IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd December 2010, 12:59
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro Night
Предизвикаш ли желания в ниските инстинкти
ко речи?тва не го схванах
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd December 2010, 16:10
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Тощи крилати лаф го научих от Ильо Стоянов. И аз не го схванах напълно , но си затраях за да не ме помисли за куха лейка
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23rd December 2010, 16:15
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

А другата му крилата фраза е: "По телата им ще ме познаете".
Перифразирано от Библията, за тези, които не знаят
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23rd December 2010, 16:32
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Научих нещо, нова не ми го е изтърсвал А как "този крилат" се превърна в "тощи крилати"...Майка му и пиано пишещо
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th December 2010, 15:12
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
А другата му крилата фраза е: "По телата им ще ме познаете".
Перифразирано от Библията, за тези, които не знаят
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th December 2010, 09:32
Galina-kaka G Galina-kaka G не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Varna
Мнения: 239
По подразбиране ...

За последните два месеца свалих 3 кг. без диета. Казвам го за тези, които не са се устремили да свалят бързо теглото си. Не вярвах, че ще имам такъв успех. Започнах го само за да проверя, а то се оказа успешно. Учудващото е, че и не спортувах.
Ще ви кажа примерното си меню: сутрин пия кафе с мляко, в 10 часа изяждам един банан или активия; на обяд - около 12.30 обядвам нормално /ако яденето изисква хляб - 1-2 филийки черен/; към 15 часа плод /4-5 мандарини/; вечерята ми се състои от обилна салата от зеле, домати, краставици, но задължително е около 18 часа. Преди лягане хапвам плод. Имайте предвид, че си позволявам да хапвам ядки. С една дума - спряла съм сладкото и тестяното. Хлябът, за който споменах на обяд е един път седмично. Пия около 2 литра вода. Храненията са 5, но най-обилното е на обяд, което явно за моя организъм не оказва лошо влияние. От две седмици започнах да ходя на гимнастика, като съм решила да ги редувам - тае бо, шейпинг, пилатес, йога.... според настроението.
Ще се радвам да съм полезна.
__________________
Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам кучето си!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th December 2010, 13:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Поздравления, Galina! Това е пътят - разумно и здравословно.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th December 2010, 13:52
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Самият факт, че имаш примерно меню, си е диета. Стига с това почерняне на думата "диета" , точно както думата "комунизъм" е станала отрицателна, просто е безсмислено. С цел някои хора да печелят от нещастията на хората с наднормено тегло (които са много) , думата диета вече е станала знак за крайност, вредност и не знам си какво още. Диета е било и винаги ще бъде чисто и просто ежедневния ни режим на хранене, всеки човек изпълнява някаква диета, ако ще тя да съдържа шкембе чорба и свински ребра 3 пъти на ден.

В случая, Галина, ти си започнала да се храниш... Нормално? Свалила си 3 кг само и единствено заради твоя индивидуален случай, което няма нищо общо с който и да било друг човек. Не казваш как си се хранила преди. Проблемът на хората, които прибягват към крайни диети е наличен при нормалното хранене, т.е. това, което си започнала да правиш ти. Те Вече се хранят нормално и тогава установяват, че не могат да свалят. А ти явно си се хранила по някакъв друг начин, който може да е всякакъв. Така че в случая можем да кажем, че просто спазваш нормална за теб диета, а не че отслабваш без диета.

А и не казваш от колко на колко си свалила, което всъщност е най-важното, защото 3 кг не означава нищо само по себе си, просто цифра.

Не че има голямо значение, просто наистина ми е неприятно диета да води до негативни асоциации. Иначе самата тема е доста безсмислена още в заглавието си, а и като се види какви коментари е привлякла до момента, това още повече безсмислието си.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 3rd January 2011, 09:31
Galina-kaka G Galina-kaka G не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Varna
Мнения: 239
По подразбиране

За много години на всички!
По темата... Solver, като цяло постът ти е доста неясен. Поне за мен.
Споделих какво съм направила и не мисля, че с това бих навредила някому. Освен това ... дали това е диета или не... според мен не е. А дали според теб е... си е твоя работа. За мен думата "диета" е свързана с точно определен вид храна, било то разделно, било то нещо съвсем друго. Акцентът исках да е не на вида храна, а на това, че не трябва да се вечеря след 18 часа.
Свалих 3 кг. Бях 62, станах 59. И знам, че има значение дали този, който иска да отслабне е 50, 60, 80... и т.н. И за да е инфото пълно - на 46 години съм и и съм висока 1.68. За мен тези 62 кг. са максималното тегло, до което съм стигала /с изключение на двете ми бременности/ и учудването ми се състоеше в това, че съм правила диетата на Дюкан, 90-дневната и резултатът дори не беше толкова добър, както с този начин на хранене - без точно определени храни, без лишения от нещо, което обичам... а само с изтегляне на вечерята в по-ранни часове.
__________________
Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам кучето си!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 3rd January 2011, 12:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Без значение е какво според теб означавала "диета" или дали според теб "мерцедес" е марка салами, живеем в 21 век, всеки има интернет, гугъл, уикипедия, за да Не си губим времето в безсмислени приказки относно неща, които са отдавна определени.

В твоя случай, сега обърнах внимание на храненето:

1 активия/банан + "нормален обяд" + 5 мандарини + салата + плод. Като изключим нормалния обяд, който не знам какво включва, тази храна за целия ден определено не може да ти събере нужните калории за деня, т.е. постигнала си отрицателен калориен баланс и си отслабнала, лично за мен това не е пълноценно или "нормално" хранене за всеки ден. На всичко отгоре ядеш плод преди лягане, но явно недостига през деня компенсира тоя плод. Това е идеята, има достатъчно хора, които биха прочели "нормалното" ти хранене и биха си направили погрешни изводи, без да взимат предвид факта, че Ти си си Ти и имаш своя начин на живот, своето тяло и т.н.

И тая вечеря от домати и краставици, ако ще и в 20:00 да я ядеш, все тая, т.е. изтеглянето й (в този й състав) не играе особена роля.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заилипротивдиетите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:24.