IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3171  
Стар 3rd December 2018, 02:35
Аватара на vanbasco
vanbasco vanbasco не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Да се запиша и аз вече в клуба на новите нослета
Ето я и моята история:

За операция на носа си мечтая от повече от 10 години, както съм споменавал в предишни постове.
Когато най-накрая се реших, отидох на една ок консултациите, провеждани от д-р Дилбер в София през ноември 2016. Тогава той ми каза, че може да направи това, което искам, а именно - да се оформи един хубав, класически прав мъжки нос, без извивки и т.н. Обясни ми набързо, че не може да стане перфектен, тъй като имам асиметрии по лицето, но аз бях наясно с този факт. Разбрахме се да уточним дата за операция в по-късен етап, понеже ми предстоеше пътуване и ангажименти в близките 8 месеца. Лятото се свързах с екипа му за да насрочим тъй мечтаната от мен операция. Но... изненада.... докторът вече беше на друго мнение - според него носът ми е ок за мъжки нос и нямам нужда от операция. След няколко опита да изясним ситуацията вече ми беше ясно, че той няма да ме оперира. Беше ми тежко...много силно преживях тази ситуация. Мечтата ми беше смачкана на прах, а бях сигурен че след толкова проучване и търсене съм направил правилния избор.
След като мина известно време и си стъпих обратно на краката реших, че ще продължа своята мисия и ще постигна така мечтаната от мен промяна.
Това ме доведе до консултация с д-р Илхан, на която той сподели моето мнение, че има видими проблеми, които биха могли да се коригират и се съгласи да се заеме с моя случай. Не след дълго вече има дата са операция.
Тук искам да изкажа своята огромна благодарност към Chocolate9, която ми помогна много и винаги беше насреща, когато имах въпроси.

Операцията ми беше на 15.11.2018, първа, риносептопластика с изправяне на носна преграда, премахване на гърбица, скъсяване и оформяне на върха.

За доктора мога да кажа, че е изключителен професионалист и отношението му към мен беше страхотно. Екипът от асистентите и медицинските сестри, които работят в клиниката му е също на много високо ниво, бяха невероятно мили и винаги насреща ако имаш нужда от помощ. Благодарен съм им много!

Болницата, в която се състоя операцията беше много приятна и честно казано останах малко изненадан, понеже съм чел тук коментари, че сестрите са груби или пък не се грижат за пациентите, не говорят английски и т.н. За последното, да не са перфектни с английския, но за основни неща се разбирахме без проблем на английски, в редки случаи ми пишеха неща в google translate. Идваха редовно да ми правят промивки на всеки 2 часа, както и да ми сменят системите.
След операцията най-кофти ми беше фактът, че очите ми сълзяха ужасно и се усещаше като едно парене, придружено със сухота и просто ми се разказа играта, нито да ги държиш затворени, нито да са отворени. Така бях около 2 дни.

До операцията бях на хотел в близост до клиниката на д-р Илхан, но тъй като бях сам в Истанбул, реших след операцията да отседна при Зюлейха, където останах до края на престоя си в Истанбул. Наистина каквото и да кажа за тази жена ще бъде малко. Гледаше ме като свое собствено дете, а за храната която ми приготвяше, просто нямам думи колко беше вкусна.

