IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd November 2005, 12:57
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Лично аз си мисля, че лещите са за хора, които имат много големи диоптри на очилата и това се отразява на формата на очите- оптично ги уголемяват или смаляват. Сещате се какво имам предвид

Иначе, такива като мен, с по един-два диоптъра не мисля, че трябва да си бъркаме всеки ден в очите...

А и една хубава рамка си е като аксесоар към дрехите...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd November 2005, 15:30
silviya angelova silviya angelova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 8
Изпратете съобщение чрез ICQ до silviya angelova
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Лично аз си мисля, че лещите са за хора, които имат много големи диоптри на очилата и това се отразява на формата на очите- оптично ги уголемяват или смаляват. Сещате се какво имам предвид

Иначе, такива като мен, с по един-два диоптъра не мисля, че трябва да си бъркаме всеки ден в очите...

А и една хубава рамка си е като аксесоар към дрехите...
Споделям мнението ти.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd November 2005, 22:40
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silviya angelova
Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Лично аз си мисля, че лещите са за хора, които имат много големи диоптри на очилата и това се отразява на формата на очите- оптично ги уголемяват или смаляват. Сещате се какво имам предвид

Иначе, такива като мен, с по един-два диоптъра не мисля, че трябва да си бъркаме всеки ден в очите...

А и една хубава рамка си е като аксесоар към дрехите...
Споделям мнението ти.
И аз нося очила от около.....незнам вече колко години. Носила съм и лещи и, вярвайте ми, чувствах се много по-удобно. Ако поносимостта на окото е добра и няма проблеми с бъркането на очите е даже по-добре да се носят лещи.
За диоптрите обаче сте в грешка.
Ако сте с астегматизъм не можете да сложите лещи над 2 диоптъра, защото при този проблем се слагат задължително твърди лещи, а при по-голям диоптър се получава "отхлупване" или "притискане" на лещата и много, ама мноооого дразни.
Ако сте само с късогледство или само с далекогледство вече, да, можете да сложите лещи при всякакви диоптри, защото тогава се слагат меки лещи, с които даже може и да се спи.
Така че зависи от нагласата. И ако с очилата вида е по-интелигентен, то пък през лятото малко трудно се комбинират със слънчевите...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd November 2005, 17:54
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Да не кажем "никак не се комбинират", нали

братовчедка ми си беше направила слънчеви очила с диоптър. Занася се рамката на слънчевите очила, но не знам дали става със всички, и се слагат черни стъкла с диоптър. Не са фотосоларни, не се изсветляват, а са си като слънчеви, само дето са и с диоптър.

Аз мислех да си правя и за мен, но цената е към 80- 100 лева и докато събера пари, то стана есен :P
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13th July 2006, 17:29
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

И аз си взех вчера лещи,но не мога да свикна да ги слагам и по-трудното да ги свалям.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th July 2006, 21:03
Velikiq MAO Velikiq MAO не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: На Лангерхансовите острови
Мнения: 946
По подразбиране

В началото не е зле някой да ти помага, защото травмите на окото определено са болезнени. Аз така и не се научих ба си ги слагам и затова в момента нося секси очилца.
__________________
Nothing's right, if you ain't here
I'll give all that I have, just to keep you near

<3Aj lover <3


http://www.last.fm/user/velikiqmao/
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th July 2006, 08:08
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ще свикнете, само ви трябва 1 седмица и смелост. И не прекалявайте с опитите, ако до 15-20 мин не сте успели по-добре спрете, защото окото вече се е раздразнило и сълзи, а дори и да успеете няма да чувствате комфорт.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th July 2006, 09:21
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

аз бях най-тежкият случай, който лекарят ми беше виждал...по 30-40 мин на всяко око!!! отдели, докато ми постави лещите за пръв път, за да видим дали ми понасят...ужас!!!Плакала съм на следващия ден вкъщи, като трябваше да си ги сложа сама...лекарят ми каза, че толкова силен рефлекс за защита на окото досега не е виждал.. мигах силно, дори да успея да сложа лещата в окото,то я изхвърля с едно мигване, преди да е застанала както трябва и аз се бях отчаяла напълно...и същата тази аз свикнах ТОЧНО ЗА 3 ДНИ неволята учи,аз пък не мога да понасям очила, нямах избор, трябваше да се науча да си слагам лещите Така че, без паника...а може би вече и ти свикна
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th July 2006, 09:40
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

ахаха, ето, пак, и аз бях същата. На мен лекарката, която ми ги слага се почуди в какви пози да ме накара да се извъртам... Накрая ме накара да се концентрирам в квадратчетата на мокета, а тя застана зад мен(всъщност се качи върху гърба ми) и пак заопитва... И аз какво направих - естествено я изхвърлих на метър и половина като се изправих Хахахах, беше голям екшън, а вратата на стаичката беше отворена и хората от чакалнята надничаха любопитно и уплашено
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th July 2006, 09:52
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
... Накрая ме накара да се концентрирам в квадратчетата на мокета, а тя застана зад мен(всъщност се качи върху гърба ми) и пак заопитва... И аз какво направих - естествено я изхвърлих на метър и половина като се изправих

добре че съм сама в офиса, с глас се смях
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:20.