IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 16th April 2007, 20:48
{5q} {5q} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: gabrovo
Мнения: 37
По подразбиране

И при мен редовно си пука. Наскоро като ходих на зъболекар и аз нз как си отворих устата ама неможех да я затворя после и зъболекарката ми каза само: "имаш проблем със ставите" и това беше
__________________
http://img411.imageshack.us/img411/574/untitledrw7.png
..:: Six billion people in the world, six billion souls ... and sometimes all you need is ONE::..
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th May 2007, 01:13
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Да ви се похваля след 2 месеца мъки, ченето ми най-сетне прешрака и се отпусна...тая седмица ми се събра много малко сън и от константно прозяване и напрежение на челюстта, тя се върна в начална позиция.
Даже си поставих диагноза и отсега нататък ще внимавам много, защото беше доста неприятно цялото преживяване.

За тези, които имат подобен проблем с изщтраквания и стягане на челюстите, правете си топли компреси на проблемната област-действат отпускащо.
За по тежки случаи като моя взимах лекарство Diclofenac Duo, и едно мазило Voltaren.
Надявам се никога повече да не ми се слува
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th May 2007, 09:10
non_blonde non_blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 58
По подразбиране

Nezinka, имах преди време същият проблем. И на мен ми изписаха Voltaren Emulgel. Помага. Болеше ме само от едната страна, но ми казаха да се мажа и от двете. Другото, което е важно е да се внимава да не те надухва и зимата - шапка обезателно
Поне на мен така ми казаха
Отговори с цитат
  #24  
Стар 18th July 2007, 15:33
zorka zorka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: varna
Мнения: 5
По подразбиране

Незинка, проблема може и да е сериозен, не искам да те плаша, но е хубаво да направиш консулт със специалист- лицево-челюстен.
Аз няколко години имах подобен , дори започна да ме боли окото и ухото- ужасни болки. Първо ходих на ушен, после на очен , но се оказа че ми се е възпалила ставата на долна челюст.
ходих при много добър лицево-челюстен във Варна Д-р Желев , направи снимка и изписа едни капсули от които веднага ми мина.
Препоръката му беше да не си отварям много широко устата, да не гриза твърди неща и да внимавам да не изстивам през зимата.
Почти нелечимо е, но трябва и ние да си помагаме.

Успех и умната!
__________________
tova e pologenieto!!!!!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 18th July 2007, 17:34
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Mда определено е сериозен проблем- дори сега след като ме отпусна усещам леко ннапрежение и тъпа болка. Ухото наистина ме боли от време на време. Гледам да не зея много, но най-гадното е като съм изморена и се прозявам. Прозявката явно изисква максимално натоварване/отваряне на челюстите. Ако не контролирам движението челюстта прещраква и усещането е меко казано отвратително

Е поне вече не "щрака" всеки път като го отворя.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th August 2014, 11:45
svetla.pavlova.71 svetla.pavlova.71 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2014
Мнения: 1
По подразбиране

здравеите,имам сащия проблем с двсната челустна става,засича ми почти всяка вечер. вие как успяхте да се излекуватв ..моля ви споделете мнение.много ми е притеснено ходих на 2 лекаря нямало лечение ...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 8th September 2014, 06:52
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добро утро! Ако сте посетила вече специалист-лицево челюстен хирург и не е открита причината,то тя трябва да се търси на друго място. Съвременните изследвания показват,че в голям процент от случаите проблемите се дължат на смущения в процеса на дъвкане поради абразия(изтриване) на зъбите с последваща промяна на положението на долната челюст и амортизация на долночелюстните стави. Това може да се диагностира чрез няколко метода, но в клинични условия. Нужна е панорамна снимка и взимане на няколко отпечатъка от челюстите. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемченето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:13.