IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th February 2005, 18:55
KND KND не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2005
Мнения: 8
По подразбиране Насоки за старт...

Здравейте!

На 18 години съм, 182 см, 110 "килца". Принципно бях доста слаб до към 4-и, 5-и клас, но след това заради болест напълнях и от тогава общо взето до лятото на м.г. само качвах (заседнал начин на живот, сещате се - компютри, никакъв спорт...)
Та - тия 110 килограма да не ви лъжат - имам бая едри кости и едро телосложение, представете си щангиста Величко Чолаков например - нещо подобно (не баш де), а не някой, който едвам се движи...
Но да минем на въпроса - имам хипертония заради наднорменото тегло (точно на максимално допустимата граница на налягането за тези години, когато органите все още са еластични - 140/90) и просто вече няма за кога да се отлага влизането във форма. Принципно, от края на лятото, когато бях 120 само свалям и то без чак толкова движение - но определено повече, отколкото преди. И с доста по-малко ядене - преди се тъпчех от лакомия и ядях бързо, като в казармата.

В момента на ден ми се събира около 1 час спорт - предимно от футбол и баскетбол (като се позатопли ще е и повече). Имам възможност и да започна да ходя около 10 км, обаче се чудя дали
ще е полезно - особено за ставите. За тичане не може да става и дума - след 500 метра умерено темпо вече съм пред умиране. Уморявам се много бързо.
Чудя се също за велоаргометър или степър (така ли се казваше?) - вкъщи имам само лежанка, щанги и дъмбели.

Та това, което съм си поставил за цел е ~80кг до Юни 2006. Т.е. -30 от сега. Не знам доколко реално е - от докторите, при които съм ходил, съм чувал какви ли не неща - дори такива като това, че не
трябва да се отслабва с повече от 5 кг на ГОДИНА...
Не искам огромни мускули и подобни грозотии - просто нормално тяло с хубаво оформени мускули.

Тепърва започвам и ми трябват съвети - вече съм прочел доста неща, но всяко допълнително нещо може да е само от плюс.

В крайна сметка - въпросът е един - от къде да започна? Идеята е да се свалят килограмите и да се оформи фигура.
Принципно съм притеснителен и вариантите като фитнес-клуб и плуване ме стряскат Сещате се... нямам необходимото самочувствие за тези неща все още Нека посваля някой и друг килограмец и тогава (това е и причината да сложа темата тук, а не в Мъжки Фитнес)

Чудя за варианта да отида някъде, за да се изготви някаква дългосрочна програма и да се посещава контролно от време на време, а всичко останало да се върши от мен - вкл. упражненията вкъщи.

Предложете идеи, защото сам няма да мога да се справя само с четене.

Волята я има, желанието го има, възможностите ги има. Просто не знам от къде да започна.

Благодаря предварително!


П.П.

- Надявам се, че съм дал достатъчно информация
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th February 2005, 18:04
Rampage Rampage не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 206
По подразбиране

Здрасти,
не виждам как може да стане номера без фитнес зала, защото казваш, че тичането не е вариянт. Според мен карането на веларгометър е по-добро дори от нормалното каране навън, защото може да натоварваш доста повече от едно обикновено каране по улиците. Пък и в залата има и други кардио уреди - степъри, крос тренажор... Дори и пътечката е вариянт - може да ходиш нормално няколко километра, после тичаш докато можеш и ако искаш хващаш някой друг уред.

И значи като цяло си мисля, че трябва да се разхождаш често до залата, отделно от това да спортуваш, да се храниш по-малко и сигурно ти е ясно - без много мазни неща и пълна с калории нездравословна храна - чипсове например. Освен това може да пиеш Л-карнитин, защото наистина помага ако се комбинира с трениране и умерено хранене. Не съм сигурен, че ще можеш да постигнеш чак такъв резултат без по-голямо натоварване във фитнеса.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Насокизастарт
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:54.