За мой късмет на четвъртия ден след операцията получих усложнение и започна едно кървене, от носа, което се стичаше и отзад в гърлото. Беше много неприятно и продължи доста време. Трябваше спешно да отида до кабинета на д-р Илхан, което се оказа мисия, имайки предвид че той е в Азиатската част на Истанбул, а апартаментът на Зюлейха е в европейската. Хванахме такси, което се изгуби и в крайна сметка отне повече от час и половина докато пристигнем при доктора. През цялото това време Зюлейха беше неотлъчно до мен и честно казано доста се притесни милата. Доста кръв изтече ако трябва да бъда честен, но се опитвах да се държа, и колкото и глупаво да звучи единственото ми притеснение беше да не ми се прецака формата на носа. Когато пристигнахме, докторът веднага ме прие и направи нужните манипулации за да спре кървенето. Доста беше неприятно, понеже ми сложи едни тампони в носа, от които адски ме болеше, ама смея ли да се оплаквам.Бях такава картинка с тампоните, от които излизаха едни тръбички пълни с някаква течност, която контролира налягането в носа... Обясни ми че макар и рядко, това се случва и не бива да ме притеснява защото всичко е под контрол. Впечатли ме, че се справи с лекота с проблема и през цялото време ми говореше неща, с които да ме успокои за да не се филмирам. По негово настояване се върнах в болницата за 1 нощ, през която ме държаха под наблюдение, мереха ми кръвното налягане на определен интервал и ми сложиха система с болкоуспокояващи и антибиотик, защото болката от тези тампони беше зверска. На следващия ден се чувствах доста по-добре, болка вече нямаше, но от загубата на кръв бях доста отпаднал. Когато д-р Илхан дойде да ме види каза, че би искал да остана още една вечер за да бъде сигурен че всичко е ок, а и болницата е по-близо до него, отколкото апартамента на Зюлейха на другия край на града. Махна ми единия тампон и ме остави с другия, който извади на следващия ден, заедно с лонгетата и бях готов да се върна отново при Зюлейха.
След това всичко беше ок до края на престоя ми там. След махането на конците вече имах разрешение да се прибера в България и се завърнах на 27.11.

В момента носът ми е доста е отекъл, особено върха, но търпеливо си чакам да спадне постепенно. Засега съм доволен от това което виждам, въпреки отоците. Синини вече нямам, а и те бяха съвсем минимални, въпреки че са ми правени остеотомия и остектомия (стесняване и изрязване на част от страничните кости).

Извинявам се много за дългия пост, и искам само да уточня, за да няма недоразумения - в никакъв случай не твърдя, че Дилбер не е добър специалист, напротив - винаги с възхищение гледам на неговите резултати, особено при мъжките носове. Просто вероятно не съм му бил симпатичен или е преценил, че не може да постигне задоволителен за мен резултат.

Също искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Нелка за създаването на тази тема и да й пожелая много, много късмет.

Последно редактирано от vanbasco : 3rd December 2018 на 02:38
Отговори с цитат
  #3172  
Стар 13th December 2018, 12:27
Minimouse Minimouse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Здравейте, момичета и момчета! През януари и на мен ми предстои операция при д-р Дилбер и започвам да се притеснявам. Зачетох няколко пъти темата и все още нямам отговор на някои мои въпроси. Носът ми е доста голям. Не се съмнявам във възможностите на доктора,но все пак за пръв път в съзнателния ми живот ще влизам в болница. Както и да е, ще се радвам ако още някой сподели опита си и разбира се след като всичко мине (надявам се успешно) ще споделя и моя опит Успешни операции на всички престрашили се и внимавайте с избора си на лекар!
Отговори с цитат
  #3173  
Стар 13th December 2018, 23:08
Аватара на bubka81
bubka81 bubka81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Minimouse Виж мнението
Здравейте, момичета и момчета! През януари и на мен ми предстои операция при д-р Дилбер и започвам да се притеснявам. Зачетох няколко пъти темата и все още нямам отговор на някои мои въпроси. Носът ми е доста голям. Не се съмнявам във възможностите на доктора,но все пак за пръв път в съзнателния ми живот ще влизам в болница. Както и да е, ще се радвам ако още някой сподели опита си и разбира се след като всичко мине (надявам се успешно) ще споделя и моя опит Успешни операции на всички престрашили се и внимавайте с избора си на лекар!
Здравей Minimouse,на коя дата ти предстои операция?Моята е в средата на януари
Отговори с цитат
  #3174  
Стар 14th December 2018, 19:13
Minimouse Minimouse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Аз съм в края на януари,може да се засечем
Отговори с цитат
  #3175  
Стар 16th December 2018, 14:21
SpiralStatic SpiralStatic не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2018
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте,
Минаха две седмици от операцията ми при д-р Дилбер. Общо взето всичко протече точно така, както го очаквах. Отоци и синини в рамките на нормалното, втори и трети ден ми бяха най-ужасни, после лека-полека започнах да се възстановявам. Болка не съм изпитвала. В началото ми беше почти невъзможно да дишам през носа, явно заради секретите. Като ми махнаха тампоните на 6-тия ден настъпи едно огроомно облекчение. След това пак започна да се запушва от време на време, но не чак така. Сега вече ми е почти напълно отпушен.
Има нещо обаче, което ми вади очите и много ме дразни. Все още не ми се възстановява усмивката Малко по-добре е, първите дни ми се показваха само долните зъби, а сега и горните почти целите, но трябва да се напъна, някак си скована е и неестествена. Попитах доктора за този depressor septi мускул и отговорът му беше, че мускули не реже, та се успокоих малко
Много искам възможно най-бързо да се оправи, ужасно дискомфортно ми е така. Даже не знам кое точно е изтръпнало, мускулите ли, някакви нерви ли... Гримаси мога да правя без проблем, мърдам си горната устна както преди, но тази усмивка.....
Отговори с цитат
  #3176  
Стар 17th December 2018, 20:43
Svett Svett не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 5
По подразбиране

