IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 16th August 2010, 14:47
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
Аз ко да кажа, че едно дете на практика го родих и по двата начина ... Тръгнах нормално, такава нагласа имах, така исках, ама не стана.
И аз тръгнах нормално, но не че държах на това, а лекарката ми. Аз лично исках планово секцио, но тя ми отказа, само ако се наложело! И какво? Знаеха, че бебето е голямо и е малък шанса ми за естествено раждане и въпреки всичко ме измъчиха 18 часа - в последния момент секцио .... имам ужасни спомени, не искам други деца и бих посъветвала всички, които се чудят секцио или да, да изберат ДА

С други думи, ако няяяякой ден реша да имам друго дете, което не ми се вярва, то ще е задължително секцио! Просто не виждам смисъл да се мъчат така излишно родилките!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16th August 2010, 16:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз пък не бих посъветвала на всяка цена. И мен до последно ме мъчиха и то повече от 18 часа, бяха готови за секцио накрая, щото бяха убедени, че няма да стане по естествен път. Само моя доктор се затръшка и съм му благодарна, че го направи. Сега си давам сметка, че ако се беше стигнало до секцио, по всяка вероятност и аз щях да имам лоши спомени. И то точно заради това- много часове мъки и накрая пак рязане. Но и при евентуално второ дете мисля, че пак бих поела риска.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16th August 2010, 21:24
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Не само на всяка цена, ами изобщо не бива да се раздават такива съвети.
Секциото крие доста рискове, не е по добре за бебето, както и за майката.
Информация има много вече.Проблема в нашите болници не е нашите тазове(тесни видиш ли) или бебетата , а всичко останала.Процедури, индукция, намеси, стресираща обстановка, неподходящи пози за напъване и т.н.Всичко това води до трудно, болезнено( като ти ухакат системка окситоцин и контракциите стават нетърпими), неефективно, или те те режат или се цепиш и вътрешно и външно, и в голям процент от случаите се стига да секцио.Което ако всичко това не бе така, нямаше да случва.
Раждането не е кошмар.Родилната "помощ " у нас го прави такъв.
Койот го интересува , тук има доста хубави материали, форум , споделено и т.н.
http://www.estestveno.com/

Според мен е безотговорно да се ооставяме на прочетени ужасни истории, видяното във филми, или в болници покрай наши близки и да се мятаме на секциото от страх.
Това е много важен и отговорен момент и за майката и детето.И всяка жена трябва да поеме доста информация преди да реши.
Странно е ,че някои жени по дълго избират лак за нокти, отколкото се информират за този процес( някои дори не знаят какви фази има раждането, що е то тапа, и др.)
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16th August 2010, 21:43
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Чета и си мисля че България е много богата държава след като си позволява толкова много секциота
В Англия никой няма да ти направи секцио по желание , трябва да отговаряш на определени критерии и едва тогава .Моя позната беше на 41 когато роди първото си дете по нормален начин, първоначално се опита да мине с номера че е над 35 и е първо дете но лекарите отказаха категорично тъй като няма показания за секцио!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16th August 2010, 21:45
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

Стига с това "у нас" Аз не родих детето си в България.
Държа да отбележа, че не раздавам професионални съвети и не съм доктор - съветите ми са емоционални Всеки си има мнение, работата е, че всяко раждане е различно и няма гаранции. Всяка бъдеща майка трябва САМА да избере начина по който ще роди, да го обмисли, да обсъди с доктор и с партньора си и после никой да не и е виновен. На всички пожелавам бързо и леко раждане :*
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16th August 2010, 21:51
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Ти май се обърка нещо къде е това у нас ?
Колкото за раждането ако не е на частно нищо не зависи от теб или от съпруга ти, а какво ще решат докторите.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16th August 2010, 22:12
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

За България говоря.
И това което казваш също е минус на системата.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th August 2010, 22:19
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Нямах предвид теб а калори мания
а с твоето изказване съм напълно съгласна! Направо съм изумена как с лека ръка се прави секцио без никакви показания !
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th August 2010, 22:35
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Da,със закъснение видях.
Но у нас пък за секцио да, пожелаваш и имаш.А за естествено раждане и по адекватни условия, процедури, ненамеси и прочие, нямаш думата.Дори да си платено и да сис е договориа с лекаря, пак няма гаранция че в процеса на раждане няма да я кара както си знае.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16th August 2010, 22:38
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

И понеже не виждам "редактор", нов пост.
Ето тук в началото има доста информативни линкове:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=512864.0
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: секциопожелание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:14.