IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 17th May 2007, 12:19
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
Puppito, сега като не ги пиеш, как си с цикъла? и когато си правила контролните хормонални изследвания, беше ли спряла диането? зашото доколкото знам, не ти дава реална хормонална картина след като все пак пиеш хормони. моя лекар ми каза да спра за 3 месеца, да си направя изследвания и да видим кво се случва. ама на мен 3 месеца не ми дойде и пак ги почнах. абе ад някакъв
цикъла ми е добре. дава отклонение най-много 2-3 дни около датата(което е голяма постижение за мен!!!!)
иначе изследвания си направих 1 седмица лсед като го бях спряла - бяхо добри.
искам обаче да минат няколко месеца и пак ще си направя да видим какво ще покажат.

а иначе при предишни прекъсвания и на мен ми се е случвало да не ми дойде 2 месеца и нали се сещаш.... бях почнала да мисля за бебшки дрешки
Отговори с цитат
  #22  
Стар 17th May 2007, 14:05
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
цикъла ми е добре. дава отклонение най-много 2-3 дни около датата
тва ми е мечта, оба4е без хапове, нали.
Цитирай:
иначе изследвания си направих 1 седмица лсед като го бях спряла - бяхо добри
нормално е да са добри.
Цитирай:
искам обаче да минат няколко месеца и пак ще си направя да видим какво ще покажат
това ще е по-реален резултат. стискам палци!
Цитирай:
при предишни прекъсвания и на мен ми се е случвало да не ми дойде 2 месеца и нали се сещаш
какво правиш в такива случаи? колко време чакаш да ти дойде преди да вземеш някой хап за предизивикване на цикъл?
Цитирай:
бях почнала да мисля за бебшки дрешки
само като си помисля колко пъти съм "била бременна" и колко постинора на вятъра съм изпила...
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #23  
Стар 17th May 2007, 19:59
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

cranberry това което знам за поликистозата е че е много упорито заболяване. моята лекарка ми каза че жени с такива проблеми обикновено пият хапчета с години. лошото е че като спреш пак може да се появят. окончателно можеш да се излекуваш едва след като родиш и дори това не е много сигурно . аз се питам обаче какво става ако дори след като родиш поликистозата не изчезне?цял живот ли ще пием хапчета ли? за това забравих да питам. колкото до Диането - права си -това са хапчета предназначени за поликистоза защото са по-силни и влияят на кистите по-бързо.това не означава обаче че други противозачатъчни не могат да повлияят на поликистозата - влияят но по-бавно.затова не е проблем да се замести Диане 35 ако не ти действа добре.лекарите си знаят с какво може да се замести. в моя случай е с Ясмин.
аз лично съм голям противник на всякакви хормонални таблетки но за съжаление ми се налага да ги пия и когато ги спра до 1 година пак ми се явяват кисти. колкото до въпроса ти cranberry аз никога не съм имала нередовен цикъл и въпреки това имам поликистоза.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 17th May 2007, 20:05
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

[quote="Puppito"]извинявам се ако съм обидила някого с мнението си.

