IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th March 2007, 23:34
XunokpaT XunokpaT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 26
По подразбиране Намаляне на мазнините

Значи понеже за пръв път пиша тук много мислех в кой раздел да си пусна темата и реших да бъде тук.
И така на 16 години съм тренирам вече от година и половина и някой друг ден .Като започнах бях 85кг и нямах програма първите 7-8 месеца просто ходех да "блъскам" в залата.Сега съм 71-72кг и съм висок 170см и ефект видим си има доста (гърба порасна ,раката спадна ама се оформи , гърдите се заформиха) та остава пустия му корем.Миналото лято бягах 3 пъти седмично на стадиона и сега мисля да почвам пак.Тренирам за корем 3 пъти седмично в нас , обаче си трябва и диета ... а аз нямам обособена такава (в смисъл всеки ден определено какво да ям , но се ограничавам).Та ям най-често:
Закуска овесени ядки с кисело млако 2% масленост и банан(всеки ден),иначе си ям разнообразни неща които включват:локумени вафли,мед,пилешко печено,пържени чушки с извара,грис,картофи (само печени) ,ориз, мусака,спагети,йофка,кренв рши,шунка,пяи компоти,ябълки,чушки с ориз и кайма,сърми.И горе долу това са нещата с които гледам да се храня.Алкохол не взимам никакъв ,също така не взимам и хранителни добавки и фатбърнери никакви всичко си ми е натурално 8) .Обаче виждам ефект и плочките поне вече се напипват и то бая обособено под тънкия слой мазнинка.Ходя на фитнес 2 пъти седмично (само толкова имам възможност, понеже уча в друг град и нямам време през седмицата ,та само петък и неделя като съм в нас мога да ходя)
Единия ден правя:
Гърди и бицепс
Лежанка ,обратна лежанка ,горна част с дъмбели , флайс ,кофички,скотово,сгъване с прав лост и концентрично сгъване
Другия ден правя:
Набирания,скрипец зад врат,скрипец с тясен лост, гребане с дъмбел,хоризонтален скрепец,френска преса и още 2 упражнения за трицепс на които не им знам имената.
През седмицата в пансиона си правя рамо с гири и ходя 2 пъти седмично на стадиона да бягам ,като веднага след като бягам правя корем.
ПС за жалост ръцете ми само падат и сега са ~35sm ,а миналата година бяха 36.х см , преди да почна бяха 39см(бях 85кг) ,ама стегнати или не нямаше разлика сега не стегнати са 30 см.
Давайте някакви препоръки за начина ми на хранене и програмата ми за трениране ...
Мерси дано някой изчете това

ПС2 извинявам се ,ако има много грешки ,ама го пиша на бързо и ми се спи много.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th March 2007, 10:36
Lilium Lilium не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 62
По подразбиране

Намали въглехедратите(на човешки това значи ориза,хляба,картофите,тест ни изделия като макарони,спагети и т.н..Въглехедрати също се съдържат и във вафлите,меденките и повечето сладки изделия)и увеличи приема на месо,риба,млечни изделия(сирене,кашкавал,ки ело и прясно мляко),плодове и зеленчуци.Яж и ядки,но не прекалявай с тях.Една шепа на ден е предостатъчно.
Изключи всякакви чипсове,хрупанки,хамбургер и,чийзбургери.Меда е полезен и продължи да си хапваш от него,само че се ограничавай-по една лъжичка на ден и така няма да ти се яде и кой знае колко сладко.
Ако много ти се яде сладко,две парченца черен шоколад на никого няма да навредят.
Общо взето,намали калоричните неща,но не ги изключвай напълно.Не е кой знае какво просто трябва дас ложиш малки ограничения.
За корема прави повече коремни преси.Не знам дали във фитнес залата правиш коремни преси,но прави три серии по двайсет.
Не знам за останалото какво да те посъветвам.Успех и се надявам да стигнеш до мечтаното тегло.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th March 2007, 10:41
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Значи ориза и картофите ги ограничаваш до преди тренировка (около час) и в нетренировачните дни - до обяд.
Ръцете ти падат най-вероятно заради неправилното хранене, а оттам и лошото възстановявяне. Много е важно след тренировка да хапнеш нещо сладко - тея вафли дето ги нагъваш са перфектни в случая (но само тогава 8)). След това, вече като се прибереш от тренировка, изяждаш по една 150-200 гр. пържола. Гледай всяко хранене (прави поне по 4-5 на ден) да включва накакъв протеин - месо, яйца, мляко...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th March 2007, 10:44
XunokpaT XunokpaT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Да точно това съм изпуснал да напиша ,а именно ,че не ям никакво шоколоадово сладко и чипсове и снаксове и хамбургери и гледам да намаля пърженото (за сега съм го свел само до пълнените чушки с сирене/извара) ... иначе локумени вафли и мед ям ,защото това си са чисти въглехидрати (нямат мазнини).
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th March 2007, 10:46
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от XunokpaT
... иначе локумени вафли и мед ям ,защото това си са чисти въглехидрати (нямат мазнини).
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th March 2007, 10:49
XunokpaT XunokpaT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от riddick
Цитирай:
Първоначално написано от XunokpaT
... иначе локумени вафли и мед ям ,защото това си са чисти въглехидрати (нямат мазнини).
Не е ли така ... поне аз така смятам , защото на локумените вафли пише на 100гр 0.65гр мазниини ,а са адски калорични ,а меда си е чист домашен ,а това си значи само глюкоза без добавени захари и глупости...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th March 2007, 10:50
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Пич, че нямат си прав, обаче те са си чиста захар и в тялото ти вече се складират като мазнини
Като толкова ти харесват, ги яж веднага след трен-а - поне ще има смисъл от тях.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th March 2007, 10:54
XunokpaT XunokpaT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от riddick
Пич, че нямат си прав, обаче те са си чиста захар и в тялото ти вече се складират като мазнини
Като толкова ти харесват, ги яж веднага след трен-а - поне ще има смисъл от тях.
Всъщност ги ядях само заради това ,че нямат мазнини ,но щом се складират като такива спирам!
БТВ някой ще може ли да ми изготви примерна диетка за през седмицата ,за да знам какво трябва да ям точно.Моля диетата да бъде съобразена с това ,че съм ученик и като излезна в 7 и половина сутринта се прибирам в пансиона(значи няма и кой да ми готви) чак към 4 и половина следобед.Искам да е нещо по-лесно изпълнимо да речем пилешки пържолки от магазина лесно се намират ,киселото мляко също мога да го купувам по времето докато съм на учелище и така.Мерси
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th March 2007, 10:58
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Еми на всеко второ междучасие яж пилешки пържоли и кисело мляко и ше си на 6
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th March 2007, 11:01
XunokpaT XunokpaT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от riddick
Еми на всеко второ междучасие яж пилешки пържоли и кисело мляко и ше си на 6
то това добре казано ,ама всеки ден само това ли то втръсва ,ако е само това 4 пъти на ден и 5 дни в седмицата ... иначе има и леонска наденица с кашкавал мисля ,че не е вредна и тя
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Намаляненамазнините
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:53.