IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 13th April 2007, 22:12
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

А какво точно представлява спининга? Знам че се карат някакви специални колела ... но само това ли се прави? и в какво темпо се карат? и ...... някой да обясни, моляяяяя
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 13th April 2007, 22:24
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
А какво точно представлява спининга...
Снимка,Снимка 2
Накратко:
Това е групово аеробно занимание, изразяващо се в организирано каране на специално пригодени за случея колела на закрито наречени спинери. Провежда се от квалифицирани инструктори и може да бъде както ниско така и високо интензивно. Колелата както и хореографията по Спининг са така създадени че да имитират колоездене в пресечена местност. Натоварването се регулира чрез винт за съпротивлeниe, с който е снабдено всяко спининг колело.




Продължителността на един час по Спининг е между 45- 90мин., през които следвайки командите на инструктора участниците преминават през различни етапи - изкачване, спускане, спринтове и др. Както всяко едно аеробно ориентирано занимание и Спинингът започва с загрявка, преминава през основната аеробна част, която има продължителност не по-малко от 20 мин и след това плавно сърдечният ритъм на участниите се връща обратно до стойностите характерни при започването на часа.

Проучвания сочат, че при 40 мин. Спининг се изгарят около 500 калории. Трябва да се има впредвид , че тази стойност е само ориентировачна, тъй като количеството изгорени калории се влияе от интензивността и други фактори.

Положителни ефекти:
При редовно занимаване със Спининг може да очаквате:
• развиване на силно, издръжливо и здраво сърце
• по-голяма аеробна издражливост, при натоварвания за по-дълъги периоди от време
• намаляване времето за възстановяване на организма след тренировка
• възможност да акомулирате повече енегрия
• загуба на много телесни мазнини

Що е това "Спининг"?За първи път на Спининг
Нещата, които трябва да съобразите ако това е първото ви посещение по Спининг са:
1. Височината на седалката, така че при най- отдалеченото положение на педалите спрямо седалката краката ви да са леко свити в коленете
2. Височина на ръкохватките, така че ръцете ви да са леко свити в лактите
3. По всяко едно време можете да коригирате интензивността и натоварването, съобразявайте се със собствените си възможности особено в началото
4. Хубаво е да имате бутилка с вода, тъй като по време на тренировка се губят много течности и това може да доведе до дехидратация

И в заключение:
Американският Колеж по Спортна Медицина (American College of Sports Medicine) препоръчва аеробни занимания от 3 до 5 пъти седмично, с продължителност от 20 до 60мин. и интензивност от 60 до 90% от максималният сърдечен ритъм.
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #63  
Стар 3rd May 2007, 09:12
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pami
за да разберете колко ви тежат инплантантите трябва да знаете от какво са направени и колко гр. има в един кубик - защото кубика е мерна единица за обем и няма нищо общо с теглото. и така като знаете грамовете умножавате по кубиците и получавате търсеното число. Успех!!!!
Не се заяждам, ама между обем и маса (тежест) си има вразка и просто като го видях това, направо ми избоде очите. Ако умножиш грамовете по кубиците няма да получиш нищо. А в 1 кубик няма грамове. Ако искаш на лични ще ти пиша. Цял живот се занимавам с това.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #64  
Стар 9th June 2007, 19:01
Jenito Jenito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Аз и една приятелка сме се разбрали да ходим на фитнес след изпитите (7ми клас съм) , но ме е срам. Незнам какво да правя? Не искам инструктор, защото пак ме е срам. Всички там са едни слабички и готини, а аз ...
А .... и по колко пъти седмично да ходя на фитнес?
Пробвах със спининг, но страшно се изморих, а и тренйорката ме гледаше мн странно, все едно ми се подиграваше! ТРъгнах си на 30тата минута! Кажете ....
А ...... и ако може някой да ми препоръча дамски фитнес в Белите брези или Стрелбище ... мн ще съм ви благодарна
Отговори с цитат
  #65  
Стар 10th June 2007, 14:45
didi_sladka didi_sladka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 156
По подразбиране

здравейте .... искам да ви попитам ако се подложа на някаква така да се каже по драстична диета и спортувам мн активно ще овисне ли тялото ми ?
Отговори с цитат
  #66  
Стар 10th June 2007, 14:56
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

ако си на драстична диета няма да имаш сили да спортуваш ползотворно или активно.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 10th June 2007, 15:48
didi_sladka didi_sladka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 156
По подразбиране

да , но нали няма да увисна ? а пък относно силите ще имам
Отговори с цитат
  #68  
Стар 13th June 2007, 17:07
anelusi anelusi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 28
По подразбиране Re: Как да отслабна бързо

Цитирай:
Първоначално написано от Jenito
Много е зле. Висока съм 173см и тежа 75кила
Незнам. Не ям много и пак съм зле.
Кажете някой спорт и упражнения.
Ама по възможност не за трупане на мускули, а за топененамазнини. Главно за бедрата и седалището
Спорта му е майката на умното отслабване,важното е да те кефи самия спорт ,та било то и копане на лозето.Относно храната се сещам за нея само ,като ми простържат червата,хич не я мисля,това е губене на време.Това е от мене,успех на всички.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 16th June 2007, 03:08
Аватара на narrotor
narrotor narrotor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 227
По подразбиране

що ти е да отслабваш???? то немойш да ослабнеш много при това най много до 60/65 ....до като е висок човек и теглото е голямо не заради нали нещо че е дебел или еми просто костите му повече тежат и за това се получава теглото ако вече има мазно, това е друга работа там вече тряа да се работи
Отговори с цитат
  #70  
Стар 16th June 2007, 22:06
poludqh poludqh не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 40
Изпратете съобщение чрез MSN до poludqh
По подразбиране

Л-карнитин - Взема се с цел отслабване, а функцията му е забързване на процеса на транспорт на мастните киселини към митохондриите в клетките, където те биват разграждани. Приема се основно 20-40 минути преди кардио/силова тренировка или сутрин на гладно. Ефективните дози са 2-5 грама наведнъж. При предозиране може да се появят стомашни болки. Не превишавайте единична доза от 7 грама.

Наистина помага за отслабването, обаче трябват стабилни трениворки
__________________
Четях ти нощем приказки за любовта...макар да знаех, че лъжа е тя ...!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаотслабнабързо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:03.