IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th January 2009, 11:14
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Цитирай:
Жена ми отвътре някак си и идва това. Намерих и работа, която не е особено платена, но е по специалноста и и работи до 13.30 ч. Останалия и ден е свободен и чак се дразня, че не го използва за разходки, срещи с приятелки и т.н., а си стои постоянно в къщи и се занимава с щуротии. Ееех, как съм изчистила днес, не забелязваш ли нещо, виж изпрах пердетата .........ГОЛЯМО ВАЖНО!!!

Ще забележа, ако тя изглежда различно, ако я видя с прическа, с нов тоалет ...... да, ама да ровим в саксиите и да мием терасите е по важно!
Жоре, не се ядосвай на жена ти, на нея вероятно това и доставя удоволствие (емоционално удовлетворение), което отстрани е трудна да се разбере. Аз не съм кой знае каква домакиня, ама си умирам да ровичкам по двора на вилата (не че цветенцата и лехичките са ми кой знае какво), ама самия факт, че няколко часа спокойничко ще си ровичкам в пръстта за прекопая цветята, и няма да чета служебен е-мейл и да се ядосвам по работа, факта, че дишам чист въздух, говоря с близките си, ме размекват ма макс. Подобно удоволствие изпитвам само от масаж За мен това има много по-голяма ценност от хубавата прическа, маникюра, или новото палтенце...Последните са по-скоро задължение, не удоволствие...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th January 2009, 11:21
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

мауз Дай на мъжа си домакинската работа, щом не я вършиш с кеф, от кога не я е вършил мъж ти?! Може пък като не е част от ежедневието (може би и част от задължението ти за деня) след няколко месеца да си върнеш интереса. Незнам това е моята версия
жоро66 Малко са мъжете, които искат тези неща за жена си
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th January 2009, 11:24
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Имам чувството че намира някакъв комфорт и уют да е в къщи и да се занимава с разни неща. Предполагам, че може да се оправи ако почне някаква допълнителна работа.

Мисля си, че когато човек е обграден с едни и същи хора и в къщи и на работата, в един момент ги познава, както себе си, и му липсва нещо друго, смяна на хората с които щем нещем, контактуваме всеки ден.

Ето, форума....вчера като се прибирах от работа - имах чувството, че съм се разделил с приятели.....липсвахте ми до тази сутрин.

Отдавам това и състояние и на факта, че децата порстнаха и отлитат от дома. Със сигурност се чувства празна и сама. Трябва да и намеря някакъв нов колектив или занимание, да я извади от черупката. Аз ще се оправя с това.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th January 2009, 11:25
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
жоро66 Малко са мъжете, които искат тези неща за жена си
мда и незнайно защо точно тези които го искат имат съпруги които умират да си стоят в къщи
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th January 2009, 11:28
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Успех, когато жена изпедане в някакъв вид "депресия" не е лесно за справяне
Може би на "младини" е имала хобита, и е обича да се занимава с нещо, но по една или друга причина е спряла да се занимава с тях, де да знам.....

Аз бих се върнала с голям кеф към някои мои стари занимания, които съм занемарила поради ред причини.....
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th January 2009, 11:35
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Жоре, на мен предния пост ми изхвърча преди да го довърша...мислех да ти напиша, че в подобна ситуация много "събуждащо" действа някаква творческа работа, примерно, рисуване, фотография, нещо много креативно, което да се прави насаме (струва ми се, че жена ти не обича да общува с прекалено много хора, а това, че подобно общуване на теб ти доставя удоволствие, не означава, че на нея също и доставя удоволствие - ние хората сме различни...)

А за мауз, която стартира темата - мисля, че понякога подобни промени са на хормонална основа (не се смейте): или занижени хормони на щитовидната жлеза, или занижен тестостерон...Хормоните над 40 почват да шават, колкото и да не ни се иска...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th January 2009, 12:28
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Мерси за съветите. Няма да си оствя момичето в дупка за дълго. Имам някои "анти депресанти" пред вид
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th January 2009, 12:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Жоро, а ти що искаш да й намираш непременно други занимания на жената Познавам такива жени- на тях не им тежи да чистят, дори да не казвам голяма дума, ама един вид им носи удовлетворение да правят каквото и да е вкъщи, така да се каже, ако на теб форума ти е хоби, на нея домашната работа й е хоби. Точно по този въпрос сме говорили неведнъж с моя мъж, заради моето готвене- обожавам да готвя, тръгнем ли да пазаруваме нещо уж дребно, не мога да не напълня поне 5 торби и още в магазина започва да ми работи мозъка как и с какво ще експериментирам. Рядко вкъщи има само една манджа, дори и когато аз самата съм на диета (да не кажа най- вече тогава), правя изгъзици разни На което моя мъж се дразни и както често казва "не можем ли да имаме един път поне една проста картофена манджа за вечеря "
Та тъй, аз готвя, защото готвенето ме успокоява, носи ми удовлетворение (виж, с чистенето не съм баш тъй ) и опита ли се някой да ми отнеме този начин за релаксация, ще се разсърдя.
А на Мауз и аз като че ли бих казала това, което и Шаркчето е казала... забелязах ги тия работи и при майка ми... предполагам всяка жена я чакат такива настроения след една определена възраст
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th January 2009, 13:12
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Аз забелязах ,същото при баба ми, тя е сравнително млада баба и модерна жена, но преди години обичаше да чисти и да се занимава с всевъзможни неща в къщата, както и обожаваше да готви....НО с времето я виждам променена, не шета из дома като преди, не готви толкова различни и разнобразни ястия като в доброто старо време...единствено и остана приятното занимание и удоволствието от градинарството.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th January 2009, 13:18
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз пък си умирам да чистя и да готвя.... Само мразя да мия чинии(особено вечер) и затова си взех миялна :P
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Служебнадомакинскаработа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:43.