IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th October 2009, 22:18
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране Re: Благодарност

На родителите си и семейстово - че са ме създали, че ми осигуряват всичко, от което имам нужда, че са до мен, че ми показват правилния път и че са ме възпитали добре.

На съдбата/остоятелствата - че съм се родила под щастлива звезда и имам възможността да живея добре и да се развивам.

На образованието си ( училището )- че ми предоставя възможността да науча много много много неща и да общувам с интелигенти хора.

На роднините си - че ме подкрепят.

На приятелите си - че ме изслушват и застават до мен.

На строго определен човек - че го има, че ме обича, че ме подкрепя, че ме приема каквато съм..
На себе си - че отстоявам мнението си, че се развивам и че се възползвам от всичко, което ми поднася живота и извличам най-положителното и важно.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th October 2009, 19:34
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Някак по друга си я представях темата. Не само като отговори /и аз го направих/, но просто всеки да каже как разбира нуждата/необходимостта/желанието/изискването .... да се благодари.
Дори на дамата, коато ти дава път първи да минеш с колата, колежката, която си разделя ябълката с теб, мъжът/жената, които са се сетили, че точно този ден е важен за теб ....

Аз лично съм свикнала много често да казвам "благодаря". Правя го защото може някога да съм изтървала да го кажа, защото знам че другият ще се зарадва на вниманието или .... просто защото хората обичат да им се благодари.
За мен това е една много важна думичка, особено в семейството където като че ли тя се позабравя. Приема се като даденост единият да върши дадена работа и ние като че ли не го забелязваме когато е свършено.
Колко мъже благодарят на съпругите си, че просто са сготвили, изгладили им ризите и панталоните. Децата, че закуската е приготвена.
Нима някоя жена няма да се зарадва на един букет, ей така без повод - просто като благодарност за нейните усилия да осигурири уютен дом.

Съжелявам, че го написах в първия пост като анкета. Интересува ме дали често употребявате тази вълшебна думичка "благодаря".
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th October 2009, 19:53
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Споко, сега темичката ти ще се изпълни с отговори и всеки ще обяснява колко често казва "благодаря" и колко е пич всъщност, за разлика от другите гадове, дет' не се сещат
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28th October 2009, 20:00
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Стреиндж, от теб очаквам едно качествено обяснение "за" и "против", знаеш, че държа на постовете ти.
Пък и идеята не е да се пълни просто една тема /дал Бог доста подобни/.
Аз наистина се интересувам от това. Казаха ми като забележка, че за всяко нещо благодаря. Толкова ли съм архаична?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28th October 2009, 20:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

В подкрепа на горното откъсче от книга на Кърт Вонегът:

"....Никога не бе благодарил за нищо на Елиът. Елиът не беше нито обиден, нито учуден. Свикнал бе с неблагодарността. В една от любимите му книги от Килгор Траут се говореше само за неблагодарността и за нищо друго. заглавието бе "Първи районен благодарствен съд", в който можеше да дадеш всекиго под съд, ако чувстваш, че не е достатъчно благодарен за услугата, която си му извършил. Ако подсъдимият загубеше делото, съдът му даваше право на избор - или да благодари на ищеца публично, или да бъде затворен сам в килия за един месец на хляб и вода. Според Траут 80% от подсъдимите избираха тъмницата."

Но е хубаво да се подсещаме за това чувство.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28th October 2009, 20:06
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Аз наистина се интересувам от това. Казаха ми като забележка, че за всяко нещо благодаря.
Виж, това вече е интересно. Би ли разказала за случая?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 28th October 2009, 20:20
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
....Виж, това вече е интересно. Би ли разказала за случая?
То не е един или два случая. Просто реших, че прекалявам защото благодаря дори когато примерно ми подадат някоя папка или химикалка. Започнах да се очудвам и дори плаша, че нещо не е както трябва. Другите около мен не го правят, а аз тъпо благодаря когато мъжът ми дойде да ми каже, че по един коя си програма дават еди кой си филм.
Аз ли съм сбъркана? Прекалявам ли? Извинявай, това е риторичен въпрос. Правя го защото така го чувствам.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28th October 2009, 20:28
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Въпросът ти изобщо не е риторичен. Това, което ми направи впечатление е, че някой ти е направил забележка, че за всяко нещо благодариш. Имам някаква представа за какво може би става дума, но ще те помоля първо да поясниш: Кой ти го каза, в каква ситуация, изглеждаше ли ядосан спрямо теб, когато ти го каза, разкажи нещо повече... По всяка вероятност има причина, за да ти каже подобно нещо, ако искаш да разбереш каква, ще се опитам да ти дам своето мнение.
Но ми трябва повече информация.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th October 2009, 20:52
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Вече на няколко пъти. Подават ми нещо и аз "благодаря", казват ми нещо - аз пак "благодаря", подавам кафе на колежка, тя благодари и аз и връщам "благодаря и аз". Абе все за дреболий иде реч. И после това: "абе ти за всичко благодариш, голямо чудо е станало", "стига с това благодаря бе"
Както и да е. Исках да разбера дали и останалите благодарят толкова често, защото контактите ми се заключват в службата, дома и...форума.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th October 2009, 22:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз също благодаря за всичко. Започнах да го правя, когато смених средата си след 18 години за първи път, просто защото всички го правеха, етикет някакъв, беше ми неудобно само аз да не благодаря. Постепенно ми стана навик. Ся някой ще ме нападне, ама на, ще го кажа- връщайки се за ваканции в България забелязвам, че като цяло сме "неблагодарен" народ- гледат ме странно, навсякъде с мойто благодаря. Не ми пука, така съм свикнала. И така ми е по- приятно. Мауз, и на теб да не ти пука.
Дотук обаче всичкото това е просто думичка, показваща някаква си степен на възпитание, истинската ми благодарност няма нищо общо. Нещата, за които съм истински благодарна, за тях обикновено благодаря най- вече тихо и наум.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Благодарност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:46.