IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14th August 2008, 21:01
ageless ageless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 9
По подразбиране Диета за красива кожа

Здравеите!
Знаете ли нещо за диета за запазване на красотата на кожата? Аз съм чела книгата на др Перикоун, но може би има специалисти, които прилагат метода?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th August 2008, 21:10
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

ageless, би ли споделила повече за тази книга ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th August 2008, 07:56
ageless ageless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Ами идеята е , че вида на кожата зависи от храните, които приемаме. Някои от тях-напр. въглехидратите предизвикват възпаление, което разрушава колагена, следователно предизвиква бръчки. Според доктора трябва да се яде много риба-той препоръчва сьомга, и да се гълтат някои добавки.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th August 2008, 09:55
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Аз от няколко години се опитвам да намеря тази книга, но за съжаление никъде не я открих. Много искам да я прочета. В интернет намерих много малко информация за книгата, т.е резюмето, а ми се иска да узная повече. Ти откъде си я купи и би ли споделила повече неща? Знам само, че предлага тридневно меню, което обновява кожата като се консумира 2-3 пъти на ден съомга.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th August 2008, 09:57
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

ХАХ! Наистина интересно
Но все пак въглехидратите са едни от най-важните за живота на една клетка. И всъщност вегетарианците се хранят повече с въглехидрати и то и от двата вида /тежките и леките/ за да заместят до някаква степен протеина и мазнините от месото.
Наистина храната е МНОГО важна за състоянието на кожата. Но да се избягва една от най-важните съставки не ми се връзва........може би става въпрос за тежките въглехидрати....? Голямо значение имат витамините, минералите,....абе всичко има значение за живота на клетките, но зависи от количеството и режима на хранене. По-скоро да се избягват мазнините защото отиват директно като запас и черния дроб ги складира а ползва първо въглехидратите като енергиен източник.Водата също е от мн. важно значение.ВОДА а не сокове и подобни такива. Млечните продукти трябва да се приемат в норма и да не сепрекалява с тях.Абе всичко си е до режим както казах
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th August 2008, 13:27
Аватара на SexyPlaygirl
SexyPlaygirl SexyPlaygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Брюксел
Мнения: 233
Изпратете съобщение чрез MSN до SexyPlaygirl
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow
... Водата също е от мн. важно значение. ...
Да, права си!
Бедната на вода кожа бързо се набръчква.
__________________
"Да обичаш някой който също те обича, това е нарцисизъм.Да обичаш някой който не те обича, ето, това е любовта."
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th August 2008, 13:30
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Нали човешкия организъм е 90% вода човек издържа повече време без храна, но без вода.....много малко
Много хидратация за хубава и млада кожа! От вътре и от вън
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th August 2008, 13:58
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна, че всички хранителни вещества са много важни, а също и водата, но винаги съм си мислила, а и съм чела доста литература по въпроса, че без хранителни добавки човек много трудно може да си подсигури необходимите минерали и витамини само от храната.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th August 2008, 14:04
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desi82
Абсолютно съм съгласна, че всички хранителни вещества са много важни, а също и водата, но винаги съм си мислила, а и съм чела доста литература по въпроса, че без хранителни добавки човек много трудно може да си подсигури необходимите минерали и витамини само от храната.
МДАМ
има такива добавки!
Някои действат директно в/у фибробласстите, други са комбинация от мощни антиоксиданти! наистина добре се повлиява кожата от тях! не са хич за пренебрегване!
Храната на днешно време не е ек. чиста по състав да не говорим за преобладаващите пестициди, нитрати(те са най-безвредните от другите присъстващи)...вещества в колбасите, месото , мл. продукти и да Има нужда от хран. добавки
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th August 2008, 23:31
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

като пиете добавки бихте ли споделили какво пиете,аз пия от време навреме бирена мая из4иства ми лицето тоест кожата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетазакрасивакожа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:28.