IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3061  
Стар 11th November 2017, 21:36
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от foggy Виж мнението
Момичета, в голяма дилема съм относно пътуването. Тези от вас, които са оперирани - 7 дена ли стояхте в Турция или се прибрахте до БГ и се връщахте на 7мия ден ?
Леле ти пак ли ще се оперираш бе човек, тази пета ли ти е? Добре че не е в България този път. Най-добре остани целия престой в Турция, че всичко става.
Отговори с цитат
  #3062  
Стар 11th November 2017, 22:35
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
Cool

Да, пета.И надявам се последна. Бях се отказала, но не мога де се примиря с проблемите с дишането. Надявам се до няколко седмици да мога да дишам нормално, да спортувам, да не се събуждам по 3-4 пъти посред нощ защото не мога да дишам. Ще видим.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #3063  
Стар 12th November 2017, 16:42
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

foggy, отчайваш ме. След толкова много операции след които временно си дишала, но с времето носът пак се е влошил ме води до заключението, че дишането след ринопластика е мираж. Оставам с впечатление, че повечето оперирани в един момент стигат до ревизия най-вече заради появил се проблем с дишане. И аз се оперирах при уж добър хирург ама вече месец и половина не ми се е върнало нормалното дишане. И хем имам поне 3 вида присадки точно с цел да не колабира носът. Оказва се, че с Nose vents вътрешни дишам почти ОК (не като преди, но поне дишам през носа). А сега през повечето време дишам през устата - носът само нощем го ползвам и той май не достатъчно ефективно, защото си усещам, че не ми стига кислород, не ми се изпълват целите дробове и самите те хлътват. Вече и при спорт усещам болка в гръдния кош, каквато никога преди не съм имала и дробовете ми бяха доста добре развити. Проблемът според мен е в стеснените nasal valves (не на самите ноздри, а вътрешните вентили - ноздрите ми не са пипани, а трябваше, защото стоят прекалено големи на смаления нос). Отделно проблемът с увисналата горна устна. Вече почвам да се замислям за ревизия и аз.
Отговори с цитат
  #3064  
Стар 12th November 2017, 18:50
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Josefine, при мене просто първата операция беше несполучлива - страничните хрущяли бяха изрязани, без изобщо да е трябвало да се пипат. След това грешката ми беше, че вместо да се запътя направо към чужбина се доверих на друг прехвален БГ хирург, които изобщо не ми оправи проблема с дишането, напротив, влоши го.
Не си права, че след всяка ринопластика се появява проблем с дишането - имам две приятелки с ринопластики, дишат си перфектно, спортуват и т.н. Дори едно момиче, с което бяхме в една стая след първата ми операция си дишаше нормално на другия ден, когато и свалиха тампоните, при мен сред първата ми трябваха 10 дена изобщо да почне да минава някакъв въздух през носа ми. Третата ми операция възстановяването беше още по-бавно, до 22рия ден дишах само през устата. Естествено, лекарят ме лъжеше до последно, че просто възстановяването било по-бавно.
Единствения лекар в БГ, който изобщо ми помогна беше доктор Рангачев- не ми оправи проблема с дишането, дори предварително ми каза че няма как да помогне на 100%, но ми прави изгаряне на носната лигавица, което поне малко облекчи нещата. И си ми каза истината, че ако някой лекар в България ми каже, че може да ми присади хрущял, просто иска да ми вземе парите.
Така че, в БГ може и да има добри УНГ специалисти и пластични хирурзи, но добри в ревизии нямаме.
Искрено ти пожелаваме проблема с дишането да се оправи при теб, както и проблема с увисването на горната устна.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #3065  
Стар 13th November 2017, 10:39
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

foggy, при кой реши да се оперираш? И кога? Аз трябва да ходя на контрол по някое време ама още не съм решила кога. Дай някакъв контакт ако искаш
Отговори с цитат
  #3066  
Стар 13th November 2017, 16:23
АНЕЛИ АНЕЛИ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 1
По подразбиране

Здравете на всички! От много дълго време следя форума, но никога не съм се включвала. Сега след 10 години чакане най-накрая и аз ще имам възможността да се оперирам или поне се надявам да ми се случи, защото това е най-голямата ми мечта. Записах си час за консултация при д-р Дилбер за януари месец. Много се вълнувам и нямам търпение да дойде дългоочакваният ден. Сега само се страхувам да не ми откаже да ме оперира, защото видях, че и такива случаи има. Надявам се и аз след време да мога да споделя с всички вас моето изживяване.
Отговори с цитат
  #3067  
Стар 15th November 2017, 21:45
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Josefine Виж мнението
foggy, при кой реши да се оперираш? И кога? Аз трябва да ходя на контрол по някое време ама още не съм решила кога. Дай някакъв контакт ако искаш
Josefine, аз ще съм в Турция от 24.11 до 01.12, така че ако ходиш на контролен по това време пиши.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #3068  
Стар 16th November 2017, 13:08
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

foggy, няма проблем, ще ти пиша. Само кажи къде Къде ще отседнеш, в европейската или азиатката част ти е операцията? Ако е европейската (аз съм там) и не си букнала нищо има една Зюлейха дава подслон на такива като нас, може да я питаш дали може да те приюти. Аз след 21 ви ще знам ще пътувам ли до Турция и кога.

Последно редактирано от Josefine : 16th November 2017 на 13:36
Отговори с цитат
  #3069  
Стар 18th November 2017, 19:10
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Josefine, в европейската част ще съм, но предпочетох да си запазя хотел за 7 дена.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #3070  
Стар 19th November 2017, 10:55
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

foggy, ако искаш се свържи с мен на: webandsoftsolutions@gmail.com
Ако се наложи да ходя до Турция искам да си намеря компания, защото е сложно да влача пак мъжа и децата.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:17.