IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st May 2006, 13:05
summer_68 summer_68 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 236
По подразбиране

подписах се защото е наистина крайно време да направят нещо по въпроса.за да се даде един добър старт на ''новия живот'' трябват средства......все още не съм родител но не не искам в бъдеще момента на зачеване да се определя от материалното положение на семеиството ми.с всяко ново раждане бг придобива и нов гражданин и трябва коректно да се погрижи поне отчасти за него.децата са бъдещето на бг и тя трябва да даде приноса си .........
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st May 2006, 16:33
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Иска ми се да вярвам,че има смисъл Иска ми се все някой там да обърне внимание,а не да се прави,че всичко е наред и да ми внушават,че цитирам: "Европейският съюз е ценност,към която България неизменно се стреми" Абе те първо да обърнат внимание на децата и тогава да ми говорят врели некипели.Ако исканията не станат факт,аз не знам в какъв съюз ще ни приемат,при условие,че има реален риск народът ни да изчезне Жалко е,много е жалко!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st May 2006, 16:56
Evi4ka Evi4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: софия в едно село с трамвай
Мнения: 310
По подразбиране

заради такива неща ставаме малцинство в собствената си държава,не мога да си представа как сме се запазили 500 години под турско робство като народ а сега малко по малко нацията ни се стопява,защото едно родено в чужбина дете идвало 2 пъти в България не е българче, а за да не се разждат в чужбина трябва да се вземат мерки
__________________
НЕ на агресията!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th June 2006, 18:11
PCGeek PCGeek не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 101
По подразбиране

И докъде стигна това...?

Сега ми се струва това пълна глупост, подписах писмото а не виждам името си в листа две седмиси след подписа...

Някой знае ли вообще това дали ще стигне донякъде или е просто глупост на някои си?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th June 2006, 18:20
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Подписката беше предадена на президента и премиера. Имаше протест на майки пред министерството, отразиха го в новините. Оттук насетне- нали знаеш...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th June 2006, 18:43
GOG GOG не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Гоце Делчев
Мнения: 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Natasha
Не очаквам чудеса-друго е,ако трябва да се закупят нови лимузини за управляващите,тогава стават много активни-и все пак по-добре от мълчанието.Подписах го.
21. Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, никой да не ми обръща внимание.
22. Искам с парите ми за здравни осигуровки да се купувт нови Мерцедеси
23. Искам депутатите дето аз сам ги избрал всяка година да си купуват нови коли.
24. Кефят ме данъци от по над четиридесет процента.
__________________
Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм.
Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко.
Смейте се, плачете, само не се сдържайте!

Аз, се забавлявам )))))))))
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th June 2006, 18:44
GOG GOG не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Гоце Делчев
Мнения: 134
По подразбиране

99 е описана реалността в света....не съм на мнението, че се заблуждаваш къде е по розово и къде не......не съм съгласнен, че тази мотивация важи само за България...и вярвай ми...мръсотия, невежество, бедност има навсякъде....не искам да се впускам в подробности......ще ми се обаче да споделя и да ти напомня, една от основните разлики да си в чужбина и в родината си.....расизъм....може и да ти се струва прекалено....но не е.....румънци, българи и албанци са смятани за по-долна раса....какво мислиш че ще успееш на запад /както го наричат/ никой не те смята за човек, не знаят къде се намира /и това е в Италия където от Милано, Бари е по -далече от София/, не искат и да чуят, говорим за години желязна завеса и различен манталитет, смятяш че със твоя ентусиазъм или способности ще "успееш"? Българите, които живеят на запад не говорят за това, защото се срамуват...вярвай ми истината е друга....и на мен не ми се налага да чистя, гледам деца и да ходя по строежите за да си изкарвам хляба...но не си държа очите затворени....дискриминация е малко....говоря за расизъм....така че опитай се да разбереш какво голяяяяяяма разлика има от тия 99 мранкания и реалността, всички които са излезнали от българия в последните години ще го потвърдят. Доволни са тия, които са навън от 15 години и що годе са стъпили на крака, избягали от комунистите или незнам още кво...лошо ми става като ги слушам...предпочитам да не перефразирам. Аз завиждам на българите, които са успели в България, а не на българите успели в чужбина. И следващия път като те притеснят докато спиш не си мисли наивно, че се случва само в българия.
__________________
Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм.
Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко.
Смейте се, плачете, само не се сдържайте!

