IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th January 2007, 12:09
Alexxx Alexxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia
Мнения: 53
Изпратете съобщение чрез ICQ до Alexxx
По подразбиране Добавки на основата на водорасли

Днес в огледала по бтв една от гостенките спомена, че е взимала някакви добавки на основата на водорасли след като е родила и доста са и помогнали да се върне във форма,имате ли представа как се казват и бихте ли ми дали някаква информация за действието им.Мерси предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2007, 16:48
Nosferatus Nosferatus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Варна
Мнения: 86
По подразбиране

Здравей .

Аз съм взимал добавки на основа на водорасли. Бяха уж за отслабване и за контролиране на апетита, но аз ги вземах заради уникалният им състав . Бяха на основа водораслото Спирулина Максима. Ето малко информация (от личният архив ) :

Спирулина (Spirulina maxima)
Спирулина – морско водорасло, признато в целия свят като един от най-многообещаващите белтъчини сред растенията. Белтъчините съставят повече от 60 % от биомасата на спирулина, балансиран по незаменими аминокиселини. Освен това микроводораслото съдържа полиненаситени мастни киселини (гама-линоленова, линолева, арахидонова), комплекс от витамини (А, B1, B2, B6, B12, B5, B9, Е, биотин), макро- и микроелементи (калций, магнезий, фосфор, калий, желязо, манган, мед, цинк, молибден), т.е. е ценно хранително вещество. В спирулина е открит неидентифициран фактор, наречен “фактор на контрол на растежа”, който управлява процесите на растеж и развитие на клетките. Освен това спирулина е богат източник на ксантофил и фикоцианин, които притежават противоракова активност.
Спирулина нормализира белтъчната, липидната и въглехидратната обмяна, оказва антиоксидантно, имуномодулиращо, радиационно защитно, меко аноректично действие, притежава сорбционни, детоксикиращи свойства, засилва адаптационните възможности на организма, намалява кръвосъсирването, повишава поносимостта и устойчивостта на организма към стрес.
Спирулина се използва за понижаване на излишната телесна маса, при профилактика и лечение на анемии, в качество на компонент от храненето чрез сонди в следоперативни периоди при хирургично лечение на болни с патология на стомашно-чревния тракт, при изгаряне, в диетотерапията на захарния диабет, подаграта, сърдечно-съдовите заболявания (атеросклероза, исхемична болест на сърцето, хипертонична болест, хиперлипопротеидемия), язва на стомаха и дванадесетопръстника, хронични заболявания на черния дроб, при имунодефицити, за профилактика и в комплексното лечение на онкопатологията, за намаляване на отрицателното въздействие на неблагоприятните фактори на околната среда, включително радиация, при деца, алергични към краве мляко, в специализираното хранене на спортисти, при стресови ситуации.


Eто за още едно водорасло, което е често използвано :

Fucus vesiculosus - Кафяви Водорасли

Кафявите водорасли са диви морски водорасли, богати на дефицитните в храненето органично свързани йод и селен и като цяло представляват балансиран комплекс от витамини макро- и микроелементи, включващ освен споменатите вещества и витамини А, В1, В2, С, калий, калций, мед, цинк, манган, кобалт и др. Благодарение на високото съдържание на йод, включително във вид на дийодтирозин, а също и селен, необходим за функционирането на дейодиназата, Кафявите водорасли оптимизират функцията на щитовидната жлеза, подобряват обменните процеси в организма.
От другите компоненти на Кафявите водорасли значителен интерес предизвикват полизахаридите: фукоидан, ламинарин, алгинова киселина и други. Именно благодарение на желеобразуващите свойства на алгиновата киселина, която е хидрофилно колоидно вещество, способно да поглъща вода и да нараства приблизително 25-35 пъти, Кафявите водорасли увеличават обема на стомаха, спомагат за постепенното всмукване на въглехидрати и мазнини в кръвта и по този начин регулират апетита.
Кафявите водорасли притежават антиатеросклеротично, противовъзпалително, противомикробно, ендоекологично действие върху организма, спомагат за заздравяване на раните. Кафявите водорасли повишават активността на ензимите, участващи в окисляването на липидите и превръщат холестерина в жлъчни киселини, възпрепятстват отлагането им в съдовите стени. Така биосинтезът на холестерина не се нарушава, което изключва негативните последствия на този процес. Кафявите водорасли са ефективни при възпалителните заболявания на пикочо-половата система, при дисбактериозата– потискат растежа на патогенната микрофлора. Компонентите на Кафявите водорасли стимулират регенеративните процеси, като така спомагат за гранулацията на тъканите, епителизацията и заздравяването на раните и язвите. Съчетаването на антиоксидантното действие на биологичноактивните компоненти на тези водорасли с ентеросорбционния ефект на алгиновата киселина осигурява радиозащитното и детоксикиращото действие и извеждането на тежките метали от организма, включително и оловото, живака и радионуклеидите. Кафявите водорасли имат също антикоагулантно действие, нормализират съдовата проницаемост.
__________________
http://www.save-darina.org/

"Искам да направя с теб това, което пролетта прави със черешите."
Пабло Неруда
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2007, 21:18
Alexxx Alexxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia
Мнения: 53
Изпратете съобщение чрез ICQ до Alexxx
По подразбиране

Мерси много за информацията, а имаш ли представа къде могат да се намерят и колко горе долу е цената им?Или за начина по който се взимат,предполагам не действат без тренировки??Мерси отново!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2007, 22:03
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Пила съм капсули за отслабване с водорасли на Algotherm, името им е Cap minceur vials ; ето и състава им: водорасло Ламинария, Зелен чай, acerola, морски соли, морски копър, лимон, Витамин С.
По 20 ампули са в кутия и струват 36 лв.
1 ампула се разтваря в 1 л вода и така се пие.
Наистина без фитнес не очаквай, че ще ти помогнат, но са отлично допълнение към спорта и здравословното хранене. Освен, че имат толкова полезен състав са и много приятни на вкус.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2007, 22:07
Alexxx Alexxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia
Мнения: 53
Изпратете съобщение чрез ICQ до Alexxx
По подразбиране

Благодаря ти ,мн полезна инфо ми даде)
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2007, 22:11
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

А къде могат да се намерят?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th January 2007, 01:52
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Alexxx ето сайта - http://www.algotherm.fr/en/pcorps-01.html

там ги видях, капсулите, има и други продукти..

Mena, кажи откъде си си ги купувала...аптека... Имам чувството, че съм виждала някъде продукти на algotherm
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th January 2007, 12:06
Alexxx Alexxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia
Мнения: 53
Изпратете съобщение чрез ICQ до Alexxx
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devil_wears_Prada
Alexxx ето сайта - http://www.algotherm.fr/en/pcorps-01.html

там ги видях, капсулите, има и други продукти..

Mena, кажи откъде си си ги купувала...аптека... Имам чувството, че съм виждала някъде продукти на algotherm
Мерси
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th January 2007, 23:18
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Продуктите на Algotherm ги продават в много аптеки-Remedium, Соф. аптеки(тази на ъгъла на Раковска и Графа; на Света неделя), в аптеките на HIT, Kaufland...И да ги няма в момента можете да ги поръчате и да си ги купите примерно на следващия ден.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th January 2007, 20:16
pupata pupata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 58
По подразбиране

Момичета, и аз гледах предаването и ме впечатли фигурата на мацката, май Деси се казваше. Но това с което се поддържа доколкото видях беше блистер с таблетки. Наистина спомена, че са с екстракт от водорасли, ама как ли се казва въпросният илач?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Добавкинаосноватанаводорасли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:33.