IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 26th December 2009, 23:58
Аватара на Eveto
Eveto Eveto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: София
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Eveto
По подразбиране

аз мислих,че става дума за обикновено акне,стискам палци всичко да се оправи,а и времето лекува,иначе и аз си бях изгорила кожата преди от всякви неща да пробвам,щото се мажех цялата,не знаех,че трябва само варху пъпчицата и не знаех,че трябва от горе нещо мазно да слагам и така изсушавах повече и увеличавах проблема,абе ужас,просто не трябва самолечение и това е,за това са специалистите
Отговори с цитат
  #72  
Стар 27th December 2009, 11:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

важни са изследванията да се установи причината!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #73  
Стар 28th December 2009, 11:27
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
важни са изследванията да се установи причината!
Да, права си. Аз от там реших да започна. Тъй като имам акне от 7 клас (сега съм на 20 години) първо почнах с мазила, тъй като не помогнаха ходих на гинеколог, пих Диане-35 сумати време, малко се позичисти лицето, като го спрях- пак същото. Била съм и на ендокринолог. Последно преди 2 месеца бях при друг гинеколог тъй като имам ужасно нередовен цикъл, много силно омзняване на кожата, черни точки и всякакви други гадории. Той ми погледна хормоналните изследвания, прегледа ме, каза ми че нищо ми няма и ме прати да си ходя... Ми ако нищо ми няма, защо имам такива проблеми? Къде другаде мога да търся причината?
Отговори с цитат
  #74  
Стар 28th December 2009, 16:41
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Отиди на ендокринолог, а не на гинеколог. Мен ме мотаха по същия начин гинеколозите с номера нищо ти няма. Накрая се оказа, че имах тумор на хипофизата. Просто нещата са навързани, но гинеколозите си знаят само яйчниците и диането и така.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 28th December 2009, 17:31
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Днес си правих хормонални изследвания и тест за стафилококова инфекция.Утре ще съм наясно дали всичко е ок.

Щом цикъла ти е нередовен значи имаш хормонален дисбаланс,няма начин хормоните ти да са в ред
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #76  
Стар 28th December 2009, 17:48
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
оказа, че имах тумор на хипофизата.



Имала си акне и се е оказало,че причината е тумор на хипофизата???

__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #77  
Стар 28th December 2009, 23:39
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Давам пример със себе си, тъй като поради същите причини като Фаворитката тръгнах по лекари - акне и нередовен цикъл. Много малко лекари търсят първопричината за тези симптоми, а те не идват от самосебе си. Акнето е нормално да се появява в пубертета, но след 20 години е обезпокоително, нередовният цикъл е в следствие от хормонален дисбаланс, а той е причинен от свръх- или намалено производство на хормони. Хормоните се произвеждат от жлези с вътрешна секреция - хипофиза (може да се нарече най-важната жлеза в организма), щитовидна, надбъбречни, яйчници. Полови хормони се произвеждат от хипофизата, надбъбречната жлеза и яйчниците. Когато някоя от тези жлези наруши секрецията на хормоните, се получава дисбаланс, от там и всички останали симптоми - нередовен цикъл, акне, мазна кожа, косопад, окосмяване и др в зависимост от хормонитем които се свръхпроизвеждат или са в недостиг.
Надявам се да не съм те оттегчила, просто обясних защо тумора на хипофизата е свързан с акнето и цикъла Не искам и да си помислям някой от вас да има подобни проблеми, но все пак е добре да се гледа достатъчно сериозно на хормоналните нарушения и да се търси източника им.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 29th December 2009, 08:43
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
Давам пример със себе си, тъй като поради същите причини като Фаворитката тръгнах по лекари - акне и нередовен цикъл. Много малко лекари търсят първопричината за тези симптоми, а те не идват от самосебе си. Акнето е нормално да се появява в пубертета, но след 20 години е обезпокоително, нередовният цикъл е в следствие от хормонален дисбаланс, а той е причинен от свръх- или намалено производство на хормони. Хормоните се произвеждат от жлези с вътрешна секреция - хипофиза (може да се нарече най-важната жлеза в организма), щитовидна, надбъбречни, яйчници. Полови хормони се произвеждат от хипофизата, надбъбречната жлеза и яйчниците. Когато някоя от тези жлези наруши секрецията на хормоните, се получава дисбаланс, от там и всички останали симптоми - нередовен цикъл, акне, мазна кожа, косопад, окосмяване и др в зависимост от хормонитем които се свръхпроизвеждат или са в недостиг.
Надявам се да не съм те оттегчила, просто обясних защо тумора на хипофизата е свързан с акнето и цикъла Не искам и да си помислям някой от вас да има подобни проблеми, но все пак е добре да се гледа достатъчно сериозно на хормоналните нарушения и да се търси източника им.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор-четох също така в нета.нямам търпение днес след 15 00 ще са готови резултатите с хормоните.Дано всичко еок.Моят цикъл е редовен,незнам кой хормон може да не е в ред.

Преди 6 години ми изследваха секрет от пъпката-оказа се стафилококова инфекция.Пих лекарства.Не съм зле,чиста ми е кожата..но продължават да ми излизат пъпки,въпреки че кожата ми адски дехидратирана.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #79  
Стар 24th February 2010, 10:44
Plovdivchanin Plovdivchanin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Брей, тук само девойки. На 19 съм и както следва имам бал, не че имам много пъпки, ма некви петна остават, дето ме дразнят. Гледам, че сте яко навътре в нещата, нещо дето да ги премахна по-бързо? Ползвам крем здраве той служи и за смазване на стола, както един приятел казва, но предполагам вие ще разбирате повече от мен, та кажете. Уж прочетох темата, но разни лазери и кремове за 50+ лева смятам, че не са нужни, ама все пак бал е де, трябва да ми пука
Отговори с цитат
  #80  
Стар 24th February 2010, 10:49
Plovdivchanin Plovdivchanin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Гледам, че няма редактиране, а искам да добавя, че ходя от време на време до една козметичка, тя ми прави някви неща и после ми излизат пъпки, а след още време спират и това е отдавна, тя ми пуска ток и слага некви кремове и ми бръсне веждите, все женски неща, ма аз си лежа и слушам музика, тя си действа. Споменавам, ако има значение това. Казва, че веждите са гратис, ако искате да ви дам телефона й ;р
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Акнепетнаотакне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:29.