IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th December 2009, 10:27
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аз имам същия проблем.Голямото ми хлапе е почти на 9 вече и от малък го гоня с лъжицата.В момента в който седне да яде и се почва хайде,хайде,хайде Накрая ми писва и го оставям.

Давала съм разни сиропи за повишаване на апетита-ефект нула.Надявам се като порасне,да позаякне и да му се отвори хапката.Слабичък е за годините си,но за това пък да чукам на дърво,расте здраво дете
Запиши го да спортува нещо и гледай чудото
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th December 2009, 10:34
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

LP, на хлапето само картинг му е в главата Дори и сега в дъжда ме кара да ходим.

Обмислям да го запиша на плуване,мисля че ще има ефект :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th December 2009, 10:41
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз се сетих за един мой племенник, като беше малък, почти живееше у нас - ей, голямо гонене беше с храната. Какви ли не молби, увещания, заплахи - всички много се притесняваха. После какъв стана - няма наяждане. От малък спортуваше, но апетитът му дойде по-късно в тийнейджърските години.
Важното е, да се знае, че не е здраволовен проблем
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th December 2009, 12:24
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Казват , че съм била злояда и сега майка ми се кефи когато храни Хами, защото е удоволствие да го гледаш как яде, особено когато е наистина гладен.
Но въпреки доброто му здраве и хубавият му апетит, детето си ми е слабичко на външен вид....но на килограми си е екстра....на 4 год -17 кила, аз бях толкова сигурно в -3,4 клас.....

Ако бях обаче на мястото на sunney_bg щях много да се притесня, не мисля че е нормално два дни дете нищо да не хапне....поне чипсове , бисквитки и сокове би трябвало да хапва , ако не друго.


Апо зарежи този график....дето ни тормозят с него още от болницата ...давай си и храна когато тя поиска.......аз поне видях за себе си, че няма полза да мъча детето ми да яде по еди колко си през еди колко си часа , за да се наместя в некакви рамки и таблици .....оставих го да си яде когато му е кеф и горе долу намерихме идалния график.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th December 2009, 15:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Бобе, мен в болницата не ме тормозеха, напротив, апелираха за кърмене на поискаване постоянно и да не се следят никакви часове и норми. Обаче нали започнах да давам АМ и кърменето много го разредих, патронажната сестра, дето ме посещава, все ми набива в главата, че туй не е кърма да давам колкото и когато иска... е не е, не е, ама обясни му ти, че е яло преди два часа и трябва да чака още два часа до следващото ядене В крайна сметка днес вече ми писна, давам като си поиска и колкото си поиска и е мир вкъщи
Между другото за злоядите деца и спортуването не винаги върши работа- аз от 4 годишна 10 години ходих на акробатика и си бях все такава злояда, докато не дойде пубертета и ми се отвори зверски апетит.
Двата дни неядене сигурно са много притеснители за една майка, да, но следи поне да не е само на вода, фрешове разни... наистина няма да му стане нищо, ако не е практика, а инцидентен случай
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th December 2009, 16:47
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Мой братовчед беше много злояд като малък .. някъде 5 годишен ли беше, не помня точно, направо по цели дни нищо не ядеше. Имаше възпалени сливици. Махнаха му ги (не помня само 3-тата или всичките) и като му се отприщи един апетит.. няма спиране.

Дали би му било интересно на детето да участва по някакъв начин в "приготвянето" на храната, sunney_bg? Нещо интересно, като този тук например

или тези:
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th December 2009, 16:54
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
... докато не дойде пубертета и ми се отвори зверски апетит.
И при мен беше същата работа...........и от тогава до ден днешен , съм точно обратното на злояда
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th December 2009, 18:52
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

И на мен ми се отвори апетита някъде към 10 клас, но пак си пробирам и рядко ям в къщата на роднини или приятели, защото има доста неща , които не хапвам , а ми е неудобно да рия из чинията и да отстранявам нещата дето не ям.


Мария и на мен ми дойде на акъл подобна идейка....децата трябва да участват в приготвянето на храната и ще им бъде по-интересно когато си хапват.....ако пък майката има креативнвостта да създава сандвичи човечета още повече ще примами апетита на малчо.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th December 2009, 19:12
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Даа,едно време правехме такива сандвичи за рождения ми ден. Човечета с устичка,очички и косичка Верно те приканват да ги изядеш.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th December 2009, 21:39
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LP_
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аз имам същия проблем.Голямото ми хлапе е почти на 9 вече и от малък го гоня с лъжицата.В момента в който седне да яде и се почва хайде,хайде,хайде Накрая ми писва и го оставям.

Давала съм разни сиропи за повишаване на апетита-ефект нула.Надявам се като порасне,да позаякне и да му се отвори хапката.Слабичък е за годините си,но за това пък да чукам на дърво,расте здраво дете
Запиши го да спортува нещо и гледай чудото
Моето дете е на 10 години и е 23кг ей няма по лошо наказание от това да имаш злоядо дете...
Бабри знае какво беше на морето или аз или тя викахме за да ядът..
Няма да забравя ,беше на 2 години и цял ден не се сети да яде ревах цяла нощ от притенение че му има нещо и че ще умре..

Относно спорта 3 години спортува спортна гимнастика ефект нямаше ,от там го прехвърлиха-по точно го харесаха за скокове във вода ей пак не прояде...може да седи по 1 час на масата и няма да се сети да яде...Изпи всички възможни витамини от цял свят за апетит и няма и няма...Успокоява ме факта че баща му беше същият а сега е 100 кг..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Злоядидеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:06.