IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th June 2006, 10:13
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране Пари или връзки.....!?!

Реших да пусна тази тема, защото за пореден път се сбълъсках с тази реалност в България, защо всичко трябва да става или с пари или с силни връзки!?!?Не мога да разбера защо ако човек иска да се развива, има амбицията и хиляди идеи винаги излиза нещо което за да го премине трябва да плаща?Моята история е доста дълга и не мисля да ви губя времето с нея, но ми е любопитно вашето мнение по въпроса, дали сте се сбълсквали с това и в коя сфера?
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th June 2006, 10:40
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

би ми било интересно да ти чуя историята...при мен са много..отдавна съм се убедила,че всичко се урежда много лесно с пари или с връзки...предстои ми да кандидатствам в НАТФИЗ (това май целият форум го разбра)..рискувам си всичко с това кандидатстване, прекъснах си следването на финанси, ориентирах си живота така,че всичко да се съобразява с това кандидатстване..а там..да те приемат..и то от първия път..си е почти невъзможна работа...сега чувам ужасяващата статистика,че и двамата преподаватели, които ще примат тази година класове, няма човек, който да не е минал на консултации (това са 4-5 дни, в които играеш пред тях,за да видят и да им цакаш 150-200 лв. ...) Аз няма да ходя на консултации, решила съм го, причините не са финансови..и..как да не ме отчайва подобна статистика..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th June 2006, 10:54
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Да това с образованието е другата страна на която исках да обърна внимание, учех в един "ВУЗ", един от 13-те разследвани от прокурора, както и да е исках да се прехвърля някъде другаде но понеже вуз-а се води нелигитимен от УНСС и Благоевградския-Неофит Рилски ми казват че не може, НО всъщност има варянт плащам 2500лв. ставам официален спонсор на университета, зачитат ми всички изпити и продължавам от 3 курс?!?!?много интересно как без тия пари взетите от мен изпити не важат!? Повода да пусна темата обаче беше бюрокрацията и корупцията в общините и как всичко става възможно когато имаш НЯКОЙ зад гърба си?

P.S Забравих да кажа, че и фактура ще ми напишат като стана спонсор
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th June 2006, 12:34
Velikiq MAO Velikiq MAO не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: На Лангерхансовите острови
Мнения: 946
По подразбиране

Управданйето че не ти стигат пари или връзки е характерно за слабите и неуспяли хора. Имам доста познати успяли в живота единствено и само със собствени усилия, талант и упоритост.
__________________
Nothing's right, if you ain't here
I'll give all that I have, just to keep you near

<3Aj lover <3


http://www.last.fm/user/velikiqmao/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th June 2006, 12:44
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Velikiq MAO
Управданйето че не ти стигат пари или връзки е характерно за слабите и неуспяли хора. Имам доста познати успяли в живота единствено и само със собствени усилия, талант и упоритост.
Не разбрах само кой се оправдава с нещо!? Темата беше пусната от гледната точка на сблъсъка с такива неща, нито парите са ми проблем нито връзките.... на 22 г. със сериозен мъж до себе си, студентка и освен собсвен бизнес, работя по специалността си!!!Исках да споделя с какви неща се налага човек да се бори за да стигне до някъде ама всъщност що се занимавам. Приятен ден на всички УСПЕЛИ хора!!!
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th June 2006, 12:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Велики Мао,хем си прав,хем не си.В случая на invisible не мисля че става въпрос за слабост и неуспялост.Все пак е стигнала до 3 курс и не зависи от нея-просто хората в този случай съвсем нагло и безцеремонно са си казали тарифата.Иако тя сега реши да успява пак със собствени усилия,излиза че трябва да почне от началото.Това е меко казано отвратително.Ще ти дам и друг пример.Последния път,когато си сменях задграничния паспорт.Платих си 60 лв,за да стане за 3 дни.И ако не си бях използвала връзките,щях да чакам още толкова,за да ми дойде реда и да си го взема,защото опашките бяха километрични,всеки се блъска и всеки бърза.А от 4 гишета работи само едно,и мадамата на това гише си прави почивка на всеки 2 часа.Не мисля че в този случай съм била слаба и неуспяла.Просто от това ми зависеше дали ще си хвана полета или и пари за нов билет трябва да давам.
Но си прав,че има и много случаи,когато някои решават просто да си платят-най-вече в образованието-за да не си дават зор.Но това рано или късно излиза наяве.Дипломата можеш да си я платиш,но знанията не.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th June 2006, 12:54
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не се ядосвай, няма смисъл
няма значение колко си успял, няма значение по какъв начин..винаги се налага рано или късно да се сблъскаш с това..и тъжно да констатираш,че парите и връзките отварят веднага някои врати,пред които иначе дълго се чака...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th June 2006, 13:00
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Да наистина е тъжно, че от общината трябваше да ми издадат разрешително и в случай че всичко ми е наред ме мотаят 3 мес.... донеси това, върни се за онова а това чакане е свързано с пари и хиляди нерви, но като се обадих на познат и той се обади където трябва всичко стана за 3 дни... но защо трябваше да стигам въпросния познат!?! Ами ако го нямах тоя познат.... трябваше да си платя, дори и да не беше директно на тях, щях да си платя с чакане и още три пъти повече нерви.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th June 2006, 13:17
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
Ами ако го нямах тоя познат.... трябваше да си платя, дори и да не беше директно на тях, щях да си платя с чакане и още три пъти повече нерви.
Да,за съжаление това е самата реалност.Бюрокрацията е нещо,което може да те съсипе,съвсем сериозно го казвам
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th June 2006, 14:08
Velikiq MAO Velikiq MAO не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: На Лангерхансовите острови
Мнения: 946
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
Цитирай:
Първоначално написано от Velikiq MAO
Управданйето че не ти стигат пари или връзки е характерно за слабите и неуспяли хора. Имам доста познати успяли в живота единствено и само със собствени усилия, талант и упоритост.
Не разбрах само кой се оправдава с нещо!? Темата беше пусната от гледната точка на сблъсъка с такива неща, нито парите са ми проблем нито връзките.... на 22 г. със сериозен мъж до себе си, студентка и освен собсвен бизнес, работя по специалността си!!!Исках да споделя с какви неща се налага човек да се бори за да стигне до някъде ама всъщност що се занимавам. Приятен ден на всички УСПЕЛИ хора!!!
Помисли и ще разбереш че не визирам теб с казаните думи. С това "ти" което съм казал имам впредвид всеки който се оправдава с липсата на пари и връзки за неуспеха си.
__________________
Nothing's right, if you ain't here
I'll give all that I have, just to keep you near

<3Aj lover <3


http://www.last.fm/user/velikiqmao/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Парииливръзки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:26.