Аз, се забавлявам )))))))))
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th June 2006, 18:51
GOG GOG не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Гоце Делчев
Мнения: 134
По подразбиране

Достатъчно съм чел мненията ви за работата извън България,достатъчно съм слушал от хора за това,и забелязвам че освем много работа ти се предлагат и условия за развитие,прилична заплата и не на последно място сигурност ако не за друго поне за хляба. Де го това животно тук?!?!? Е па нема го!!!!!Писна ми да слушам че преди да получиш трябва да дадеш.Ами то даваш,даваш и все малко.Старите римляни имат поговорка точно в обратен смисъл:"Давам ти за да дадеш" Е кое е по вярно?? През целия период на "прехода" винаги съм гледал с оптимизъм за България,с известни периоди на черногледство но преминаваха сравнително бързо,е вече не мога опитвам се ама не става.Не разбирам много,много от политика но и за наи големия глупак е ясно че нищо не се върши и няма и да се свърши в близко бъдеще.Защото реформите трябва да се заложат сега за да задеистват ефективно едва след няколко години а в момента всичките ни политици са вперили алчен поглед в европеиската кълка и само чакат да я заръфат несъзнаваики че по този начин ни обричат на друг вид робство(икономическото)от което следва приемането на всички европеиски "съвети"като чиста монета забравяики че европеиските държави гледат единствено и само своя си интерес.
__________________
Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм.
Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко.
Смейте се, плачете, само не се сдържайте!

Аз, се забавлявам )))))))))
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th June 2006, 19:17
PCGeek PCGeek не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 101
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GOG
....какво мислиш че ще успееш на запад /както го наричат/ никой не те смята за човек, не знаят къде се намира /и това е в Италия където от Милано, Бари е по -далече от София/, не искат и да чуят, говорим за години желязна завеса и различен манталитет, смятяш че със твоя ентусиазъм или способности ще "успееш"? Българите, които живеят на запад не говорят за това, защото се срамуват...

В България ли живеетe?
Кой хора са преуспели в България и колко са на брой успелите? На кой хора завиждате в България? Обикновения човек който са нямали пари нито връзки ли са тези които са успели в България? Ако е така, защо приятелката ми която е с висше образование, но без връзки едвам връзва края и сарсето и плаче като не може да купи това което иска на детето си?

За хората които са по чужбина, за какво не смеем да говорим? Напротив...Кажи какво те интересува и аз ще споделя пред всички във форума...

Да Ви кажа, рацисма е по голям в България от колкото на запад. Всъщност, съпруга ми не е дори Българин, и какво от това...живота ми е от хубав по хубав.

Що се отнася до успеха, едва ли бих постигнала всичко това което сам днес ако си бях в България, не ми говорете за успех на човек успял в чужбина...не ми казвайте че възможностите на запад не се сеният, и не ми казвайте че не знаят къде е България...Работя като Програмист (JAVA DEVELOPER) в техническия отдел на много престижна фирма в Щатите, колегите са ми много образовани, и нито един до ден днешен е гледал на мен с рациско око...

Недейте да правите заключения ако нямате обосновка...не можете да правите изводи за сял народ, ако сте попаднали на простовати чужденси, или сте говорили и чули изказвания на простовати Българи...и забележете, не казвам прости, а простовати...което предполагам знаете има разлика...Защото да си интелигентен не означава че си умен, и да си умен, не означава да си интелигантен...

Да не продължавам повече...
__________________
KAKVO NAPRAVIHTE DNES ZA DA PODOBRITE SVETA?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th June 2006, 19:19
PCGeek PCGeek не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 101
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Подписката беше предадена на президента и премиера. Имаше протест на майки пред министерството, отразиха го в новините. Оттук насетне- нали знаеш...

Браво...Поне са изказали мнението си
__________________
KAKVO NAPRAVIHTE DNES ZA DA PODOBRITE SVETA?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вижтетовасевключете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:47.