IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd November 2017, 12:33
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране Странични ефекти след ринопластика

Имаше подобна тема, ама е потънала в забвение. Може би е добре да се закове на 1 страница, защото мисля, че ще е доста полезна за хората, които се чудят да се оперират или не. Ние оперираните вече сме си го отнесли, та няма много да ни е от полза. Всеки да си сподели своите лични ефекти, а не каквото е чел от нета (може положителни и отрицателни, защото за едни може да са едни, а за други - други, в зависимост специфика на лицето и лични вкус и предпочитания). Моите за сега, 5 седмици post op са:
1. Затруднено дишане.
2. Удължена (увиснала) горна устна и като че ли физиономия като цяло. При някои хора това е желан ефект, но при повечето е дефект. Получава се поради рязане на depressor septi nasi мускула и/или рязане на anterior nasal spine (прави се с цел прибиране на носа към лицето)
3. Поради горните причини ми се е разхлабила горната устна и под нея ми се събира храна, която трудно изкарвам с език и много дразни - налага се да си я махам с пръст и да се жабуркам с вода след всяко хранене.
4. Поради пак горните манипулации за прибиране на носа към лицето (без да е намален по размер, без да е пипан върха и без да са смалени ноздрите), носът стои леко широк на лицето защото е притиснат към него, а при усмивка става още по зле - разлива се блажено по цялата физиономия и придава клоунски вид. Докато частично възстановяване от увисването е възможно, носът фронтално няма как да се стесни с времето.
Още се чудя дали всички тия минуси заради един подобрен профил са си стрували, но като се знам, че нямаше да мирясам докато не си направя рино май е по-добре да не съжалявам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th November 2017, 16:35
marionk marionk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Здравей!

Преди време познат (който си направи ринопластика поради проблем с носа) ми каза, че... "да си направиш подобна операция е най - голямата глупост. После никога не си чувстваш носа както преди, дори не го чувстваш като част от теб. Пораженията са големи".

Чак се чудя как още хората се лъжат и си правят подобни интервенции (като изключим случаите, в които има причина - от здравословна гледна точка, а не естетическа).

Късмет и дано се подобриш с времето!

Последно редактирано от marionk : 15th November 2017 на 16:47
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th November 2017, 21:52
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

marionk, няма представа каква полза мислиш, че има от коментара ти "подобна операция е най - голямата глупост" . Това е форум за пластична хирургия, много ясно, че пишат хора които си правят пластични операции. Всички тука знаят, че крие рискове, някои са преценили че риска от неуспешна операция си струва пред това цял живот да живееш с комплекси
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th November 2017, 12:31
marionk marionk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Това не променя факта, че такава операция, направена от суета, е пълна глупост.
Нито един риск за здравето на човек не си заслужава в името на суетата.

Последно редактирано от marionk : 16th November 2017 на 13:21
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th November 2017, 13:03
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

marionk, абсолютно съм съгласна, че да правиш подобна инвазия на тялото си от суета е пълна глупост. Под суета обаче аз лично разбирам да го правиш без особено основателна причина, а просто да станеш по-хубав, по-секси и да се биеш в гърдите Ето аз съм по от вас и противния пол повече ме ухажва. Обаче за мен не е суета да си направиш операция да са станеш по-малко грозен и да се почувстваш малко от малко по-нормален, да имаш по-нормален живот и дори да ти помогне да си намериш половинка, което в крайна сметка е може би най-важното в живота на един човек. Има хора, които буквално ги е срам да се покажат пред хората, особено ако им се подиграват или са им се подигравали. Има деца, които не искат да ходят на училище, защото съученици им се подиграват. Това ти пречи да имаш какъвто и да е социален живот, понякога пречи и професионално да се развиваш, депресира жестоко и дори може да поискаш да се самоубиеш (приятелка навремето като ученици никога няма да забравя ми каза: Аз ако имах нос като твоя щях да се самоубия), защото не можеш да имаш нормален живот като останалите хора, сред които предполагам си и ти. Както се приема за нормално да си изправиш или ремонтираш зъбите (поне половината хора някога са носили някакъв вид шини, имат импланти, коронки и т.н.) така според мен е нормално и да си направиш пластична корекция. Защо се приема за нормално да ти шинират счупения нос (който иначе и без шина би си зарастнал, накриво разбира се и грозно както моят примерно), а не e нормално да коригираш нещо, което е резултат от естествен процес. Поне в Америка вече е нормално и хората си ги правят де се вика в обедната почивка, все едно си бил на фризьор. Тук още не сме свикнали съвсем с тия неща, но лека полека се приемат. Аз също дълго време ги отричах. После спрях да ги отричам в случаи, когато очевидно се налага, но пък не допусках мисълта аз да си го направя, само защото ме беше страх. Но човек винаги се надява на най-доброто - все пак има доста успешни пластични намеси и не е невъзможно в крайна сметка да си доволен и предоволен от резултата. На това разчитаме всички подложили се на пластика. Може да порагледаш в youtube - има реални истории, при които пластика (в частност рнинопластика) буквално е дарила нормален живот на съвсем нормални и хубави хора, които за зла участ са имали лошия късмет да си родят с грозен нос. И да - има дслучаи (точно одеве четох за такъв) как очевидно надарени от природата с натурална красота момичета си преправят хубавия нос, за да станел още по-хубав и се виждат ужасно грозни с натуралния си нос, за какъвто повечето с грозен нос реално си мечтаят. Знам, че е трудно да го разбереш ако не си минала през ада на подигравките или пък за нещо си са избрали друг, само защото има по-приемлив и атрактивен външен вид или нещо друго. Защото повярвай ми - едно е да си обикновен, бездефектен, но не се харесваш, защото имаш скучен вид, а съвсем друго е да имаш дефект, който привлича вниманието и реално си патиш от него. В крайна сметка ринопластиката дори и една от най-сложните пластични намеси не е най животозастрашаващата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th November 2017, 13:20
marionk marionk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Josefine, напълно съм съгласна с теб, точно това имах предвид. Но за мен комплексите са проблем в психиката и човек трябва да се насочи натам, да работи върху себе си, а не да ляга под ножа, защото да си го кажем честно - на никой не му пука какъв ти е носа, то си е за теб, на твоята глава е. Важно е да е функционален и да ти служи вярно, което може повече да не е така след една операция от суета. Човек трябва да си подреди приоритетите и да не робува на външността, защото от старостта, бръчките и болестите никой няма да избяга и рано или късно ще трябва да се примирим с това, в което ще се превърнем. Колкото по - рано го разберем, толкова по - лесно ще преминем през промените. Външността, младостта - това са неща до време.

