IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 20th January 2011, 12:03
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

По принцип по време на бременност кръвно налягане пада, има причини за това; не е нормално да се повиши трайно - проблем е и трябва да се търси причината (чернодробни ензими, албумин, стареене на плацентата и др.)
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22nd January 2011, 20:09
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
daliq, не знаех че си бременна - честито!

Не се бойте мацки всичко е нормално , вие ти се свят , защото ти се спи удари му една глава три часа и като станеш пии малка чашка кафенце и ще си по добре , ако не повръщаш . sisipisi с повръщането не се свиква ще трябва да го преболедуваш , аз бях на системи с деган не се страхувай всичко минава .
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23rd January 2011, 11:13
Аватара на nigh7wish
nigh7wish nigh7wish не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Varna
Мнения: 8
По подразбиране

Леле... започвам много да се плаша от лекарите в България... не е по темата, но виждам, че пишат и за други въпроси, та исках и аз да попитам някои неща. Закъсня ми един месец, а когато отидох на генеколог новината беше, че плодът е на 4 месеца... явно е било цветна бременност... та до момента, в който не разбрах, че имам бебе пушех по 2-3 цигари на ден, пиех кафе, а също така и аналгин, за който знам, че е вреден... спомням си, че съм яла и мед... знам, че на малки деца не се дава мед... та ми е притеснено дали не съм му навредила много....
Отговори с цитат
  #44  
Стар 23rd January 2011, 11:42
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не се притеснявай - просто спри алкохола и цигарите от сега нататък
лека бременност
Отговори с цитат
  #45  
Стар 23rd January 2011, 19:27
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

ако си пушачка, не е толкова проблем - организма ти е свикнал,
за меда - няма проблем, даже се препоръчва, вместо захар,
за аналгина - споко пак, всички лекарства е предвидено да се пият и от бременни, нищо че има предупреждения, малко са тия които са толкова опасни.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 23rd January 2011, 19:36
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

малко или много - всъщност истината е че не знаем как точно влияят - затова по-добре не вземай медикаменти
Отговори с цитат
  #47  
Стар 23rd January 2011, 23:50
zarinka zarinka не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

здравейте мами.да ви питам имам ужасна хрема и си капвам капки ксилометазолин.опасно ли е за бебето.купих си и специални за бременни но никак не ми помагат, а за гърлото сму4а хексоралетен н но незнам ..имам и ужасно главоболие а пия само парацетамол.кажете ми за каоките мн ли са вредни,но мн ми помагат
Отговори с цитат
  #48  
Стар 24th January 2011, 10:47
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zarinka
здравейте мами.да ви питам имам ужасна хрема и си капвам капки ксилометазолин.опасно ли е за бебето.купих си и специални за бременни но никак не ми помагат, а за гърлото сму4а хексоралетен н но незнам ..имам и ужасно главоболие а пия само парацетамол.кажете ми за каоките мн ли са вредни,но мн ми помагат
бях болна миналият месец и по принцип съм голям фен на кселометазолина , докторката ми каза изрично НЕ . капките не бива да се ползват и ми предписа quixx аз имам и синузит по принцип , карам хремите тежко , тази обаче я овладях. На въпроса капките са вредни , лично мнение ти познаваш най добре организма си не бива болестта да се усложнява
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 24th January 2011, 19:21
zarinka zarinka не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

далия благодаря за отговора.а и кръвното ми мн играе. беше 145 на 110 и след 15 мин беше 125 на 85.това нормално ли е защото цялата глава ме стяга и изтръпва.може ли за толкова кратко време да се променят стоиностите така рязко и опасно ли е???
Отговори с цитат
  #50  
Стар 25th January 2011, 11:52
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zarinka
далия благодаря за отговора.а и кръвното ми мн играе. беше 145 на 110 и след 15 мин беше 125 на 85.това нормално ли е защото цялата глава ме стяга и изтръпва.може ли за толкова кратко време да се променят стоиностите така рязко и опасно ли е???
За кръвното - отиди при лекаря който ти следи бременността.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: положителентестлипсанабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:56.