IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th August 2008, 22:04
shushulko shushulko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране Трябва да сваля МНОГО килограми! Абсолютно начинаещ!

Здравейте! Искам да ви помоля за съвет!
Значи, аз цял живот съм си била пълна, около 18-тата ми годишнина се зарибих по здравословното хранене (програмата Сила за живот), почнах да се храня разделно и с времето отслабнах до 15 кг. В дрехи изглеждах добре, но като цяло бях доста отпусната и повисваха сланинки. ОСъзнавам, че това е поради липсата на спорт. Добре, но след като забременях започнах да се храня безразборно и качих много - сега съм 83, а забременях на 66. Относно храненето сега нямам проблем- ям предимно диня, ако ям манджи гледам да са разделни, въобще имам няква култура на хранене, но резултат не. Моля ви дайте ми съвет какво да правя - в къщи имам степер, мога да се сдобия с един уред, дето имитира гребане с лодка (той е на баща ми), и ако трябва и ВЕлоааргометър ще си купя. Моля ви дайте ми съвет как да ги използвам и какво да правя. Трябва да отслабна цялостно и след това да се стегна, но не и да трупам мускулна маса и тн....
Много ще съм ви благодарна з аотговорите, толкова съм се депресирала, а самочувствието ми не е НИСКО а направо ВДЛЪБНАТО!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th August 2008, 09:47
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Здравей и Незнам дали ще съм много полезна,и все пак ще споделя това което помага на мен.От 1 юли съм на това хранене и спортувам.Когато започнах бях 64 кг при ръст 173/174.Сега съм 58 и мога да кажа че тези килограми съм ги свалила с лекота.А по принцип знам че колкото по-малко имаш да сваляш толкова е по-трудно.А самата диета е пилешко,риба и зеленчуци.Нямаш ограничение в количеството и в това колко пъти ще се храниш.Само трябва да не са пържени рибата и пилешкото.А за закуска можеш да си позволяваш мляко,яица,плод.И колкото по стриктно се спазва толкова по добри резултати ще даде.И задължително по 2л вода на ден.И уредите които изброяваш ще ти помогнат още повече.Защото поне според мен най-добри резултати се постигат като се комбинират спорт и диета
__________________
Live or die.I will never live a lie.
I'm going there cause I try
I wont quit until I die
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th August 2008, 20:44
mimurka mimurka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Здрасти Дани,

не мислиш ли, че е малко едностранчива диетата? Все пак не искаш цял живот да се храниш само с това, или? Според мен най-успешно и трайно се отслабва като се промени целия начин на хранене - ЗАВИНАГИ
А при това не трябва да има ограничения..., а мярка.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2008, 09:43
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Здравей mimurka,споделих този режим,защото ми е направен от инструктор и е специално за да свалиш излишните килограми.Няма цял живот да се храня така,защото определено би било скучно,а пък и си позволявам и някои странични неща,защото нямам да свалям кой знай колко още.Препоръчах го на жената.И тя ще се прецени дали й харесва.
__________________
Live or die.I will never live a lie.
I'm going there cause I try
I wont quit until I die
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th August 2008, 13:55
mimurka mimurka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Danito:)
Здравей mimurka,споделих този режим,защото ми е направен от инструктор и е специално за да свалиш излишните килограми.Няма цял живот да се храня така,защото определено би било скучно,а пък и си позволявам и някои странични неща,защото нямам да свалям кой знай колко още.Препоръчах го на жената.И тя ще се прецени дали й харесва.
Здравей Дани,

не съм искала да те нападам. Просто от собствен опит знам, че като пазиш диета и я приключиш след това, килограмите се връщат с нормалното хранене. Диетата на Дейвид Кирш също е на инструктор, но това не й пречи да е едностранчива. А жената може и с моето мнение да си изгради свое, нали
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th August 2008, 14:11
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

mimurka, така или иначе една такава диета би включвала само яйца, мляко, пилешко, риба, плод (подчертавам плод , заленчуци и може би някакви ядки. Вече там има значение как са разпределени, като яйца (когато са цели), плодове, млека се приемат през по-ранната част на деня, най-късно до след обяд, а за вечерта остава само и единствено чисто месо със зеленчук. След постигане на ефекта започват да се вкарват и други храни, като повече и различни видове бавни въглехидрати, също и да се разнообразяват полезните мазнини, всичко това с цел задържане на теглото.
Ако от самото начало започне умерена диета с всичко включено в нея, резултатът ще дойде (ако дойде) 10 пъти по-бавно (примерно).
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th August 2008, 14:58
mimurka mimurka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Така е, но в крайна сметка при отслабването става дума за резултата, а не за времето, в което той се постига. Когато напълняваш, не качваш 10 килограма за месец, така че не е реалистично да очакваш да ги свалиш за толкова. Колкото по-бавно отслабваш, толкова по-траен е и резултата. А ако промениш изцяло начина си на хранене, при това завинаги, не само че ще отслабнеш, но и никога няма да надебелееш повече.
С промяна на начина си на хранене аз отслабнах 6 кг за 6 месеца. Не е светкавично, но е трайно и видимо. Тъй като се движа през цялото време в рамките на нормалното си тегло, нямаше и как да отслабна по-бързо. Един човек с наднормено тегло би загубил за това време обаче повече килограми от мен.
Разбира се, че мазни и сладки храни трябва да се избягват. Но въглехидратите според мен не бива да се изключват изцяло от менюто. Това е бърза енергия, която помага на мозъка да функционира правилно и на пълни обороти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th August 2008, 15:37
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Че кой изключва въглехидратите от менюто Има ги в яйцата, млекото, плодовете, зеленчуците, ядките... Честно казано единствената храна без въглехидрати в такава диета е бялото пилешко месо.

Ти може и да свалиш 6 кг за 6 месеца, но човек, който е 100 кг това няма да го удовлетвори, той със сигурност ще се отчая най-много до 1 месец. Освен това е различно - ти си започнала от много по-малко килограми, логично е да сваляш по-малко за 1 месец в сравнение със 100 килограмов човек.
Иначе всички говорим за промяна в храненето завинаги, а не само за 1 месец и после да набиваш шоколади, то е ясно ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th August 2008, 15:43
mimurka mimurka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Има ги въглехидратите, така е, но в минимални количества.

Един човек, който тежи сто килограма, може и да се отчая ако смъква примерно по 3 килограма на месец, но той тея 100 кг не ги е качил за ден или два така или иначе.
А иначе верно, че говорим за едно и също
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th September 2008, 14:19
shushulko shushulko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране

abe az с храненето съм наясно - може да не е на пиле риба и зелки, а на стриктно разделно преобладаващо с полодове и зеленчуци - на кой както му изнася, аз съм си избрала моето на което му знам и резлултата, но проблема ми е в спортната програма...нищо не ми казахте за това
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ТрябвадасваляМНОГОкилограмиАбсолютноначинаещ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:08.