IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th August 2009, 01:46
ankata ankata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 69
По подразбиране моля за помощ {}

здравейте! бих искала да сваля за около година близо 35-37 кг.имам вече изготвен режим, но искам да ви попитам тъй като нямам време за фитнеса вкъщи имам уреди-велоергометър степер за коремни преси лег меджик и други и как да ги разпределя и колко време и колко пъти в седмицата да спортувам!~благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th August 2009, 07:09
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Три или четири пъти седмично, например понеделник, сряда и петък тренираш, събота и неделя почиваш, или понеделник и вторник - тренировки, сряда почиваш, четвъртък и петък - тренировки, събота и неделя - почивка. Много внимавай с храненето точно в почивните дни. Казваш, че имаш изготвен режим - за хранителен ли говориш? Защото обикновено режимът се изготвя за хранене и тренировки едновременно, един вид се определя какво да ядеш според степента на натоварването.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th August 2009, 08:25
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Миличка, това не са ли много килограми за една година! Да не си навредиш здравословно! Много трябва да внимаваш как го правиш и според мен е необходимо да се консултираш с професионалист!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th August 2009, 09:29
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

НЯкъде четох че трябва да се почива по седмица, за да се видят резултатите
това не е мързел, порсто човешкия мозък е програмиран че има опасност, и няма да се отпусне
затова като свалиш видимо килограми, поспри за седмица, (не си длъжна да следавш съвета ми, това е само мнение) не се претоварвай излишно
повече от 4 пъти седмично не тренирай!!! няма хабер от претрениране,
а ако си починеш седмица, това важи само за тренировките, (пак лично мнение).
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th August 2009, 10:43
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Май има нещо вярно в това с почивките. На мен ми се е случвало да имам период на застой - при същите тренировки и същото хранене заковавам на едни килограми и не мърдам, а преди това съм сваляла. После излязох в отпуска и 10 дена - никакви тренировки, е ограничавах се с храненето, но като се върнах от отпуска и започнах да тренирам, веднага си пролича. Явно трябва да има промяна от време на време, сигурно организма привиква на натоварването. А иначе са си много килограми за година, може би трябва да провиш паузи, в които целта ти е само да поддържаш постигнатото.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th August 2009, 11:04
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Майка чете една книга за отслабване, където пише че моъзка приема натоварването като сигнал за опасност и трупа, ли трупа, И аз забелязах резулатти от фитнеса едва когато спрях да тренирам...или смяна на интензивността, примерно много по-малко
аз например мисля две седмици като си взема степер, (аз няма да отслабвам а да се поддържам) Две седмици да тренирам от понеделник до петък всеки ден, а следващата седмица само два пъти за повече време, нещо такова, Ако човек се замисли ще открие логиката...
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th August 2009, 11:33
ankata ankata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 69
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patrisha
Три или четири пъти седмично, например понеделник, сряда и петък тренираш, събота и неделя почиваш, или понеделник и вторник - тренировки, сряда почиваш, четвъртък и петък - тренировки, събота и неделя - почивка. Много внимавай с храненето точно в почивните дни. Казваш, че имаш изготвен режим - за хранителен ли говориш? Защото обикновено режимът се изготвя за хранене и тренировки едновременно, един вид се определя какво да ядеш според степента на натоварването.

oда за хранителен режим говоря,но по принцип няма нещо специално за дните,в които не тренирам.ти какво ще кажеш по този въпрос? п.с. а и ако тренирам всеки ден?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th August 2009, 11:35
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Чуй съветите тук за трениране, но се поинтересувай от специалист за хранителен режим, ще ти е от полза и ще си заслужава цената. Която ще платиш няколко пъти, защото ще ти каже предполагам че след 2 месеца ще ти го сменя.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th August 2009, 12:04
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Мисля, че всеки ден ще ти дойде твърде много, няма да издържиш дълго на това темпо, а и има реална опасност организма ти да го възприема като "заплаха за оцеляването" и да започне много пестеливо да си хаби калориите. Което означава, че ще се почувстваш скапана от умора, ще ти се спи повече от обикновено и ще сваляш съвсем малко, ако не и хич. Не започвай с драстични натоварвания в никакъв случай! Увеличавай постепенно тренировките, и то когато почувстваш, че свикваш, т.е. упражненията започват да ти стават лесни. Тогава смени вида на тренировките, а на някакъв по-дълъг период просто си дай почивка, като съобразиш храненето с това, разбира се. Общо взето с трудна задача си се захванала, но не е невъзможно, виждала съм подобен случай. Можеш да редуваш и храненето - различни диети са по-удачен вариант. Имам предвид разделно за известно време /не повече от месец-два/, после протеинова диета, нея бих ти препоръчала за по-кратко - седмица-две, после редуване на салатени и плодови дни с нормално хранене, лошото е че винаги трябва да внимаваш с количеството. Започнеш ли да сваляш килограми, се задейства някакъв защитен механизъм на организма и при първото по-обилно количество храна се попълва част от изгубения запас. Не е излишно да си помогнеш с някакви хранителни добавки или билкови чайове. Аз вземам L-карнитин, понякога пия чай за отслабване . С чая внимавай - има и такива, които дразнят стомаха.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th August 2009, 12:14
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Както каза Стрийт, наисти на се обърни към специалист, или посети ЗАЛАта, The big one
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: молязапомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:29.