IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 9th February 2011, 11:11
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
ако повече от половината от семейният доход отива за погасяване на вноските по кредита и това за бъдещите 20 години или дори 30 ( има и такива случаи) - си обречен просто.
Едно време ( през комунизма) моите родители също са построили къщата си със заем, но вноските бяха нещо от сорта на една четвърт от заплатата на единия от семейството.
При нас сега вноската е също 1/4 от едната заплата, затова ние бихме могли да си позволим да плащаме повече, но аз откъде да знам какво ще стане след 5, 10 или 15 години??? Затова предпочитам да изляза под наем в по-голям апартамент или в къща, а ако стане нещо, винаги може да се върнем в нашето си жилище
Според мен това е по-разумен вариант.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #22  
Стар 9th February 2011, 11:19
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране Re: собствено жилище?

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
повечето хора се стремят към собствено жилище, защото това им дава определена сигурност. Тази "сигурност" понякога означава кредит за 20 години и вноски, които обричат собственика на жилището на просешка тояга, ако нещо в живота му се промени в отрицателна посока - загуба на работа например...
точно така - това не е никаква сигурност, даже напротив, при условие че нямаш гаранция дали след 5 месеца или 2г ще имаш работа или дали ще ти стигат приходите за да си погасяваш кредита.

А за това какви са пазарните цени на жилищата, на кв.м. - ясно е че в тях са включени всички разходи + пожелателен % печалба.
Но да се наемеш сам да строиш или в комбина с някой си е бая разправия
Отговори с цитат
  #23  
Стар 9th February 2011, 11:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ако много искаш къща - давай смело После нищо не може да се сравни с теферича и мохитото на поляната.
Някои хора си дават парите само за коли и скъпи дрешки, други - предпочитат за къща.
Но за Австрия - незнам как стоят нещата със строене и т.н.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 9th February 2011, 11:50
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

искам къщаааааа или поне жилище с малка градинка ( колкото да има къде да сложа барбекюто)
В Австрия поведението на хората се определя от консуматорските стандарти. Според това какво работиш се очаква от теб да живееш в подходящо жилище или къща и да караш подходяща кола. Сами си нанизват примката на врата. Вноските по кредита и лизинга за колата са убийствени. Колата само след 2 години е загубила половината от стойността си, а къщата те заробва в дългосрочен период.
Затова за мен по добрият вариант е гарсониерата и нашето жилище ги давам под наем, да си се изплащат. А ние се изнасяме също под наем в някоя къщичка или по-голям апартамент с градина.
Моят мъж като му сервирах идеята вчера вечерта настръхна като чу думата местене
Отговори с цитат
  #25  
Стар 9th February 2011, 12:05
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ами давайте смело!
Щом имате и каво да дадете по наем, не виждам проблем...
Ела ми на гости като идваш в БГ, ще се радвам да си поговрим за Виена, и не само.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 9th February 2011, 12:40
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

продавам си апартамента,тук ли м е мястото да го напиша,ако има мераклии да идват да го гледат,барабар обзаведен ши им гу дам
Отговори с цитат
  #27  
Стар 9th February 2011, 12:45
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

И къде ще ходиш ти?
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 9th February 2011, 12:47
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

При Барбиту, къде
Спарто, к`ви пари му искаш
Отговори с цитат
  #29  
Стар 9th February 2011, 12:47
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

как къде у Барбиту или при Пини или ще пусна кастинг коя ще ме вземе,накрая някъде на палатка имам къде да отида докато си купим подходящо дворче
Отговори с цитат
  #30  
Стар 9th February 2011, 13:18
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Миро у нас-абсурд Само да ми къса нервите.Ако Пини иска да го вземе у австрийско
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: собственожилище
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:54.