IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th August 2008, 15:49
ш0к0лад0ва.магийка ш0к0лад0ва.магийка не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: !n mY bArbiE w0rlD ...
Мнения: 8
По подразбиране Колена ...

Имам проблем с колената. Всеи път когато вали (просто влажността на въздуха е по-висока) ме болят колената. Казвали са ми, че това е от растежа. Но се питам, дали ще имам проблеми, ако тренирам. (В смисъл, дори да не е влажно времето, има ли възможност да ме заболят колената, ако ги натоваря малко?)
__________________
Живей сега,усмихвай се сега,радвай се за това,което имаш днес..и се бори за онова,което искаш да имаш утре.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th August 2008, 19:06
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

На колко години си и тренираш ли нещо, което ги натоварва ? Аз бях волейболист и общо взето от 10-12 годишен все съм имал проблеми с колената, отчасти от разтежа, отчасти от спорта. Също и карането на колело е много натоварващо за колената. Лекарите ще ти кажат да не ги натоварваш, докато не ти минат, но аз лично не съм им давал почивка и 5 дена (а лекарите ми забраниха да играя 2 години и половина уж), изпих всичките вносни и наши лекарства по темата, мидни концентрати и т.н... На края просто минаха. Не знам дали ако ги бях слушал, щяха да минат по-рано и дали след време пак няма да ми правят проблеми, но за момента са добре.
Иначе по времето, в което ме боляха, винаги след натоварване се загряваха супер много и ме боляха супер много, а когато ги обездвижех направо се сковаваха. Но така или иначе дори да не спортуваш обикновено при разтежа болят, ще ти минат, дори да тренираш, стига да не прекаляваш И все пак не може да си седиш на стола по цял ден или да лежиш така или иначе... Можеш да си вземеш и да пиеш 2 месеца Плексен или Картилазин, но минимум 2 месеца, така идва ефекта и само докато го пиеш е по-добре да не ги натоварваш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th August 2008, 19:09
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

А, сега ти видях другото мнение - по-добре да не клякаш, докато те болят Много ги натоварва и повишава в пъти напрежението в ставата. Също така, когато седиш, дръж си краката изправени, не ги свивай назад под стола. Така колената са в покой, иначе ги натоварваш дори, когато просто си стоиш и не вършиш дейност и за тях се получава все едно си клякала или тичала.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th August 2008, 12:43
dazzling_girl dazzling_girl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 147
По подразбиране

Аз не можех да тичам,трудно слизах по стълбището...ужасно беше при мен.Ходих на лекар,правиха ми изследвания(и то не с периферна,а с венозна кръв) и какво излезе-от растежа било.Изписаха ми Фитодолор.5 дена се пие сутрин,обед и вечер след хранене,после още 10 дена,но само сутрин и вечер.Определено имаше ефект.Освен това ми изписаха и едно мазило против болки,не мога да се сетя как се казваше,едно немско...
__________________
tOzi bElEg nE e oT tEbE avToYt e dRuG (music)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th August 2008, 10:05
ш0к0лад0ва.магийка ш0к0лад0ва.магийка не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: !n mY bArbiE w0rlD ...
Мнения: 8
По подразбиране

Аз си правя упражненията. Спирам само и единствено ако болките станат нетърппими, ноо за моя радост това още не е станало.
__________________
Живей сега,усмихвай се сега,радвай се за това,което имаш днес..и се бори за онова,което искаш да имаш утре.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:20.