IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th August 2005, 13:08
CrazyHorse CrazyHorse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране въпрос към liophy !!!

Здравей liophy! Казвал си че си преболедувал хепатит, за това искам да те питам нещо. 21 годишен, 70 кг, 172 см. От 5 месеца ходя на фитнес сериозно. Ям по 3-4 яйца на ден + протеин по 40-50 гр на ден. Направих си изследване на кръвта и някой компоненти бяха избили много здраво ( триглицериди, билирубин, пико1на киселина) направих една седмица без яйца и протеин и нещата започнаха да влизат в норма, но остана високия билирубин. Знаеш ли някаква диета да го намаля и има ли общо високите стойности на изброените съставки с фитнеса, протеините и яйцата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th August 2005, 16:27
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

На яйцата жълтъците са им вредни. И изобщо животинските мазнини са едно от най-вредните неща в този случай. Имай предвид, че ходейки на фитнес макар и не толкова, колкото при аеробна тренировка, но все пак гориш и от собствените си мазнини. Което допълнително натоварва дроба. Тоест препоръчително е тренировките ти да не са по дълги от 50 мин и да не са много интензивни.По-добре по-тежки но с повечко почивка, отколкото по-интензивни. Гледай постоянно да си запазен с въглехидрати- да няма глад дори за минута. Естествено за да не станеш мазно прасе недей да се тъпчеш. Класическият вариант на често и по малко е особенно важен в твоя случай.

Предполагам че тези неща вече ги знаеш, но все пак да допълня- никакво кафе, енергийни напитки с кофеин, никакви други медикаменти освен протеините. Задължително взимай карсил. 3 пъти дневно по 1таблетка от 35 мг или 2 пъти дневно по една от 70 мг.

Не знам доколко е обективен критерий, но аз най-добре усещам дали имам проблем с дроба, когато легна на дясната страна (от където е черният дроб). Ако усещам тежест и дискомфорт- значи той е увеличен и ребрата го притискат. Тогава е време да спреш и да дадеш повечко почивка и спокойствие. Ако не усещаш нищо- нямаш особенни поводи за безпокойство.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th August 2005, 13:35
CrazyHorse CrazyHorse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране

в моя случай проблема май идва от прекаленото снабдяване на организма с протеини. Триглициридете, билирубина и пикочната киселина - за тяхните свръх стойности една от възможните причини е прекаляването с протеини, в моя случай мисля че е от това, защото другото ми е наред. Една седмица не взимах протеин и малко намялаха показателите. сега още 3-4 седмици няма да взимам никакви добавки и пак ще правя изследвания, да се надяваме че всичко ще е в нормите. Колкото до яйцата, на ден правех максимум 3 жълтъка, колко е оптималния брой ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th August 2005, 15:10
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Мисля си че трите жълтъка сами по себе си са нищо. Пак ти казвам - основното е да даваш почивка, да не прекаляваш с аеробни натоварвания. Самата тренировка ти казах - къса 50-60 мин най-много(за да не тренираш с изпразнени запаси на захар в кръвта). Тежки серии с повечко почивка между тях- поне 3 мин.

Подхранвай периодично организма със въглехидрати. Аз като бях в болница с много тежка форма на хепатит единствено ме караха да лежа през цялото време, да пия карсил и почти непрекъснато системи с глюкоза.

Съмнявам се проблема да е в дозата протеини. Все пак колко грама протеини на кг лично тегло приемаш? Ако е до 2-2.5 гр не е никакъв проблем.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th August 2005, 15:28
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

3 жълтъка на ден, не повече.
Виж сега.
Понеже спортуваш и взимаш добавки, добре е с резултатите от изследванията да отидеш на спортен лекар. При спортуващите често метаболизма е по - бърз, друга е стандартаната храна и често се получават разминавания със стандартния диапазон на показателите. Ако става дума за сериозно разминаване, едва л ие от протеина, но много неща, като да кажем креатинкиназата, тестостерона, билирубинът и т.н. могат да попревишат нормалните стойности. Лекарите обикновено се шашкат и те шашкат и теб, мо явлението е често срещано и не е толкова страшно.
Потърси спортен лекар, той да те види и да каже.
Все пак: добре е организмът ти да се държи нормално или тези стойности да се нормализират поне от време на време за известно време. Лесно можеш да се попречистиш с три до пет дена по - малко ядене, предимно въглехидрати и примерно две седмици карсилче или лив52 + чайчета, да кажем - мечо грозде една седмица и -повече вода.
Ако не се получи, може ида имаш повод за съмнения. Но лично аз си мисля, че напразно си ангажираш нервите. Ако спортуваш и се храниш спортно и това ен е от вчера, ненормални биха били нормалните поакзатели на всичко
по-здрави!
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th August 2005, 17:11
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Карсила не се спира въобще! Аз не спирам да го пия вече седма година! До преди 2 години спирането на карсила ми костваше проблеми, сега може би няма да е фатално, но понеже правих сериозно орелефяване (което е най-тежкото изпитание за дроба) не исках да експериментирам точно сега. Сигурно от догодина може да го спра.

Но ти въобще не се замисляй за карсила- 3 таблетки по 35 мг или 2 по 70 мг дневно. Няма никакви странични ефекти, питал съм поне 10 различни специалисти лекари.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th August 2005, 18:38
CrazyHorse CrazyHorse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря много за вниманието и съветите, засега ще почина малко от протеин и ще засиля въглехидрати те и вече след следващото изследване ще се види има ли проблем или не.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th August 2005, 21:40
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

След хепатит - да.
Но няма смисъл за пречистване от една диета да пие карсила цял живот, това имам предвид. Разходи си е; за да даде ефект 2 седмици мисля, че е достатъчно. Горе долу толкова го даваха на сестра ми в болницата след тежък атибиотичен цикъл.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th August 2005, 09:24
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

O, разбира се. Аз говоря само за вирусно увреден дроб. Иначе наистина няма смисъл. А относно разходите - зависи от това колко пари изкарва човек. Един блистер хепкарсил по 70мг е 50 ст и ти стига за 5 дена. Това прави 3 лв/мес. Много хора дават по толкова пари дневно за цигари...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th September 2005, 10:56
CrazyHorse CrazyHorse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 4
По подразбиране

здраейте отново. Онзи ден си направих пак изследването. Всичко е в нормата с изключение на билирубина. та въпросът ми е - възможно ли е билирубина да е висок поради факта че тренирам активно 4 пъти седмично. Билирубинът се формира при умирането на червените кръвни телца. При натоварванията,тренировки е е късат мускулни тъкани, това има ли връзка с умирането на червените кръвни телца. Ако има връзка то е ясно защо е висок билирубинът ( тои се формира при умирането на червени кръвни телца и е по-висок когато умират повече ч. кръвни тела) Прав ли съм или причината за високия билирубин е друга и каква може да е?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: въпроскъмliophy
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:17.