IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th December 2010, 19:34
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ако човек не промени режима на хранене и само добави физическа активност - не само че няма да качи килограми, ами дори и ще отслабне! За да развие мускули до степен видимо увеличаване на обема им, това момиче не само че трябва да прави силови упражнения, но и да взема специални хранителни добавки. И дори в този случай не съм убедена че за 6 месеца толкова крехко същество ще качи 2 кг мускулна маса.
Но щом експертът твърди...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th December 2010, 20:23
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
ако човек не промени режима на хранене и само добави физическа активност - не само че няма да качи килограми, ами дори и ще отслабне! За да развие мускули до степен видимо увеличаване на обема им, това момиче не само че трябва да прави силови упражнения, но и да взема специални хранителни добавки. И дори в този случай не съм убедена че за 6 месеца толкова крехко същество ще качи 2 кг мускулна маса.
Но щом експертът твърди...
аз 6 месеца 2 кг са една троха за режима,който е водила
за 6 месеца аз качих 5 кг като не съм замазняла.Така че не знам как може да не ти се вярва. И да,Solver е доста вещ.ТО СЕ ВИЖДА
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th December 2010, 21:26
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране Re: Kak da svalia muskuli na krakata?

Постът да се чете само от хора без логическо мислене

1)
Цитирай:
Първоначално написано от melaniabg
Po vreme na fitnesa napravih greshkata da iam normalno, a az hapvam meso i mlechni produkti.
Момичето яде нормално, а нормалното и хранене съдържа основно месо и млечни продукти, което е основата на "пъзела" .

2)
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
продължавам да твърдя, че авторката не е идиот, а и че е нормален човек, тоест при усилени тренировки тя НЕ трупа мазнини, при положение, че не ги е трупала без тренировки, при същия режим на хранене, обратното само по себе си звучи налудничево. Не ноже без тренировки да си 47 кг, а когато започнеш да тренираш, ти да натрупаш мазнини и да станеш 50 кг - само човек без логическа мисъл може да го твърди.
3)
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Първо момичето само казва, че е качила от 45-47 на 49-50кг
Естествено е, че ще и опъват дънките ( то направо си е за по-голям размер дори)
Понеже е ходила на фитнес, решава че мускулите са виновни. Да, ама не! За да увеличат мускулите обема си до такава степен...
4)
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
ако човек не промени режима на хранене и само добави физическа активност - не само че няма да качи килограми, ами дори и ще отслабне!
И ето го сложния "пъзел", който някой не може да разплете. Ако вземем точка 1) и точка 4) и ги съпоставим, виждаме 2 противоположни неща:
- Авторката е качила килограми без да променя режима си на хранене
- Но според точка 4) , ако не променим режима си, то ние трябва да отслабнем

Изводът е много прост, съществено прост - авторката набляга на месо и мляко. Съмнявам се, че яде тлъсто свинско и домашно високо-маслено, затова ще заложа на пилешко + 2% млечни продукти (нормалните) . Те съдържат основно белтък, млякото съдържа също и определени въглехидрати и мазнини, но НЕ достатъчни, за да дебелееш от тях при нормален начин на живот.
Сега нещо малко по-сложно:
Възможно е да приемаш белтък НАД нормалното, без това да се отразява на тялото ти - просто товариш повечко черния дроб и бъбреците, но не дебелееш от тях.
НО ако приемаш въглехидрати над нормалното (и прости, и сложни) без физическа активност, то шанса да качиш мастна тъкан е... голям.

СЛЕД като авторката започне да стимулира мускулите, те търсят по-голямо количество белтък (което тя приема в излишък още преди да започне тренировки) , следователно мускулите намират това количество и имат възможност да се развиват. Мускулът тежи много, тренираният мускул задържа повече вода, т.е. съвсем нормално е човек да ПОКАЧИ телесна маса след като започне тренировки, ако е склонен генно да повишава обема на мускулите си, стига да им доставя нужния белтък.
Но НЕ Е възможно човек да покачи мастна тъкан при нормален режим на хранене, включващ много белтък СЛЕД като започне тренировки. Не мога да разбера, на китайски ли го казвам.