Puppito аз не се чувствам обидена, най-малко от теб.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th May 2007, 22:35
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
cranberry това което знам за поликистозата е че е много упорито заболяване. моята лекарка ми каза че жени с такива проблеми обикновено пият хапчета с години. лошото е че като спреш пак може да се появят. окончателно можеш да се излекуваш едва след като родиш и дори това не е много сигурно . аз се питам обаче какво става ако дори след като родиш поликистозата не изчезне?цял живот ли ще пием хапчета ли? за това забравих да питам. колкото до Диането - права си -това са хапчета предназначени за поликистоза защото са по-силни и влияят на кистите по-бързо.това не означава обаче че други противозачатъчни не могат да повлияят на поликистозата - влияят но по-бавно.затова не е проблем да се замести Диане 35 ако не ти действа добре.лекарите си знаят с какво може да се замести. в моя случай е с Ясмин.
аз лично съм голям противник на всякакви хормонални таблетки но за съжаление ми се налага да ги пия и когато ги спра до 1 година пак ми се явяват кисти. колкото до въпроса ти cranberry аз никога не съм имала нередовен цикъл и въпреки това имам поликистоза.
АБСОЛюТНО съм съгласна с вси4ко. има всякакви симптоми. аз се благодаря, 4е поне косми не ми излизат дет не им е мястото, да 4укам на дърво. а от диането не е истина как се из4иства лице от пъпки, как не растат косми по ръце и крака и как не се омазнява коса. едното за сметка на другото, пълно щастие няма. юни ще ходя на лекар да си правя всякакви изследвания, 4е заминавам в чужбина и ше го питам за други хапове, 4е не мога да си купя диане зА 1 година напред. то не 4е не мога, ама ше го използвам като аргумент, щото той е твърдо за диането, при все 4е е някво рекламно лице на ясмин, в сми, 4ела съм го преди време по йенските списания как обяснява колко яко е да пиеш ясмин. сори за дългия пост.
бтв имам позната, която на 38 г. след 2 разждания и цял живот редовен цикъл й откриват поликистоза, която о4евидно се появява по-късно
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #26  
Стар 18th May 2007, 08:36
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И аз да се включа- имах поликистоза преди 5-6 години, просто в един момент спря да ми идва. (лекарите твърдят, че няма общо с факта, че преди това с години пиех всякакви противозачатъчни, ама аз все още имам някакви съмнения, че си обърках организма с тези хормони).

Пих Диане 9 месеца. Поликистозата ми изчезна, оттогава ми е редовен цикъла (пу,пу). Казаха ми, че по принцип вероятно пак ще се появи, но засега всичко е наред.

Обаче от Диането и аз напълнях с цели 4 килограма. Имайте предвид, че аз изобщо не пълнея даже и да искам, много съм слаба и не качвам килограми. От Диането обаче такъв апетит ми се отвори и хоп 4 кила за месец. Веднага щом ги спрях свалих килограмите. Не съм полагала усилия, явно организма ми е такъв.

И аз имам приятелка, която ги пие с години и се чувства фантастично, даже е отслабнала.

Така че универсален резултат няма.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th May 2007, 08:38
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Я да питам аз момичетата с поликистоза:

Като спрете хапчетата след колко време за връщат кистите? Дали е добър резултат, че вече 4 години при мен няма повторна поликистоза? В началото ходех на контролни прегледи, сега вече не. Дали е достатъчен показател, че цикъла ми е редовен и следователно нямам кисти?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th May 2007, 09:41
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Дали е достатъчен показател, че цикъла ми е редовен и следователно нямам кисти?
мисля че не е, защото аз имам много редовен цикъл и въпреки това имам поликистоза. ходи на лекар редовно.при мен се установява само с преглед защото имаче нямам никакви от известните симптоми за поликистоза. мисля че за симптомите има значение дали имаш кисти само на единия или и на двата яйчника - при мен е само на единия. колкото до другия ти въпрос - знам че киститите могат да се образуват отново но точен момент за това няма.миналата година пих хапчета 6 месеца и като ходих на лекар преди месец се оказа че имам наченки на кисти отново.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th May 2007, 09:55
Kalipso* Kalipso* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте. И аз също имам поликистоза, 3 месеца бях на диане-35 и още 3 на клостилбегит и дуфастон. качих повече от 10 кг. от средата на февруари спазвам НВД и + малко физическа активност успях да смъкна доста, но има още какво са се желае. най-големият ми проблем не са качените килограми, ами стриите, които ми се образуваха. спрях хапчетата януари. това лечение, не даде 100% резултат, но не ми се иска да го повтарям.
по повод на ефекта от всички тези хормонални таблетки - ефекта е строго индивидуален (една приятелка качи от диане-35 4 кг, а друга 9кг)
__________________
Carpe diem!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th May 2007, 11:36
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

дуфастон?? божке, аз си спомням, че ведъж ми биха инжекция дуфастон, за да предизвикат идване на цикъла. правилно ли си спомням...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПоликистознияйчницикготгореПОМОЩ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:59.