IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #451  
Стар 21st December 2009, 21:59
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

)И аз щах да напиша, че БХС е много лъжовно изследване, но понеже и в чужбина го правят (поне в Англия и Германия е задължителен) и се въздържах от своя си коментар. Аз нарочно го направих рано, з'то уж тогава резултатът бил до 90% точен. Малко си падам параноичка, та ако се наложи и амниоцентеза бих направила
Thomi, от предишното ми раждане минаха 4 години и малко, а нещата доста са се променили. Непрекъснато излизат нови и нови неща.
На феталната морфология много подробно гледат органите на детето. Аз искам да съм направила всичко, което зависи от мен, пък Господ да го пази и да се роди здравичко Не знам защо толкова много се притеснявам с тази бременност Утре съм на фетална, дочаках я. Дано всичко е наред Между другото на ФМ гледат всичко на 2Д и накрая включват 3 и 4Д-то за кеф на родителите (обикновено ходят татко, батко, кака... ) . Аз лично няма да водя никой с мен, но ще запиша диск за домашните да гледат.
Отговори с цитат
  #452  
Стар 21st December 2009, 22:13
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Определено са се променили и затова ми беше много интересно от кога..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #453  
Стар 21st December 2009, 22:18
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Хаааа, нали Томи.....а помниш ли преди около 11 години как карахме бремеността и какви бяха изследванията ..нищо общо със сегашните - добре, че дечицата са ни живи и здрави
Отговори с цитат
  #454  
Стар 21st December 2009, 22:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
)И аз щах да напиша, че БХС е много лъжовно изследване, но понеже и в чужбина го правят (поне в Англия и Германия е задължителен) и се въздържах от своя си коментар.
Ани, в Германия не е задължително за всички, само за бременни над 35 години касата го поема
Отговори с цитат
  #455  
Стар 22nd December 2009, 08:39
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ани, в Германия не е задължително за всички, само за бременни над 35 години касата го поема
В темата в бг-мама има бременни, които са там или пък тази от Швейцария писа Както и да е - учуди ме, че по принцип там не се шашкат толкова на бременността, полагат им се 2 ехографа за целия период, ако имат някакви проблеми в първия триместър никой не прави нищо, за да задържи бебето (тук тъпчат с дуфастон и т.н.), а още с първия преглед им вземат кръв за БХС.
Отговори с цитат
  #456  
Стар 22nd December 2009, 09:31
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
Хаааа, нали Томи.....а помниш ли преди около 11 години как карахме бремеността и какви бяха изследванията ..нищо общо със сегашните - добре, че дечицата са ни живи и здрави
Мимка ,това ме накара да се замисля Спомням си в 2 ри месец ме гледаха веднъж на видеозон ,още веднъж в 5 т и ... кръв 2 пъти през цялата бременност и това беше...малеееееее ,направо сме щастливки че сме родили здрави бебета...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #457  
Стар 22nd December 2009, 09:43
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Нали мене ме гледаха на видеозон за първи път в четвъртия месец/и то защото до седмия месец се водих на консултация в Пловдив/, после още веднъж в шестия, и последно в деветия
Кръв и урина в деветия бяха три-четири пъти, а преди това май само веднъж - в началото
Та така, ама знаеш ли, тук като си дойдох в родния град, от седмия месец до раждането, ми слушаха тоновете с дървена слушалка и сестрата ми казваше, че по тоновете разбира, че ще е момиче - ама нъц....излезна друго
Отговори с цитат
  #458  
Стар 22nd December 2009, 09:57
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Хаха и мен ме слушаха с дървена слушалка и ми мериха ханша с едно като пергел
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #459  
Стар 22nd December 2009, 10:14
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

А мене с шивашки сантиметър
Отговори с цитат
  #460  
Стар 22nd December 2009, 11:03
Аватара на ALEXIA
ALEXIA ALEXIA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 152
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от ALEXIA
както всяка уважаваща себе си бременна искам да си направя всяко едно.
Бе аз се имах за уважаваща себе си, ама биохимичния скрийнинг умишлено не го направих. Ако ти покаже например 1:100 вероятност за синдром на Даун това не значи, че детето ти ще има, както и ако ти покаже вероятност 1:10 000 не значи, че няма да има... та за себе си реших, че резултатите от подобно изследване евентуално биха ме стресирали и е по- добре да си ги спестя
Нищо лично, просто израз, не ме линчувайте
Пък и с един missed преди това ми се иска да се подложа на всичко, за вътрешно успокоение. Знам, че БХС показва евентуалната вероятност, че не е точно и т.н., но всеки сам за себе си преценява дали или.
__________________
Даже и важните клечки са от дърво.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:47.