IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th June 2006, 17:21
GOG GOG не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Гоце Делчев
Мнения: 134
По подразбиране 44 причини да отида в чужбина

44 причини да отида в чужбина

1. Харесва ми да ме третират като полу-човек.
2. Харесва ми да живея в държава, където няма дискриминация, но постоянно ми напомнят, че съм чужденец.
3. Обожавам продавачки в супермаркета, които ми се тросват, защото говоря с акцент.
4. Кефи ме, че майката на приятелката ми не ме харесва, защото говоря с акцент.
5. Кефи ме, че колеги от университета си планират ски екскурзия, докато аз си планирам работата на черно.
6. Още по-кеф ми е, че работя на черно, защото на бяло ми е забранено.
7. Обожавам да ставам в 6 сутринта, да ходя на работа, в университета, пак на работа... а по някога и да спя.
8. Обожавам да ходя по магазините заедно с приятели чужденци и да съм единственият, който си купува дрехи само ако са на разпродажба.
9. ...а когато ходя навън, да пия само бира, защото нормалният алкохол е отвратително скъп.
10. Обожавам да живея в квартира с размера на килер и да плащам за нея като за вила в Симеоново.
11. Страшно ме кефи да си мия зъбите на мивка с два чучура - един за студената и един (отделен!) за топлата вода.
12. Гот ми е да деля кухня с още 20 човека и да се чудя, откъде индиеца е взел подправката, от чиято миризма редовно припадам.
13. Обичам всяка година да чакам за удължаване на разрешителното ми за престой.
14. ...а най-обичам да го правя по цяло лято и междувременно да нямам право да напускам страната.
15. Обожавам да гледам, как други българи спират да комуникират с мен, щом разберат, че съм българин.
16. Кефи ме другите българи, които си търсят работа на черно, да ме издават на миграционните служби, че аз работя на черно.
17. Обичам да се събирам в българска компания и цяла вечер да слушам колко е противно в чужбина, какви темерути са местните жители и колко са глупави, че си плащат данъците.
18. Харесва ми сънародниците ми да гледат приятелката ми чужденка и да ми обясняват, какъв тарикат съм и колко ще изкяря, като се оженя за нея, защото тя има западноевропейски паспорт.
19. Обожавам съграждани да ми обясняват какъв бунак съм, ако излизам с българка в чужбина, защото на нея паспорта и е български.
20. Харесва ми да ми казват - "Ти не си типичен българин - те българите са мургави и говорят заваляно"
21. Обичам хората в чужбина да ме питат имаме ли телевизия, там от където идвам.
22. Обичам и да ме питат, какъв език се говори в България.
23. Най-обичам да ми обясняват, че скоро сме се обединили с Унгария.
24. Обожавам да ми разказват, как са посетили прекрасната ни столица Букурещ (или Истанбул).
25. Обичам да водя спор на границата, дали мога да вляза или не, при положение, че не ми трябва виза за първите 3 месеца, а и от горе на всичко си имам виза за 1 година напред.
26. Най-обичам сръбските митничари. Те са ми най-любими след българските.
27. Обичам да прекосявам цяла Европа без проблеми, а на нашата граница да ме третират като терорист.
28. Обичам да гледам, как приятелите ми в България ме гледат като надут идиот, само защото съм споменал, че съм ходил до Париж (който може би е на 200 км от там, където живея).
29. Обожавам като се прибера, всички да ми обясняват, колко е зле в родината и какъв тарикат съм, че съм заминал за рая (разбирай "всяка държава на запад от Сърбия").
30. Обожавам, като отида на море да се мазнят на приятелката ми, защото е чужденка, а мен да ме питат "К'во искаш?"
31. Обичам да виждам приятелите си два пъти в годината.
32. Също така и роднините.
33. Обичам да се сприятелявам с други българи от носталгия, макар че в България дори не бих ги погледнал.
34. Обичам там, където живея, да ме наричат гаден емигрант и в същото време да не ми разрешават да емигрирам.
35. Обичам да не признават образованието ми от България.
36. ...и да уча същите предмети и да държа същите изпити още 3 години.
37. Обичам държавата, където живея, да ми плаща 5 години обучението и след това, да ми каже, че нямам право да работя в нея.
38. Обичам да ходя на кратки интервюта за работа: "От къде сте? - От България", "Женен ли сте за някого от Евросъюза? - Не.", "Довиждане!"
39. ...или още по-добре: "Добър ден, как се казвате? -Георги Петров", "Аха, довиждане!".
40. Кефя се на всички емигранти от Африка и Близкия изток, защото те вече са със западноевропейски паспорт, а аз не.
41. Обожавам да плащам 1500? за нови курсове за шофьорска книжка и още толкова за изпит. Нищо, че вече си имам книжка от България от 10 години.
42. Обичам да чистя тоалетни, за да изкарвам пари, за да преживявам, докато уча в най-престижния университет в страната.
43. Обожавам българските посолства в чужбина. Там работят само богоизбрани и те не търпят отношение различно от към богоизбрани.
44. Най-обичам портиера в нашето посолството. Той играе ролята на бодигард, фейс-контрол, първа инстанция, втора инстанция... и винаги се има за по-велик от посланика.
__________________
Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм.
Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко.
Смейте се, плачете, само не се сдържайте!

Аз, се забавлявам )))))))))
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: причинидаотидачужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:31.