IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th November 2010, 23:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундьо, ще ме прощаваш, но не мисля че е етично да даваме съвети на едно 13годишно дете, чиито единствен проблемс теглото е в глават му, че няма нищо лошо в това да гладува. Единствения смишлен коментар който видях тук е
"къде са родителите?"
Господи, изтръпвам като си помисля, че моята дъщея може да тръгне да търси съвети из форуми след някоя и друга година, внушавайки си, че е дебела.
Точно така се възпитават анорексички и булимички
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th November 2010, 23:13
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

сори за правописните грешки
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th November 2010, 23:13
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Дундьо, ще ме прощаваш, но не мисля че е етично да даваме съвети на едно 13годишно дете, чиито единствен проблемс теглото е в глават му, че няма нищо лошо в това да гладува. Единствения смишлен коментар който видях тук е
"къде са родителите?"
Господи, изтръпвам като си помисля, че моята дъщея може да тръгне да търси съвети из форуми след някоя и друга година, внушавайки си, че е дебела.
Точно така се възпитават анорексички и булимички
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th November 2010, 00:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
То верно, ама и много хора се лекуват с глад.
Типично за политиците е да изменят контекста на казаното, с цел някаква манипулация. Не виждам причина тук да се прави същото, не сме на избори. Доколкото двойката думи "лекувам" и "отслабвам" , както и "дебел" и "болен" са синоними, дотолкова има смисъл и упрекът към дундьо - накратко - няма смисъл. Четете постовете по 100 пъти, ако се налага, преди да ги коментирате. Не мога да повярвам как се изопачават постоянно думи, фрази, мисли.

"Гладът е метод за лечение" = "съвет към 13 годишните как да отслабват" - за малко.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th November 2010, 10:17
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Оф, не ми се занимава повече с тая тема и за последно се включвам, за да няма неизяснени неща.
Казвам го в прав текст: мускули се свалят с глад. Това е положението. Никакво здравословно хранене не оправя проблема, да не говорим пък за фитнес и упражнения - най-много да си ги подсили още.
Тук може много да се спори по въпроса що е здравословно хранене, понеже още и медицината няма единно становище по въпроса, да не говорим пък колко глупости съм чувала от диетолози по телевизията. Всеки си защитава някакви свои представи по въпроса. Както ще да е, това не оправя суперразвити мускули.
Проблемът, който стряска всички е, че момичето е на 13. Право да ви кажа, ако беше на 18, вече щеше да е закъсняло с вземането на мерки по въпроса. Казвам го, защото и аз съм отгледала дъщеря, която се е тревожила за фигурата си, когато навлезе в пубертета, и имам наблюдения над всичките й връстнички. Да не говорим, че имам ясни спомени и за себе си. И ако на моите 13 бях със сегашния си акъл, никога нямаше да слушам разумните възрастни, доброжелателни и загрижени за мен, и закостенелите им схващания. Видиш ли, сега расте, по-късно ще се оправи. Дрън-дрън! За да пита във форум, явно има същия проблем. И не твърди, че е дебела, та да я мисля за анорексичка, не си харесва мускулестите крака, ако някой още не е разбрал. Повтараряйте и колкото искате, че трябва да се научи да се харесва такава, каквато е, е, няма да стане. Поне не сега. Ако някой може наистина да й даде смислен съвет как да се оправи това, добре. Ако не - не помага, като се вайка как 13-годишна иска да си оправи краката.
Пак казвам, с напълно ясно съзнание и пълна отговорност за думите си: да ходи малко по-гладна за известно време, с нищо няма да й навреди.
Лично аз приключвам въпроса по тая тема.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25th November 2010, 11:19
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Това че е метод за лечение е ясно. Не виждам да е писала дундьо, че момичето трябва да сваля така килограми. Така че спора може да приключи.

дундьо, мускули се свалят и чрез стопяването на мазнини, а и след намаляване (изчерпване) на запасите от гликоген. Освен това - ако човек свали килограми, е естествено товара, който пада върху мускулите да намалее - и това може да е причина за стопяването им... За останалото в поста ти те подкрепям!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КРАКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:39.