IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 8th February 2011, 21:47
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stankova
А какво,под наем ли да живеем цял живот?Накрая като си направим сметка,ще излезе че с тия пари за наема сме изплатили един апартамент.В София не е голяма разликата между наемите за гарсониера и двустаен апартамент.И двата варианта са несигурни ,но аз бих рискувала да изплащам апартамент,отколкото да не зная кога и с колко ще ми вдигнат наема.Или пък да ми кажат да се изнасям.Не ми харесва идеята да се местя от един апартамент в друг.
всеки си има глава и сам да си решава
направи си сметка, колко пари ти излиза изплащането на един ипотечен заем за 20 или 30 години заедно с лихвите, всички такси и комисиони +самоучастието...
после си направи сметка за тея пари колко години можеш да живееш под наем в подобен апартамент...

п.п. Пък като искаш имот за тия пари си вземи едно 3-стайно някъде из немско бе, те вървят колкото панелките в Обеля

а тва , че ще ти вдигнат наема е по-малко вероятно, че от това да ти вдигнат лихвите
Отговори с цитат
  #12  
Стар 8th February 2011, 21:49
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Ако се стигне до там

Цитирай:
Първоначално написано от Nikkolay
..... там ще се продадат за не повече от 10 000 евро на апартамент ....
свиркай бърДЖе, моля
ако има желаещи да заповядат, само че сградата е с Акт 11( замръзан строеж) и в близките 3 години няма да има акт 16.
В момента продавам целия пакет - 4 апартамента + 4 гаража за 43000 еврака , само мераклии да има
Отговори с цитат
  #13  
Стар 8th February 2011, 21:52
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

еееееееми, така е.

едно време жилищата са се продавали за без пари, сега се продават за ного пари, който взел тогава - взел, който не - сега децата му/внуците му ще се трошат цел живот за да си купят

+ това, варианта под наем е ултанеприемлив, щото утре може да дойде хазяйна ти и да ти каже 'до края на седмицата и аут'/както примерно се е случило с моя съквартирант в софеа/ без изобщо да го е-е дали имаш къде да отидеш или немаш, имаш ли франко за ангенции или не

още повече - при жилище под наем ще трябва да се занимаваш да се местиш, а тука не иде реч за два сака парцаляци и един кашон техника, а за обзавеждане и 330 други , което естествено отново са нерви и пари
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 8th February 2011, 21:54
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

и аз така разсъждавах като Станкова и това е причината да имаме това жилище. Вноските по кредита са много изгодни, НО жилището ни е тясно.
Ако искам по-голямо жилище в района, в който живея трябва да се ръсна около 250000 евро, а за къща - над 350 000.
Ние бихме могли да си позволим и такъв кредит, НО ставаме роби на банката.
Това значи да планувам следващите 20 години от живота ни да не печелим по-малко отколкото сега. Кой може да планира дохода си за следващите 20 години?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 8th February 2011, 21:56
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

както казах, всеки си има глава, да си смята сам
Само един съвет мога да ви дам - не купувайте с ипотечни кредити в момента, поизчакайте година-две, за да не си чукате главите после
Отговори с цитат
  #16  
Стар 8th February 2011, 22:01
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

преди 3 години навих мъжа ми да купим една гарсониера в центъра на града на кредит. Сега сме я дали под наем и тя си се изплаща доволно. Ако имах още малко кеш бих предплатила за още една гарсониера - това си е сигурно вложение- този апартамент не ми струва нито цент, лесно се дава под наем, лесно се продава и след 17 години ще ни принадлежи.
За 300 000 евро бих купила 5 гарсониери и бих ги дала под наем ( не че имам 300 000 евро, де )
Отговори с цитат
  #17  
Стар 8th February 2011, 23:03
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Приди две години когато се бях засилил да строя къща мой приятел предприемач ми обяви сума от 220 Евро на квадрат с "Все шукарлии" - доколкото знам квадрата при пет етажна кооперация с площ на етаж около 300 кв. излиза 180 евро до мазилки и латескси. Към тази сума се добавя обещетението на собствениците - до 40% тоест общо взето себестойността излиза 250 Евро. колко печелеха стоителните предприемачи - сами смятайте.
Аз лично живея в наследствено жилище , като имам още едно+ къща и доста земя близо до София. Та този проблем е решен.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th February 2011, 10:50
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Мад Дог, пуснах темата за "собствено" жилище на кредит- а на за жилище, което ни принадлежи безусловно.
Идеята ми беше, че ние търсим сигурност, а всъщност купувайки на кредит, ставаме роби на банката
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th February 2011, 10:58
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Еее, без кредит трудна работа...особено ако говорим за къща.
Ние имаме кредит, свързан със строенето на къща, но не е нещо непосилно. Зависи все пак колко кредит си взел.
А къщата стана на магия ...един местен майстор ни направи почти всичко и цената преди 6-7 години не беше голяма. Ако работиш с фирма, ще плащаш и заплата на секретарката им даже.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th February 2011, 11:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ако повече от половината от семейният доход отива за погасяване на вноските по кредита и това за бъдещите 20 години или дори 30 ( има и такива случаи) - си обречен просто.
Едно време ( през комунизма) моите родители също са построили къщата си със заем, но вноските бяха нещо от сорта на една четвърт от заплатата на единия от семейството.
При нас сега вноската е също 1/4 от едната заплата, затова ние бихме могли да си позволим да плащаме повече, но аз откъде да знам какво ще стане след 5, 10 или 15 години??? Затова предпочитам да изляза под наем в по-голям апартамент или в къща, а ако стане нещо, винаги може да се върнем в нашето си жилище
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: собственожилище
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:54.