Тук вече се изморих, който разбрал-разбрал, неразбралите никога няма да го разберат така или иначе. И нещо забавно, както винаги, за край на поста:

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Solver, знам, че много обичаш да ми опонираш и не отричам че всичко написано от теб в горния пост е вярно
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Ако ти си съветник по хранене и спорт - горко им на хората тръгнали да ти търсят съветите.
Баси, тва аз ли го написах
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th December 2010, 21:35
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

нали не искаше да пишеш вече по тази тема?
Не се спря да ме цитираш, поне да беше научил нещо
Момичето е надебеляло - това е.
Теориите ти за мускулите са верни, но както казах това са теории- а тук става въпрос за практика.
Сигурно четеш книжки, но не заеш как да прилагаш знанията си на практика. Затова твърдя, че си абсолютно некадърен да раздаваш практически съвети

Като качиш 2кг мускули за 6 месеца, ела да се похвалиш тук.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th December 2010, 21:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Като качиш 2кг мускули за 6 месеца, ела да се похвалиш тук.
Хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахаха

Момичето е надебеляло, точка по въпроса.
Момиче, дебело си, край, точка

Момичен(це), признавам си, че забавно-инфантилните ти постове ме изкарват от състоянието на покой и ме вкарват в дългата дума по-горе. Излишно е да говоря защо именно практичекия ми опит ми дава възможността да си вадя правилните изводи за всеки, който търси съвет. Но никога няма да е излишно да говоря какви интересни хора съществуват на тоя свят, човек винаги може да обогатява познанията си в тая насока.

Не можеш да осъзнаеш колко е инфантилно, например подобно би било Desiro Night да е психиатър, който определя дали хората имат шизофрения, примерно

Но наистина се радвам, че те има, това е успокоение за много други.

Тва е нещо като скрита камера, не може да е реално :X
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th December 2010, 21:53
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

[quote="Piny"
Теориите ти за мускулите са верни, но както казах това са теории- а тук става въпрос за практика.
Сигурно четеш книжки, но не заеш как да прилагаш знанията си на практика. Затова твърдя, че си абсолютно некадърен да раздаваш практически съвети

Като качиш 2кг мускули за 6 месеца, ела да се похвалиш тук. [/quote]

Явно знае как да ги прилага,а Пини какъв е твоя проблем,че не е за вярване някви си 2 кг?При този вид хранителен режим даже са малко
И спри да пишеш небивалици кой е некадърник,защото ти вече се изложи много
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #17  
Стар 5th December 2010, 21:57
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver

Хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахаха

Момичето е надебеляло, точка по въпроса.
Момиче, дебело си, край, точка

Момичен(це), признавам си, че забавно-инфантилните ти постове ме изкарват от състоянието на покой и ме вкарват в дългата дума по-горе.

Тва е нещо като скрита камера, не може да е реално :X



оххх,не -нр намерих иконка,която д аизрази смеха със сълзи...паахаххааааааа
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #18  
Стар 6th December 2010, 18:00
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Ако ти си съветник по хранене и спорт - горко им на хората тръгнали да ти търсят съветите. Досега не съм срещала нито на живо, нито виртуално толкова язвителен, злобен и саркастичен човек. Нямаш нито капка чувсто за такт, нито пък можеш да общуваш нормално с хора
Пини,това ти си го писала,нали?

Сигурно четеш книжки, но не заеш как да прилагаш знанията си на практика. Затова твърдя, че си абсолютно некадърен да раздаваш практически съвети

И това също?

Момичето е надебеляло - това е.
Пини,и това го написа ти,нали?

И после се оплакваш от хората,съдиш ги и правиш анализа какви са те?
АБЕ,ТИ ВИЖ ПЪРВО СЕБЕ СИ!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдасвалямускулинакраката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:41.