IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 2nd August 2006, 14:14
tiara_71 tiara_71 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiara_71
Да аз вчера бях на консултация при д-р Ильо Стоянов и той ми предложи поставяне на имплантите напълно под мускула,с разрез около ареолата!Май-наистина само той работи по-този начин!Другия доктор каза,че нямало никакво значение как и ми предложи над!
Здравейте отново!Съжалявам,че възникна такъв спор,заради това,което написах аз,но идеята ми беше друга.Не исках да кажа,че никой не го може поставянето изцяло под мускула,а че предлагат винаги по-лесния вариант,и ако ти искаш по-другия начин-няма проблем!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 2nd August 2006, 18:51
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Beauty, колко си мила))
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #23  
Стар 2nd August 2006, 21:52
bel bel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Незнам ти в кой нет влизаш,но напиши в google думите breast tissue atrophy и ще ти излезе доста инфо.Съжалявам,ако ти звуча по-остро,но усетих в мнението ти намек за съмнение
Наистина ми звучиш по-остро, отколкото трябва, особено с това "Незнам ти в кой нет влизаш", но не ми се влиза в безсмислени спорове. Само искам да поясня, че на английски "жлеза" е "gland", а не "tissue" (тъкан) . Пуснах все пак в "моя" нет на търсачка "breast tissue atrophy" и ми излязоха интересни неща - това, което ти наричаш атрофиране на млечната жлеза е всъщност усложнение (а не задължителна последица) при увеличаването на бюста (като не е указано, че става само при надмускулно поставяне) и по-точно:
Цитирай:
Breast Tissue Atrophy:
Also known as chest wall deformity, this condition results from the pressure of the breast implant causing a patient's breast tissue to thin and shrink. This condition can occur while breast implants have been removed or are in place.
Никъде не се споменава жлеза, а още по-малко "с времето атрофира"...

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
състояние,в което тя изтънява и се смалява,притискана от импланта,това усложнение се спира с преместването на импланта.
По-горе пише точно обратното - че това състояние може да се появи и когато имплантите са били премахнати.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd August 2006, 05:46
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Добро утро на всичкии хубав ден Надявам се сте успокоили страстите
Моето скромно мнение след вече повече от година и половина четене в нета по въпроса е , че няма едно единствено вярно мнение по дискутирания въпрос. Чела съм и много отрицателни мнения за подмускулното поставяне и обратно. Особенно във форумите има доста пострадали момичета с изместени имплантанти, с атрофирали мускули, с т.н. Симастия. Има разбира се и много жени, които се оплакват от увиснали бързо гърди, от вълнички и т.н. Най-добрият вариант е хирургът да може да прави всичко и да избере за теб най-подходящото поставяне, според тъканта, кожата, евентуални бременности и най-вече желанието ти. Уви в България хирурзите правят един вид операция най-добре и ако не настояваш за сериозно обсъждане ти прилагат точно нея. Спорът ви е безмислен, аз примерно имах цялата тая информация много преди да се оперирам, но бях категорична, че искам надмускулно, защото:
1.Вече съм раждала.
2. По-бързо възстановяване, а аз нямам време за дълги отсъствия от работа, карам кола постоянно.
3.По-естествен вид на гърдите, каквото и да ми говорите, подмускулните докато се отпуснат, лошо да ти стане.
4.Независимо от това, че кожата ми е тънка и се очакваше имплантанта да се вижда, това не се получи.

След цялата тая тирада, искам да кажа, че всеки си е прав за себе си и не може категорично да се отхвърля която и да е техника на поставяне. По света поставянето на имплантанти е 60/40 в полза на надмускулното поставяне. А американките не ги гледайте, с техния физиологичен разтвор е почти задължително да е под мускула. Нито видът, нито консистенцията на пипане не е същата като на едни анатомични протези с кохезивен гел.
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd August 2006, 08:08
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
всеки си е прав за себе си и не може категорично да се отхвърля която и да е техника на поставяне.
това е истината. стига сте спорили за глупости, че чак и почнахте с обидите. те лекарите не са на едно мнение, искате във форума да сме...е няма как да стане
лек ден и от мен
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd August 2006, 13:24
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Благодаря, чувствай се поканена
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd August 2006, 19:48
bel bel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

дива, прекрасно те разбирам! Така се завъртяха нещата, все едно някой е изказвал лично мнение за вида на поставянето, а не категорично твърдение, че жлезата атрофира! Никъде не съм оспорвала, че в сайта на д-р Стоянов пише точно това. Не бях съгласна с твърдението, че при написване в google на "breast tissue atrophy", излиза информация за атрофиране на жлезата. Изобщо не беше спор относно начина на поставяне! Не виждам защо трябва да се подвеждат момичета, на които предстои такава операция - в полза на единия или другия метод. Спирам да участвам в спора, защото личните нападки срещу мен придобиха значителни размери вече!

На всички момичета - съжалявам за създалото се напрежение, не съм и очаквала, че оборването на неправилно становище може да се изтълкува като обида и да засегне някой. Всеки, който прочете написаното от мен, ще види, че персонална обида в него няма!

С Чуждата съм съгласна по отношение на начина на поставяне - въпрос на личен избор е.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23rd August 2006, 20:39
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

http://www.implantinfo.com/inforesources/placement.htm
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #29  
Стар 24th August 2006, 09:08
Lelkinss Lelkinss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 12
По подразбиране Чудя се къде?!

Здравейте милички,
аз обмислям варианта за подмускулно с разрез около ареолата.Мислите ли,че белезите не се разтягат с времето,защото там кожата е много тънка?При едно кърмене ареолите се разтягат много повече,в сравнение с кожата на самата гърда.Ако знаете нещо-ПИШЕТЕ!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th September 2006, 14:53
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Здравейте,един хирург когото много уважавам изказа мнение,че мускулите Сератус (които покриват долната част на импланта при напълно подмускулно поставяне)не са подходящи и обема на гърдата остава в горния полюс,което е неестетично.Препоръчва само под Пекторалис,а човека не си пести труда.Знаете ли нещо за това?
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Частичноподилинапълноподмускула
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:34.