Още веднъж, Josefine, дано всичко при теб се нареди и все пак знай, че имаш още много време да се възстановяваш и не се плаши от моментното състояние. Успех! : )

Последно редактирано от marionk : 16th November 2017 на 13:22
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th November 2017, 13:34
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

marionk, човекът, та дори и аутсайдери като мен, е социално същество и какъвто и да е няма как да не бъде повлиян от околните. Всеки може да бъде комплексиран, повярвай ми, само да ти набарат слабото място, каквото всеки от нас има и могат да те унищожат, колкото и силни да се чувстваме, колкото и силни да се показваме, че не ни пука, вътре в себе си не се чувстваме добре, а това е най-важното - не какво мислят другите за теб, а как ти се чувстваш. Колкото и да си говорят хората, че външния вид няма значение, истината е че ИМА. А за жените особено е от изключителна важност. Аз лично никога не бих се подиграла на човек с вроден дефект. Ама НИКОГА. Но все пак и аз съм човек и едва ли ще имам желание да целуна някой, който ме отблъсква с грозни зъби, с пъпки, много дебел или нещо друго отблъскващо. А дори да се насиля да го направя ще е насила и от съжаление. Няма кво да се правим на ангелчета - реалността е брутална. Аз смятам, че човек трябва да се грижи максимално за себе си - от уважение към себе си и околните. Отделно съм естет човек и ценя красивото
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th November 2017, 13:43
marionk marionk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Но тези странични ефекти, които си описала съвсем не са естетични. Аз не оправдавам интервенция, която може да доведе до подобно състояние. Противоречиш си - след последния ти пост останах с впечатление, че си против операция с естетична цел, а сега казваш друго.

Все пак - успех! Важното е да си доволна от това, което правиш върху себе си, то си е за теб.

Последно редактирано от marionk : 16th November 2017 на 13:56
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th November 2017, 14:29
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

marionk, права си - никак не са естестични. Но нямаше как да се предположат. Освен дишането. Но пък точно за него бях уверена от хирурга, че щяло да ми се подобри, въпреки, че си беше прекасно pre op и не съм и го и питала за дишане. Бе току виж се подобрило, въпреки че с времето все по-скептична ставам виждайки, че промяна в положителна насока няма от доста време насам. С външния си вид или ще се наложи да свикна, или да коригирам това, което не ми харесва - още не съм решила. Истината е, че изобщо, ама изобщо не очаквах точно тия странични ефекти и то най-вече защото съзнателно избрах хирург с опит и реноме и очаквах, или по-скоро се надявах, че знае какво прави, и че като му кажа, че не искам да ми се променя физиономията ще го направи както и обеща. Но за съжаление нещата не са толкова прости - може би в неговите очи аз сега изглеждам по добре, кой знае - то си е и въпрос на вкус в крайна сметка. Освен това той каза, че с времето всичко ще се върне в начална позиция. Което за сега май не се случва. По-скоро свиквам с новия си вид - в крайна сметка още ми се променя носът, а следователно и физиономията. Казват 1 година ама не знам дали не е за да се отърват от натрапливи пациенти бидейки наясно самите хирурзи, че каквото и да са направили преди да е минала година и да са зарастнали раните така или иначе не може да се реоперира.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th November 2017, 15:25
marionk marionk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 8
По подразбиране

Josefine, би ли споделила при кой хирург се оперира?

Последно редактирано от marionk : 16th November 2017 на 16:04
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Страничниефектиследринопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:01.