мотивирам и да имам достатъчно енергия и за работа и тренировки? При вас как става? Според вас трябва ли да се допитам до някой професионалист да ми направи режим на хранене и тренировки за да постигна сравнително по-бърз ефект?
__________________
Никога не се задоволявай с това което си, защото винаги можеш да станеш нещо по-добро!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd June 2015, 10:47
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunny_stz Виж мнението
Ще ми кажете да не спирам да тренирам ,да това ще се опитам да постигна, но може би трябва да се допитам до някой да ми направи някакъв хранителен режим , защото аз много не обичам да се ограничавам и не мога да празя диети.
Можеш да опиташ да се храниш в 8 часа от деня и през останалите 16 да не ядеш, а можеш и да си ядеш нормално, но на всяка седмица да имаш по 24 часа без никаква храна - и двата метода не те ограничават във вида на храната, и ако опиташ за 2-3 седмици без да излизаш от релси ще имаш видими резултати.
Ако ще питаш диетолог - потърси истински, не някой инструктор с диплома за инструктор от тея със 100% успеваемостта (щом е записал курса - непременно ще го изкара)
Храната е МНОГО важна ако искаш да отслабнеш - можеш да го направиш само с трениране и без никакво внимание на яденето, можеш да постигнеш резултати само с диета и без нито една тренировка - но най-бърз и добър резултат ще постигнеш когато и двете са в синхрон. Под добър резултат имам предвид да отслабнеш и да се виждат стегнати форми.
Цитирай:
Първоначално написано от Sunny_stz Виж мнението
Другото лошо нещо е , че работата ми е сравнително застояла и с не особено физическо натоварване, по-скоро психическо и когато ходя на тренировка много се измрявам и се чувствам изнемощяло 2 дни след това..... как да променя това? Как тренировките да са ми удоволствие след като много ме изморяват и след това не ми се прави нищо 2 дни??? Гледам да не се пренатоварвам като за начало правя по 10,15 мин. на пътечката или колелото, но съм в много лоша форма и се изморявам много даже от това.....Знам че като вляза във форма няма да се чувствам така, но до тогава как да се мотивирам и да имам достатъчно енергия и за работа и тренировки? При вас как става?
Тонуса, който ти липсва идва със спорт и постоянство. Много хора си въобразяват, че ако се чувстват изморени за тренировка значи им трябва почивка - НЕ. Точно обратното, ако беше така всеки застоял дебелак трябваше да е пълен с енергия и да подскача.
Тренировките са удоволствие когато виждаш резултати от тях - постави си РЕАЛНА цел. Не прави грешката да очакваш резултат след 1 ден и 1 мускулна треска - опитай с 2 седмици, 3, месец.. дай си шанс, отивай с нагласата, че трябва да издържиш целия месец за да имаш резултат.
Ангажиментите никога не бива да са ти извинение. Всеки има ангажименти, спортувай след тях, преди, по средата, намери време и не си търси извинения, защото който търси - намира

От начина, по който си написала мнението си ми става ясно, че ти вече си търсиш оправдание. Не си виновна, тва си си ти, такава си си, опитала си ама не можеш, трябва ти непременно професионалист, диетолог, арнолд да те побутва и брад пит да ти казва че се справяш добре..
Ако ти сама не си готова на жертви, ако не си готова да дадеш повече от себе си, ако ще господ да слезне и да ти дава съвети за ядене и трениране, пак ще намериш причини да пропускаш

Успех!
ПП:
Цитирай:
Първоначално написано от Sunny_stz Виж мнението
Какво да направя, че да мога да отслабна и след това да си поддържам теглото и да не напълнявам отново???
промени начина си на живот, ежедневието си. Няма как да направиш нещо за 2 седмици и то да трае година
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th June 2015, 08:25
Roza_79 Roza_79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 13
По подразбиране

Здравей, 10-15 минути са добро начало, но са твърде малко, за да започне тялото да гори мазнини. Обикновено на тялото му трябват над 20 минути. Важното е лекичко, но за повече минути.
Препоръчвам ти да посетиш Yoga Vidya Studio на улица Д. Хаджикоцев 91, тел: 087 622 3733. Имат курсове по йога за отслабване, но почти всеки вид йога гори солидно количество калории и дава добър ефект.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
отслабване, поддържане, режим на хранене, тренировки

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощотслабванеподдържане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:31.