И аз се записвам с няколко въпроса:
1. Каква е цената при доктор Дилбер
2. Какво включва цената
3. Колко дни престой в болницата и колко на хотел са необходими
4. Отпуска ли ползвате или болничен
5. След изписването в какъв вид е лицето, личи ли операцията и може ли да се появи човек на работа в приличен вид

Благодаря
Отговори с цитат
  #3177  
Стар 19th December 2018, 19:59
KHALEESI KHALEESI не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте! Преди две седмици се оперирах при д-р Дилбер,
за отношение и абсолютно всичко съм много доволна,
въпроса обаче е ,че днес стават точно 2 седмици и махнах лепенките си
но мисля че все още носът ми е страшно подут
с две думи не бих се показала навън Принципно ,знам че изиква време да спаднат отоците особено върха ми е доста чувствителен все още и големичък,искрено се надявам да спадне
възможно най-скоро,
също така искам да попитам кога мога да слагам грим , фон дьо тен, дали има някакъв проблем да слагам и на носа , забравих да задам този важен за мен въпрос
Отговори с цитат
  #3178  
Стар 24th December 2018, 14:29
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

То самият мускул не се реже, а се откачва от носа и увисва надолу. Иначе си функционира ако не му е нарушена инервацията, но вече не изглежда по същия начин. Откачването далеч не винаги се налага
Отговори с цитат
  #3179  
Стар 6th January 2019, 15:34
Minimouse Minimouse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Може ли някой да ми каже в кой квартал е болницата,в която оперира д-р Дилбер? И дали някой е ползвал таксита из Истанбул,малко ми е притеснено сама жена ще пътувам и се чудих дали ще има таксита на автогарата Баирампаша, дали ще знаят английски шофьорите?! Ох,почвам да се побърквам вече...Някои хотели имат трансфери от летището до самия хотел,но от автогарата им май няма...Дано все пак успея да се добера дo кабинета на доктора
P.S. Май никой не влиза вече в тази тема...

Последно редактирано от Minimouse : 7th January 2019 на 14:10
Отговори с цитат
  #3180  
Стар 7th January 2019, 14:33
Minimouse Minimouse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2018
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Svett Виж мнението
И аз се записвам с няколко въпроса:
1. Каква е цената при доктор Дилбер
2. Какво включва цената
3. Колко дни престой в болницата и колко на хотел са необходими
4. Отпуска ли ползвате или болничен
5. След изписването в какъв вид е лицето, личи ли операцията и може ли да се появи човек на работа в приличен вид

Благодаря
1. За сега е 3500 евро,но може да има промени затова е най-добре да се информираш от човекът,който провежда консултациите в България.
2.До колкото знам вкючва консултация преди операцията,операция и последващите процедури като махането на лонгетата и тампоните.
3.Престоят в болницата е един ден и около 7 дни след това в хотел,но това пак зависи от много неща,затова е най-добре да се говори доктора.
4.Аз лично не използвам нито едно от двете,незнам за другите...
5.Незнам от личен опит още,но след 7мия ден от операцията би трябвало да си в приличен вид единствено ще имаш лепенки на носа.Някой от личен опит може повече да сподели, има много снимки в българската фейсбук страница на доктора,така че можеш да придобиеш някаква представа и от там.
Еми това е!
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:29.