IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th February 2011, 10:49
saraswati saraswati не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 5
По подразбиране Спорт след раждане

Здравейте,
регистрирах се току-що във форума, защото виждам, че тук има доста хора, активно занимаващи се със спорт, които биха могли да ми дадат адекватни съвети.
Аз съм на 29 г., като преди 3 месеца родих първото си детенце. Бременността ми протече тежко и може да се каже, че бях обезвдижена 9 месеца. Възстановяването от раждането също беше кошмарно, съпроводено с голяма кръвозагуба и ред други проблеми. Чак сега вече мога да кажа, че ми е физически възможно да се захвана със спорт. Имам чувстото, че цялото ми тяло е атрофирало. През бременността качих около 10-11 кг., но ги свалих почти веднага след раждането. В момента съм около 55 кг, височина 172 см. и кърмя бебенцето. На този етап мисля, че диети не са подходящи и си хапвам от всичко в умерени количества. Коремът ми се прибра много бързо, но все пак не напълно, което ме притеснява. Не знам дали са мазнини или е разтегнатата кожа, но опеделено не ми харесва. От кръста на горе съм доста слаба, даже бих казала некрасиво.
Извинявам се за дългите обяснения, но се опитах да пресъздам ситуацията възможно най-подробно. Можете ли да ме посъветвате откъде за започна и как. Целата ми е да прибера максимално коремчето, да постегна тялото си и да се чувствам в добра физическа кондиция.

Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th February 2011, 11:27
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Тежка бременост какво ще рече? Проблеми с кръста и колената имала ли си?

Йога, пилатес и плуване мога да ти препоръчам. Като правиш упражнения за корем, трябва да тренираш и кръста заедно с него.

Диети или не - ти си знаеш. То не е задължително да си на диета. На мен "хапвам си от всичко" не ми звучи нормално. Бяла рафинирана захар, бяла раф. сол, бяла раф. брашно, раф. растителни мазнини, газирани напитки - всичко това е отрова за тялото и трябва да се премахнат.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th February 2011, 14:36
saraswati saraswati не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Тежка бременност в моя случай ще рече, че трябваше постоянно да лежа и да си почивам заради контракции. На два пъти лежах в болница за по 10-тина дни. Не ми даваха да се разхождам повече от 5-10 мин. дори.

Проблеми с коленети и кръста никога не съм имала.

Що се отнася до храната - наистина "всичко" звучи смущаващо и не съм се изразила правилно. Исках да кажа, че не пазя строг хранителен режим. Храня се както винаги - избягвам бялото брашно, не пия никакви газирани напитки и "натурални" сокове, не ям пържено и мазно, но от време на време ям сладки неща.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th February 2011, 15:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Като за начало йога, пилатес, плуване за си стегнеш кръста и корема защото те държат торса. После вече си спортуваш и/или друго...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th February 2011, 12:01
saraswati saraswati не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря за отговора.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th February 2011, 18:42
TodorMarkov TodorMarkov не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране

Като цяло е природно нормално да имаш повече мазнини около талията и бедрата.Те са свързани с детеродната функция.Иначе не се притеснявай за кожата,тя се регенерира на около всеки 3 месеца.Добре си направила,като избягваш горе изброените неща.Ако започнеш и да спортуваш нещо,било то фитнес(искрено ти препоръчвам) или друг вид спорт,хранейки се здравословно ще постигнеш очудващи резултати,уверявам те.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th February 2011, 11:56
gerganadimcheva gerganadimcheva не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Sofia
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей, saraswati!
Това, че си решила да спортуваш е наистина чудесно! Имай предвид, че спортът подобрява не само външността, но по-важното е, че действа добре на психиката, настроението, самочувствието ...
За теб е по-добре да започнеш с йога или пилатес ... някои начинаещи са доволни да ходят и на бели данс, зумба и други танци. Аз по време на бременността не съм пропускала ден без фитнес, както и от третия ден след раждането, но не ти препоръчвам бодибилдингът като начало на заниманията ти със спорт. След няколкоседмични занимания с пилатес или йога, ще "влезеш във форма" и ще ти е по-лесно да започнеш и тренировки във фитнес залата.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th February 2011, 22:08
saraswati saraswati не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Гери, благодаря за подробния отговор. Всички сте единодушни - пилатес, йога Почнах да правя упражнения за корем, които намерих в една тема пак в този форум.
Поздравявам те за волята ти да тренираш толкова редовно по време на бременността. При мен, както вече писах, това беше абсолютно недопустимо.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th February 2011, 22:10
saraswati saraswati не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TodorMarkov
Като цяло е природно нормално да имаш повече мазнини около талията и бедрата.Те са свързани с детеродната функция.Иначе не се притеснявай за кожата,тя се регенерира на около всеки 3 месеца.Добре си направила,като избягваш горе изброените неща.Ако започнеш и да спортуваш нещо,било то фитнес(искрено ти препоръчвам) или друг вид спорт,хранейки се здравословно ще постигнеш очудващи резултати,уверявам те.
Благодаря за съветите!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спортследраждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:14.