IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th March 2014, 16:59
sha_lq_lq sha_lq_lq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 1
По подразбиране Пилатес или Йога

Здравейте!
Аз съм на 20 години и установих,че водя доста заседнал начин на живот и реших да променя това. Много искам да постигна гъвкавост на тялото си. Имам няколко въпроса. Кое е по-подходящо за мен-йогата или пилатес? Има ли някакво значение възрастта за двата спорта? Чрез кой от двата спорта се постига повече гъвкавост и подвижност (решила съм да се науча да правя шпагат хаха ) ? Подходящи ли са за вкъщи? Също така, тъй като искам и да сваля някой килограм, кое е по-подходящо, защото съм чувала че при този вид спорт се стягат мускулите и не искам да заприличам на културистка хаха
Благодаря ви предварително и се извинявам ако имам някоя неточност,но съм още нова в това хихи.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th April 2014, 15:09
Аватара на pepi_simeonova
pepi_simeonova pepi_simeonova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 86
По подразбиране

Здравей! Йогата е много полезна за тялото и душата. Ще постигнеш не само гъвкавост и релеф, а и вътрешно спокойствие.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th May 2014, 11:37
Аватара на deaniss
deaniss deaniss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 1
По подразбиране

Здравей, ако искаш само да станеш по - гъвкава, за да можещ да правищ шпагат, според мен е по - добре да почнеш пилатес, защото ще можеш да с тренираш и вкъщи с клипчета от youtube. Доколкото ако искаш да почнеш с йога, не може да си я практикуваш сама вкъщи, защото има доста тънкости при нея, които трябва да ти ги обяснят по запознати хора (искам да кажа, че няма да стане само с клипчетата от youtube). Но все пак дори ако решиш да тренираш пилатес внимателно слушай какво ти обясняват в дадения клип и не забравяй, че и при двете правилното дишане е много важно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th May 2014, 08:35
mihaela67 mihaela67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 23
По подразбиране

пробвала съм пилатес с клипчета в домашни условия и се получава, но за йога -нищо не мога да кажа
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th January 2015, 19:21
Аватара на rusafa
rusafa rusafa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2015
Мнения: 6
По подразбиране

аз правя асани Bikram йога вкъщи , имам звуков урок, но бих искала да видео ,много эфектовни уроци
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th October 2015, 09:51
Belle_art Belle_art не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Част от йогата със сигурност се занимава точно с това. Според мен- ги редувай за най- добри резултати, но за шпагат- със сигурност йога.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th October 2015, 14:01
Аватара на radka66
radka66 radka66 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 87
По подразбиране

Аз също се занимавам с йога вкъщи, взех си това ръководство https://www.pazaruvai-lesno.bg/yoga-...kovodstvo.html и сега всеки ден си правя упражнение, чувствам се много добре.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd May 2018, 04:30
Аватара на mikaellax
mikaellax mikaellax не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2018
Град: Варна
Мнения: 38
По подразбиране

Имам голямо желание да започна и Йога. Някой който е по-навътре с нещата за Йогата, може ли да сподели мнения? Какво се усеща?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th June 2018, 20:09
hristalina hristalina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2018
Мнения: 15
По подразбиране

Аз лично предпочитам Йога, понеже освен, че е физическа активност, някак ме кара да се отпускам повече психически
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th November 2018, 19:02
stylish_i stylish_i не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Dec 2017
Мнения: 78
По подразбиране

Полезно ли е ръководството?
Цитирай:
Първоначално написано от radka66 Виж мнението
Аз също се занимавам с йога вкъщи, взех си това ръководство https://www.pazaruvai-lesno.bg/yoga-...kovodstvo.html и сега всеки ден си правя упражнение, чувствам се много добре.

Последно редактирано от stylish_i : 12th November 2018 на 22:01
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПилатесилиЙога
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:11.