IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th June 2006, 14:15
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Така ми прозвуча, извинявам се за прибързаното заключение. Просто идеята ми беше да обменим подобни случки в различни сфери и кой с какво се е сбълсквал.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29th June 2006, 15:53
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Миналата година канидатствах във ВУЗ изкарах 5 на изпита и спокойно можех да влезна в някоя по-смотана специалност.Изведнъж мои познати с 3-ки и 4-ки взеха,че влезнаха,а мен все не ме приемаха на класиранията..Питам ги абе как става това- и те ами става..Да бе да,става ама не на мен тия..Както и да е..Заради тия хорица дето си плащат и запълваит бройките,хората с хубави оценки седят и чакат до последно,а бала не пада..ами как да падне..Накрая се наложи да прибегна до връзките на една уж добра позната,която ме учеше на английски език..И тя вика май ще стане работата,но искат 5000 лв - 2500 преди влизането и 2500 след това(забележете даже и система си имат),остава да започнат и фактури да издават...Е,тя е искала и за нея да има нещо де..И както и да е..Отказах,макар че баща ми предложи да плати..Казах му,че не искам.Че няма да дам 5000 лв на някакви си дето и представа си нямат колко пот съм хвърлила и колко пари са дали родителите ми през годините за уроци и т.н.Така,че се отказах и не съжалявям.Това за мен е все едно да вземеш тези пари и да ги скъсаш..
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th June 2006, 16:05
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Точно затова говорех благодаря ти Astela. Питам се защо се позволява това и как е възможно да се овладее? Колкото и да се бъхташ да направиш нещо, ако тоя зад теб вади пари в 99% от случайте оставаш на заден план, и колкото и да си амбициран .... ти се секва ентусиазма.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th June 2006, 18:36
jonda jonda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 64
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Astela
Миналата година канидатствах във ВУЗ изкарах 5 на изпита и спокойно можех да влезна в някоя по-смотана специалност.Изведнъж мои познати с 3-ки и 4-ки взеха,че влезнаха,а мен все не ме приемаха на класиранията..Питам ги абе как става това- и те ами става..Да бе да,става ама не на мен тия..Както и да е..Заради тия хорица дето си плащат и запълваит бройките,хората с хубави оценки седят и чакат до последно,а бала не пада..ами как да падне..Накрая се наложи да прибегна до връзките на една уж добра позната,която ме учеше на английски език..И тя вика май ще стане работата,но искат 5000 лв - 2500 преди влизането и 2500 след това(забележете даже и система си имат),остава да започнат и фактури да издават...Е,тя е искала и за нея да има нещо де..И както и да е..Отказах,макар че баща ми предложи да плати..Казах му,че не искам.Че няма да дам 5000 лв на някакви си дето и представа си нямат колко пот съм хвърлила и колко пари са дали родителите ми през годините за уроци и т.н.Така,че се отказах и не съжалявям.Това за мен е все едно да вземеш тези пари и да ги скъсаш..
Аз се сблъсках със същото преди 2 години. Колко пари дадоха родителите ми по уроци няма да коментирам. Оценките ми никак не бяха лоши, съдя според най-високия бал за въпросната година. Но естествено се оказа, че няма да стане толкова лесно и на мен ми предложиха да си платя. Нямах тази възможност, а и да имах не бих, просто влязох на последното класиране (скъсах си нервите естествено), не най-желаната специалност, но знам че сама съм си го постигнала и толкова. Животът ще покаже дали съм сгрешила.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th June 2006, 18:45
jonda jonda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 64
По подразбиране

Исках да добавя още нещо, което е по-шокиращо, поне за мен. Имам братовчедка, която тази година завърши 9-ти клас. Една от учителките й разбрала, че ще кандидатства с математика след 12 клас и т.к. братовчедка ми била м/у 5 и 6 поискала да говори с родителите (според мен е по-нормално да я изпита, но...). Срешнали се те и от дума на дума, станало ясно, че за да има детето им 6 в края на гимназиалното си обучение, трябвало някакси да се разберат, т.е. да "кихнат". За изпитване за повишаване на оценката не е станало дума. Разбирам, че заплатите на учителите не са задоволителни, но в крайна сметка човек трябва да има някакви скрупули...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 29th June 2006, 19:17
anastacia anastacia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: софия
Мнения: 265
По подразбиране

Много е гадно наистина.Лошото е,че и аз ще се сблъскам с тази простотия.Защото искам да стана полицайка и нали трябва да завърша Академията на МВР,може и да я завърша ако успея да влеза .Това е отделно,но после като я завърша все пак трябва да бачкам.И най-лошото е,че не приемат жени в полицията и трябва да опирам до връзките си.Това е най-гадното,защо трябва да карам други хора да ми съдействат като мога и сама.Все пак си имам мозък.
__________________
Живота е само миг,живей за мига!

http://lita_ford_fen_sait.phpbbportal.eu/index.php Мойто форумче.:P
Отговори с цитат
  #17  
Стар 29th June 2006, 22:15
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от anastacia
.И най-лошото е,че не приемат жени в полицията и трябва да опирам до връзките си.Това е най-гадното,защо трябва да карам други хора да ми съдействат като мога и сама.Все пак си имам мозък.
Хубаво, имаш го. Само че има и много безработни, от което цената на тези с мозък пада. А и за някои работи не им са нужни хора с мозък, напротив, пречат. Особено пък в полицията, но се сещам и за много други места. Според мен целият проблем е от общо ниската цена на труда тук. С което сме били привличали външни инвеститори. Но хората тук изнемогват с това несъответствие между цени и възнаграждения, нараства престъпността, а корупцията няма да секне никога. Казват, че дори и средната заплата да стане 1000 лв, пак ще я има. Аз пък си мисля, че няма да е така. Хората са много изнервени, не всеки може да развива частен бизнес, а ако остане на заплата, умира от глад. Синдикатите отдавна никакви ги няма да извоюват по-високи минимални заплати, за 10 години от 100 лв е станала 160лв. Това преход ли е, какво е.....
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Парииливръзки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:26.