IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th March 2010, 20:33
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране Колко милиграма за 6 месечно бебе?

Здравейте,интересно ми е да си изкажете мнението за 6-ст месечно бебе колко милиграма мляко давате и колко милиграма пюре също давате?
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th March 2010, 22:46
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Ето Сисони, аз бях пускала подобна тема, където може да се ориентираш за всеки месец какво и колко да даваш.
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=10186
Педиатърът ви не ти ли казва
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th March 2010, 08:42
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

sisoni, може да питаш и в "общите приказки на бременни и майки", четем редовно там. Не е нужно за всичко да пускаш нова тема

За количеството е много относително - педи казва, на кутията също пише ориентировъчни количества, зависи какво друго яде - пюре, каша и т.н., зависии и дали детето е по-ящно или злоядо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th March 2010, 08:50
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране Re: Колко милиграма за 6 месечно бебе?

Цитирай:
Първоначално написано от sisoni
Здравейте,интересно ми е да си изкажете мнението за 6-ст месечно бебе колко милиграма мляко давате и колко милиграма пюре също давате?
аз пък бих казала, че това зависи от това колко друга храна яде. Ако си заместила обяда и следобедната закуска с твърда храна- не са нужни вече големи количества мляко - 230 мл са достатъчни- 2 пъти на ден
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th March 2010, 09:50
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

ами сутрин в 6ч давам кисело мляко 180мл,10ч пак кисело мляко 160мл,14ч пюре 150мл,5:30ч пак пюре и в 21ч. вечерта кисело мляко,някой път едното хранене с пюре замествам с каша на обяд!!!
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th March 2010, 10:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз не разбирам много, ама това не е ли прекалено много кисело мляко и по принцип то не се ли дава малко по- късно...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th March 2010, 10:15
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Сиска, и аз така знам - кисело мляко след навършване на една годинка. То едно време е било когато са хранили бебета с кисело мляко, защото не е имало АМ
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th March 2010, 14:31
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Кисело мляко на 6м бебче???А защо не му давате каши-бабанови, оризови, има всякакви на пазараа Педиатърът ви не даде ли примерно меню и количества за бебока?
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th March 2010, 14:43
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

кисело мляко давам защото адаптираните въобще не ги яде и повръща от тях,ядеше ги само до 4-тия месец и като каза че не иска да яде и това е, а и киселото мляко не е купешко а ми го квасят,аз като бебе също съм била изгледана на кисело мляко от самото начало,нищо ми няма жива и здрава съм и да отбележа ,че в живота си до момента нито веднъж никога не съм боледувала,никога антибъотик не съм пила в живота си единствено съм пила само аналгин и то два-три пъти без да преовеличавам...!!!а педиатърките въобще не ги слушам,на днешно време медицината е по всякъква критика,няма рецепти за бебета как да се гледат,всеки си гледа детето така като сметне родителя за най-добре,а темата я пуснах просто от любопитство как другите си хранят децата,а не защото незнам как или немога...просто ми е интересно да разговарям на подобни теми за бебшори,понеже с моите приятелки вече ми е умръзнало да си говоря на тези теми понеже сме изчерпани вече
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th March 2010, 15:03
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

имах случей,бебето ми когато беше на 2месеца на ден се оакваше по 9-10 пъти на ден и то на пяна рядко и коремчето и каркореше и я болеше,съответно бебето ми беше неспокойно, отидох при педиатърката и и обясних как седят нещата и тя се втурна да ми изписва някакви лекарства,че и в краен случен антибиотик ми каза да и купя ако не се оправи,аз я погледнах и и казах да си гледа работата,а цялата работа била защото ми беше казала да си храня детето с ФРИЗОВОМ адаптираното мляко,тапанарката не ми каза да пробвам да сменя храната на детето че има вероятност да е от това,ами веднага се втурна към лекарствата,тогава си излезнах от кабинета и НЕ купих лекарство на своя глава,ами отидох и и купих НАН 1 смених храната,в момента в който и дадох друго адаптирано мляко коремчето и се оправи моментално и вече не и бошуваше коремчето,оказа се че фризовома било за разхлабване,а детето ми никога не е било запечено че да ми изписва това адаптирано мляко, естествено смених педиатърката понеже и от други нейни изяви не бях доволна,но и на новата педиатърка не и обращам внимание и от както спрях да слушам тъпите педиатърки и си гледам дедето как то аз си знам абсолютно всичко ми е на ред с детето...
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колкомилиграмазамесечнобебе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:37.