IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th April 2006, 16:43
inna inna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
По подразбиране Има нещо което не разбирам!

Какво става,ако не сте доволни от крайния резултат на операцията?
Какво става ,когато възникне проблем,както в случая на monika73?
Имплантите и се набръчкват!Нова операция ли трябва да направи?За сметка на кого?Носи ли лекарят някаква отговорност за това?Би трябвало,ако питате мен?
Ех,ама съм и аз...може да ми сметнете за черногледа,но все още се чудя за силикона и не мога да не помисля и за това?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th April 2006, 16:22
Emi1 Emi1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 10
По подразбиране

Когато си купуваш - някаква стока - производителя ти дава гаранция
Всичко е тип договор - подписваш договор
там обикновенно има няколко страни - и в него пише задълженията на страните.
Ами ако те оперират от апендикс.
С теб какво се случва - когато операцията е не сполучлива ????
Има много ако.
Мисля, че пластичните хирурзи за сега в България поемат повече задължения отколкото всеки друг лекар
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th April 2006, 16:52
Malvina Malvina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 163
По подразбиране

С мен не се случи нищо такова,платих си на "хирурга",почти не ме умори и с това си и останах
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th April 2006, 20:21
inna inna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
По подразбиране

Какво се случи с теб?
или може би си писала някъде,а не съм го чела?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th April 2006, 20:26
Malvina Malvina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Има си специална тема от форума '' Пострадали при пластични операции " там чети,всички при които нещо се е объркало или са останали недоволни сме писали там
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th April 2006, 11:35
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Какво става ли? Записваш си час за консултация при него и отиваш с личния си адвокат...съвсем сериозно!! Разговаряте много спокойно, без кавги, задължително, защото после може да каже, че сте го заплашвали или изнудвали. Или по-скоро, иди с адвокат преди операцията.
Според мен, всеки трябва така да постъпва...Обикновено сумите в такива случаи са големи, риска за живота също. Хм...но пък той може да откаже да оперира...
1. Ако ти подписваш документ, че си информирана за възможните усложнения или рискове и ги поемаш, според мен в съда може да се излезе с аргумента, че информацията е била крайно неизчерпателна. Той е чел едни дебели книги, за да стане лекар и да може да прецени много по-добре от теб какво лечение/интервенция да ти назначи, с които ти не си запозната! Значи рискът от усложнения той трябва да го носи в несравнимо по-голяма степен!
2. Те ни уведомяват за рисковете в общия случай...Но лечението/интервенцията се определят индивидуално, и той не е подбрал правилната методика/начин на лечение за теб, затова те е увредил. Това е въпрос на лекарски познания и практика, а не на избор на пациента! Според мен пластичните хирурзи напротив, най-много от всички лекари си измиват ръцете.
3. Никой не можел да ти гарантира крайния резултат!! Но парите ти ги гарантираш до стотинка!! Често пъти предварително. Според мен крайният резултат трябва да е въпрос на договорка, колкото и да не е възможно. Ако той направи всичко възможно, за да ти направи успешна интервенция, и организмът ти реагира по непредвиден начин, то той не носи отговорност...но това трябва да бъде така в пренебрежимо малък брой случаи за един добър лекар.
От друга страна, аз не мога да кажа предварително какъв ще е изходът от едно дело, дори и да съм направила вс. възможно...Но и тъй не е.
Има много аргументи за и против. Освен това, процесът върви повече по документи...Ти какъв документ ще им представиш? За какво? Фактура за изв. услуга. Ок, друго? Споразумение за крайния резултат има ли? То е предмет на разговор между вас двамата. Може би ние трябва да се погрижим за интересите си, и то предварително. Знам, че човек така много натоварва и бездруго рискованото събитие, но ето какви неща могат да станат...
Законите и нормативите, касаещи темата "медицина, лекари" не са никак малко, ще прочета още някои неща и ще се опитам да бъда по-конкретна
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th April 2006, 11:40
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

А няма ли някоя асоциация, организация или т.п., които са за защита на пациента, както има за защита на потребителя...Аз не съм чувала, но ако има, ето едно решение!
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th April 2006, 11:46
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th April 2006, 12:24
inna inna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
По подразбиране

Знаеш ли,Кати,много си права!
След като пациента подписва,защо и докторът да не подпише
Идеята ти,да уговаряме и подписваме всичко с адвокат има логика!Така докторът ще те вземе по-насериозно и при евентуални усложнения,ще бди като майка над теб
А ако откаже да подпише и да те оперира,значи той сам не е сигурен в себе си!Тогава как може един пациент да му се довери?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th April 2006, 12:50
Malvina Malvina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
Здравейте !
Всичко това е така, предполагам !
НО !!! Има едно голямо НО ! Аз подписвайки тази декларация , дори не съм убедена че си спомням нещо от написаното там, освен това тази декларация е в един екземпляр за доктора, аз нямам нищо. Дори няма как да докажа,че съм оперирана от този или онзи доктор. Не ми е издавана епикриза, нямам и касова бележка за вложената сума ( освен един хвърчащ лист, който потвърждава даденото от мен капаро ) Какви доказателства имам аз ??? Никакви !!! И какво да правя ако се наложи да си търся правата ???
И аз тия неща съм си ги мислила,щото се бях надъхала да го съдя Калудов ама на какво отгоре като имам една пиклива епикриза само за след първата операция,която си беше чисто и просто успешно,за всичко,което ми правиха след това нямам грам доказателство
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Иманещокоетонеразбирам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:47.