IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th July 2009, 20:43
Аватара на bebe_lav4e
bebe_lav4e bebe_lav4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране Йога или Пилатес

Здравейте, скоро попаднах на форума и ми е много интересно. Има изключително полезна информация.
Бих искала хора с повече опит да ме насочат кое от двете да избера: йога или пилатес
разгледах другите теми, но чесно казано не намерих нищо за йогата, ако съм пропуснала нека модераторите да си свършат работата.
Предварително благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th July 2009, 21:14
Аватара на MandarinaDuck
MandarinaDuck MandarinaDuck не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 170
По подразбиране

Аз лично предпочитам Пилатес...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th July 2009, 22:20
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

и аз , по-забавно ми се струва
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th July 2009, 23:58
Illusion Illusion не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Аз лично наскоро започнах да се занимавам с пилатес, и много ми харесва, но мисля, че и йогата е полезна Така че давай и двете
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th July 2009, 08:11
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Ако искаш оптимални резултати- цялостно стягане, оформяне и тонизиране- ти препоръчвам и двете!
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th July 2009, 11:58
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

А защо не каланетика ? Аз редувам пилатес с каланетика и съм много доволна. Е, преди ходех на тае-бо, то ми харесваше още повече, но сега временно съм го преустановила поради проблем с кръста.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th July 2009, 14:06
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Сори за невежеството, някой ще ми обясни ли в най-общи линии разликата между пилатес и каланетика
Аз съм фитнес-фен и тези гимнастики са ми малко .... неясни Правила съм един път каланетика, когато трябваше да взема подпис за спорт в университета. В един ден участвах в 3 часа аеробика и 1 час каланетика
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th July 2009, 14:35
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

При каланетиката упражненията са изометрични, т.е. с много малък обхват на движение, напряга се мускула с къси махове, което никак не е лесно. Отстрани изглежда че нищо не правиш, но който е пробвал, ще ти каже че изисква доста усилия. Има много разтягане, затова от каланетиката мускулите стават плътни, но остават плоски, липсва релефът и обема, който се получава при натоварване във фитнеса с тежести. Някои от упражненията са взаимствани от балетната разгрявка, е не са точно същите, но са близки. Тази гимнастика е подходяща за хора, които не желаят да трупат мускулна маса. Аз например по рождение имам масивни мускули на бедрата и от фитнес или бягане ставам като културистка в краката.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th July 2009, 14:43
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patrisha
При каланетиката упражненията са изометрични, т.е. с много малък обхват на движение, напряга се мускула с къси махове, което никак не е лесно. Отстрани изглежда че нищо не правиш, но който е пробвал, ще ти каже че изисква доста усилия
Да, това е и моето впечатление, бях като разглобена. А пилатесът с какво се различава Гледах 2-3 клипа в нет-а... горе-долу едно и също
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th July 2009, 16:06
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Не е същото. Там движенията с по-голям обхват, освен това много се набляга на коремната преса. Първия ми опит с пилатес малко ме разочарова - стори ми се много лесна тази гимастика и реших, че няма да имам ефект. Но и тя си има предимства, обхваща почти всички мускулни групи, докато каланетиката силно набляга на проблемните женски зони, освен това много добре оформя коремната преса, която по принцип при повечето хора се повлиява по-бавно от другите мускули. Така че съчетаването дава добри резултати, с подходящ хранителен режим, разбира се.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЙогаилиПилатес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:00.