IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th April 2015, 02:26
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
Smile Страх и други въпроси

Здравейте , момичета,нова съм във форума. От около седмица чета темите из форума и съм изчела повечете от тях. Първо искам да си поздравя всички за смелостта и да честитя на скоро оперираните. Реших да се присъединя към форума , защото мисля да си увеличавам бюста и аз,нямам приятелки с мамопластика иосвен това изключително много ме е страх, както от самата операция , така и след това, четох как много от вас ги е боляло доста след операцията ,някои как са дишали трудно,което ми звучи много стряскащо , как не може да се се спи по корем и за някои ограничения. Страхувам се да не се оперирам ида не се събудя в някакъв ад после от болки , а иначе изключително много искам да си увелича бюста, тъй като съм доста слаба и почти нямам. Разбрах ,че всичко е много индивидуално , но все пак да ви питам няколко неща , макар че има доста изписано- аз спя само по корем, кога най-рано след операцията ще мога да спя по -корем и има ли риск изобщо да не ога да спя по корем за в бъдеще заради дискомфорт? Кога ще мога да пътувам със самолет след операцията , и такива от вас които са пътували моля да споделят мнение какво чувстват. Мисля, да се оперирам през ареолата (не съм ходила на консултация още , но днес звъннах на доктора ,при който мисля да се оперирам и разбрах , че свободен час за консултация има най-рано след 2 месеца.), може ли пак да са подмускулно , ще болят ли по -малко белезите и ще мога ли да си движа ръцете още в началото , колко време няма да мога да вгидам тежко и до колко кг най-много? Усещате ли да ви тежат гърдите в началото, чувствате ли чуждото тяло вътре? Ако да кога отминава това чувство? Как се чувствахте след упойката, колко време спахте след това, и по време на упойката усеща ли се нещо или е просто като нормален сън? Аз съм по принцип с ниско кръвно и дори на зъболекар,никога недавам да ми слагат упойка ,тъй като припадам. Имам пиърсинги по тялото си , всичките ли ще трябва да ги махна за операцията? Кога започнахте да се чувствате отново напълно добре и забравихте за имлантите си, за да можете да спортувате примерно, бягане ,плуване? Стана малко дълго и с доста въпроси, моля да ме извините, но нямам с кого да говоря по тази тема и да чуя компетентно мнение. Благодаря ви предварително , сигурно още въпроси ще ми изникнат
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th April 2015, 13:59
ugly_cat ugly_cat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 56
По подразбиране

Всичко, което те интересува го има изписано по темите и точно защото е индивидуално е хубаво да изчетеш всичко и да се подготвиш за всякакви варианти И аз нямам с кого да говоря за това и не познавам никой с импланти, така че съм много благодарна на жените, които са споделили преживяванията си тук
След няколко дни ми е операцията и ще мога да ти дам малко по компетентно мнение
И не мисля, че трябва да те е страх от болката и дискомфорта- по скоро се притеснявай от правилния избор на хирург и възможни усложнения..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th April 2015, 14:10
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
По подразбиране

Ugly_cat blagodarq za otgovora, pojelavam ti uspeh na operaciqta i barzo vazstanovqvane , shte chakam da pishesh sled tova. Pri koi doktor shte se operirash?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th April 2015, 15:29
ugly_cat ugly_cat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 56
По подразбиране

Избрах си Д-р Динев. След вторник задължително ще споделя какво е положението И ако мога ще помогна със съвети!
А ти не се плаши много от нещата които ще прочетеш, защото в крайна сметка дори момичетата които са инали проблеми, казват че биха се подложили пак - явно си заслужава )
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th April 2015, 15:34
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
По подразбиране

A kakav metod i implanti izbrahte i kolko cc?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th April 2015, 17:57
ugly_cat ugly_cat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 56
По подразбиране

Подмускулно, 350 кубика, анатомични импланти. Но недей да си блъскаш главата като мен за кубици и форми, защото хирурга ще ти каже кое е най-добре за тялото ти.. толкова различно седят едни и същи кубици на различни хора, че човек не може да прецени реално.. аз още нямам представа какво ще стане като размер а изгледах безброй снимки.
И спокойно- според мен всички умират от притеснение.. аз всеки ден се чудя дали трябва да го правя и дали нещо няма да се обърка, после влизам тук и като прочета колко са щастливи момичетата, всичко ми минава
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th April 2015, 19:04
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
По подразбиране

Dano vsichko da e nared i barzo da se vazstanovish , lqtoto shte si s novi krasivi pridobivki ,az mnogo iskah za tova lqto veche dasam , no nqma da stane . Shte chakam s netarpenke da pishesh kato ti mine operaciqta i shte stiskam palci
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th April 2015, 08:49
KalinaN KalinaN не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 8
По подразбиране

Аз съм 5-ти ден след операцията. Много неща бях изчела и много притеснения имах. Относно болката очаквах, че ще е страшно. Нищо такова няма обаче. Усещаш дискомфорт най-вече при ставане от леглото. Силна мускулна треска -това е. Все още не съм карала кола, но утре и това ще стане, защото отивам на работа, а и ще трябва да водя децата на училище и градина, защото мъжът ми ще пътува....та връщам се към нормалното ежедневие. Не вдигам много тежко и не си протягам ръцете нагоре към високите шкафове в кухнята....и се къпя само от кръста надолу . Това са неудобствата за момента

Относно разреза през ареолота - обсъди го с лекаря си и прочети повече по темата. Това, което на мен ми казаха е, че така наистина не си личат белезите , но режат задължително жлезата и това водело до увеличен риск от рак на гърдата. При другите методи не се реже млечната жлеза.

За спането по корем, според моята лекарка - никога повече заради риска от завъртане, ако си с анатомични импланти. Ако са кръгли, няма проблем.

Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th April 2015, 09:40
ugly_cat ugly_cat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 56
По подразбиране

Браво Калина и честито! Мисля че си от късметлийките, защото при някои момичета е ад..Ти полежа ли 2-3 дни или не си имала нужда?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th April 2015, 13:41
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
По подразбиране

KaлinaN, ,честити нови гърди , това е чудесно , че леко понасяш болките, това ме успокоява. За разрез през ареолата незнаех , че съществува такъв риск от по нанаташно развитие на рак на гърдата , ще се разровя да прочета повече . За спането по корем ме разочарова, аз дори сега без импланти ( т.е. без нищо да ми убива и да ме наболява) изобщо не мога да заспя . Бих понесла един месец примерно да не спя заради операцията , но завинаги направо незнам
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Страхдругивъпроси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:07.