IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th June 2010, 19:58
smal78 smal78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране въпрос за токсоплазмоза

Зравейте,бих искала да получа малко информация.Бременна съм и имам котка,която вече дадох за известно време да ми я гледат.Бих искала да знам дали мога да се заразя с токсоплазмоза,ако лежа на места,където тя е лежала и ако пипам неща до които тя се е докосвала,или може да се заразиш само ако пипаш изпражненията й?Благодаря ви предварително!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th June 2010, 15:19
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А изследва ли самата котка за токсоплазмоза?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th June 2010, 16:17
smal78 smal78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Не,но не съм от София,а доколкото разбрах такива изследвания на котката се прават само в софия
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th June 2010, 20:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами направи на себе си тогава изследване.
Като за начало напиши в гугъл токсоплазмоза и бременност и ще ти излезнат хиляди резултати. Хубаво е да знаеш какво представлява и че едва ли ще я хванеш от домашна котка, която не е излизала навън. А можеш да я хванеш не само от котка, а и от немити плодове и зеленчуци например.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th June 2010, 15:48
smal78 smal78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Изчела съм всички всевъзможни статии в интернет и не само относно токсоплазмозата,повярвай ми,но така и не намерих конкретен отговор на въпроса-възможно ли е да се заразя,ако лежа на места,където тя е лежала и ако пипам неща до които тя се е докосвала,или може да се заразиш само ако пипаш изпражненията й.Имам притеснения,защшото котката ми излизаше по двора на къщата и нямам представа дали е хващала мишки,птици и т.н.Аз съм я хранела само с консервирана храна,но не съм сигурна тякакви ги е вършела по двора ).А колкото до мен всеки месец си правя изследвания.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th June 2010, 16:46
Аватара на fa7al_error
fa7al_error fa7al_error не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от smal78
Изчела съм всички всевъзможни статии в интернет и не само относно токсоплазмозата,повярвай ми,но така и не намерих конкретен отговор на въпроса-възможно ли е да се заразя,ако лежа на места,където тя е лежала и ако пипам неща до които тя се е докосвала,или може да се заразиш само ако пипаш изпражненията й.Имам притеснения,защшото котката ми излизаше по двора на къщата и нямам представа дали е хващала мишки,птици и т.н.Аз съм я хранела само с консервирана храна,но не съм сигурна тякакви ги е вършела по двора ).А колкото до мен всеки месец си правя изследвания.
Мда, можеш да се заразиш и така. Знаеш ли дали котката е била заразена? Защото ако е била заразена отдавна, то вече няма опасност.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th June 2010, 01:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е хубу де, тогава би трябвало да знаеш дали и ти си имала някога токсоплазмоза и дали имаш антитела. Ако да, а най- вероятно е така, щом живееш с котка, която излиза и навън, страхът ти е напразен.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st July 2010, 21:44
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Мда, ако токсоплазмозата е прекарана в миналото, имаш антител и освен това не се повтаря.
А опасното е да я караш по време на бременност.
Ако твоята котка я е имала, си я изкарала и ти.И вече можете да си съжителствате.
Това с "махни котката като забременееш" ми е писнало от страна на лекари.Да се бяха пообразовали малко!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th August 2010, 10:59
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

Ти пак си направи изследване, нито един съвет не заменя лекарския преглед, но за твое успокоение да кажа, че прекарах бременността си с моите 3 котки, разбира се ваксинирани и здрави котета. Искам да кажа, че това, че имаш или си имала контакт с котка по време на бременността си, не означава автоматично, че ще се заразиш от нещо.
Ти пак се прегледай, но дотогава не психясвай чак толкова, много жени гледат коте и бебе едновременно. Лека бременност и чакаме резултати :*
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th October 2010, 09:29
bina_r bina_r не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до bina_r
По подразбиране

Възможно ли е от токсоплазмоза да имам следните оплаквания: отпуснатост, умора, главоболие, постоянно вариране на кръвното налягане? Въпросът ми е към прекаралите болестта, иначе, това, което го пише в нета го прочетох. Резултатите ми са положителни, не съм бременна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: въпросзатоксоплазмоза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:47.